Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГІГІЄНІЧНА ОЦІНКА ПАЛИВНИХ ШЛАКІВ ЯК ФІЛЬТРУВАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ СТАНЦІЙ ВОДООЧИЩЕННЯ

ГІГІЄНІЧНА ОЦІНКА ПАЛИВНИХ ШЛАКІВ ЯК ФІЛЬТРУВАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ СТАНЦІЙ ВОДООЧИЩЕННЯ

Назва:
ГІГІЄНІЧНА ОЦІНКА ПАЛИВНИХ ШЛАКІВ ЯК ФІЛЬТРУВАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ СТАНЦІЙ ВОДООЧИЩЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,98 KB
Завантажень:
170
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство охорони здоров’я України
Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького
ЛОТОЦЬКА-ДУДИК УЛЯНА БОГДАНІВНА
УДК: 614.777:628.192:628.33
ГІГІЄНІЧНА ОЦІНКА ПАЛИВНИХ ШЛАКІВ
ЯК ФІЛЬТРУВАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ
СТАНЦІЙ ВОДООЧИЩЕННЯ
14.02.01 – гігієна
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Львів - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському національному медичному університеті імені
Данила Галицького МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Маненко Алек Костянтинович
Львівський національний медичний університет імені
Данила Галицького МОЗ України, професор кафедри
гігієни та профілактичної токсикології з курсом
гігієни ФПДО
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Кондратюк Володимир Андрійович
Тернопільська державна медична академія імені
І.Я. Горбачевського МОЗ України, завідувач кафедри загальної гігієни
доктор медичних наук, професор
Безкопильний Іван Никифорович
Львівський науково-дослідний інститут епідеміології і гігієни МОЗ України, головний науковий
співробітник лабораторії санітарної токсикології
Провідна установа: Національний медичний університет імені О.О. Богомольця МОЗ України, м. Київ.
Захист відбудеться “ 10 ” березня 2004 р. о 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.600.03 у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького МОЗ України за адресою 79010, м. Львів, вул. Пекарська, 69.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького МОЗ України за адресою: 79000, м. Львів, вул. Січових Стрільців, 6.
Автореферат розісланий “ 2 ” лютого 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Федорів Я.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Забезпечення населення якісною питною водою сьогодні належить до найважливіших медико-екологічних проблем. В основі всезростаючого дефіциту кондиційної питної води лежить посилення антропогенного тиску на водні ресурси, що спричиняє інтенсивне хімічне, біологічне та радіаційне забруднення діючих і потенційних джерел водопостачання, стан котрих значною мірою визначає якість питної води (Мильнер А.А., Резников Г.Д., 1996; Raucher R., 1996; Рахманин Ю.А. и соавт., 1999; Прокопов В.А. и соавт., 1999; Leder K. et al., 2003).
Стійка тенденція до погіршення якості води джерел питного водопостачання, що супроводжує зниження гігієнічних характеристик питної води, викликає особливу стурбованість у світової спільноти. Тому не випадково ВООЗ серед комплексу найбільш важливих соціальних проблем на перший план висуває вирішення питання питного водопостачання як невід’ємної частини реалізації програми здоров’я людини.
Третя Всесвітня конференція з охорони здоров’я та довкілля, що відбулася у Лондоні (1999), прийняла Протокол з проблем води і здоров’я, метою якого є попередження, контроль і скорочення частоти хвороб, пов’язаних із споживанням води, за рахунок поліпшення співробітництва в таких галузях як управління водопостачанням, охорона здоров’я і навколишнього середовища. Всі вищеназвані аспекти вимагають серйозного осмислення і формування міждисциплінарного підходу до становлення безпечного господарсько-питного водокористування, тобто вироблення нових стратегії та тактики по отриманню “чистої” питної води, об’єднаних пріоритетом здоров’я населення (Гончарук Е.И., 1990; Курик М.В., 1994; Тимченко О.І. і співавт., 2000).
Серед шляхів, спрямованих на вирішення проблеми якісного питного водопостачання, пріоритетним є модернізація та інтенсифікація процесів очищення води на станціях водопідготовки (Фоминых А.М., Фоминых В.А., 1992; Сойфутдінов М.М., 1995; Пантелят Г.С. та співавт., 1997; Прокопов В.А. і співавт., 1999).
Водоочищення складається з декількох етапів, серед яких чільне місце займає фільтрування через фільтрувальні матеріали. Ефективність цього процесу тісно пов’язана з вибором зернистого завантаження, що становить у певній мірі гігієнічну проблему.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ГІГІЄНІЧНА ОЦІНКА ПАЛИВНИХ ШЛАКІВ ЯК ФІЛЬТРУВАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ СТАНЦІЙ ВОДООЧИЩЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок