Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНІ ЗАСАДИ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВ МАЛОГО БІЗНЕСУ В УКРАЇНІ

ЕКОНОМІЧНІ ЗАСАДИ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВ МАЛОГО БІЗНЕСУ В УКРАЇНІ

Назва:
ЕКОНОМІЧНІ ЗАСАДИ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВ МАЛОГО БІЗНЕСУ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,90 KB
Завантажень:
198
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Національний авіаційний університет
ПИЛЬНОВА ВАЛЕНТИНА ПАВЛІВНА
УДК 334.012.64:39.15(048)
ЕКОНОМІЧНІ ЗАСАДИ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВ
МАЛОГО БІЗНЕСУ В УКРАЇНІ
Спеціальність: 08.06.01 – економіка, організація і управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економіки і менеджменту Київської державної академії водного транспорту імені гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України
Коба Вячеслав Григорович, Київська державна академія водного транспорту імені гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного, завідувач кафедри економіки і
менеджменту.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор Кваша Сергій Миколайович, Національний
аграрний університет, професор кафедри державного управління;
кандидат економічних наук, доцент Жебка Валентин Володимирович, Національний
авіаційний університет, завідувач кафедри обліку і фінансів.
Провідна установа: Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, відділ проблем
комплексного розвитку і розміщення продуктивних сил та розселення.
Захист відбудеться “26” березня 2004 р. о 16-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.062.02 в Національному авіаційному університеті за адресою: 03058, м.Київ-58, проспект Космонавта Комарова,1, корп.2, ауд.418.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного авіаційного університету за адресою: 03058, м.Київ-58, проспект Космонавта Комарова,1.
Автореферат розісланий “25” лютого 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Матвєєв В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Дослідження проблем розвитку малого бізнесу (МБ) знаходиться в центрі уваги економічної науки. Це пояснюється тим, що малий бізнес охоплює основні аспекти господарської діяльності, визначаючи процес економічного росту. Активізація розвитку МБ є одним з найбільш дієвих механіз-мів соціально-економічних перетворень, чинником економічного зростання, необхідною умовою структурних перетворень на новій технічній основі.
Актуальність теми. Формування конкурентоспроможної соціально направленої економіки з розвинутим приватним сектором та його важливою складовою – підприємництвом є стратегічним курсом економічної політики України. Найважливішою передумовою здійснення радикальних ринкових перетворень в Україні є становлення і розвиток малого бізнесу.
В той же час малий бізнес розвивається в Україні недостатніми темпами. Доля МБ в ВВП складає близько 10% в порівнянні з 40-50% в розвинутих країнах і країнах, що розвиваються. Не набрана критична маса суб’єктів малого підприємництва, яка змогла б суттєво впливати на розвиток економіки країни. Теоретичним і практичним питанням розвитку малого бізнесу уділяли увагу в своїх працях багато українських та зарубіжних вчених. Це праці М.И.Балашевича, В.І.Щелкунова, Є.М.Сича, В.А.Рибалкіна, А.А.Пересади, В.М.Власова, А.И.Муравйова, З.С.Варналія, Н.Сірополіса, Р.Холта, В.Хойера, А.Хоскінга, С.Ніколаса та ін.
Разом з тим недостатньо розкриті питання фінансування малого бізнесу в сучасних еконо-мічних умовах з урахуванням специфіки даного виду діяльності, не проведено комплексне вивчення інвестиційного клімату малого бізнесу в Україні в період реформування економіки. Не повністю вирішені на мікрорівні основні проблеми, що стоять сьогодні перед малим бізнесом та гальмують процес його розвитку. Недостатньо приділено уваги методам оцінки фінансової привабливості під-приємств малого бізнесу. Вирішення цих питань потребує підвищення рівня методичної та правової бази розвитку суб’єктів малого бізнесу.
Досвід практичної роботи на підприємствах малого бізнесу та досконале вивчення проблем, що стоять сьогодні перед малими підприємствами, визначило необхідність розробки методів їх вирішення та тему дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНІ ЗАСАДИ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВ МАЛОГО БІЗНЕСУ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок