Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КУЛЬТУРНО-ІСТОРИЧНА ЕВОЛЮЦІЯ УКРАЇНСЬКОГО ОРКЕСТРУ НАРОДНИХ ІНСТРУМЕНТІВ

КУЛЬТУРНО-ІСТОРИЧНА ЕВОЛЮЦІЯ УКРАЇНСЬКОГО ОРКЕСТРУ НАРОДНИХ ІНСТРУМЕНТІВ

Назва:
КУЛЬТУРНО-ІСТОРИЧНА ЕВОЛЮЦІЯ УКРАЇНСЬКОГО ОРКЕСТРУ НАРОДНИХ ІНСТРУМЕНТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,07 KB
Завантажень:
495
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
СІДЛЕЦЬКА Тетяна Іванівна
УДК 78.03 (477):785.1
КУЛЬТУРНО-ІСТОРИЧНА ЕВОЛЮЦІЯ
УКРАЇНСЬКОГО ОРКЕСТРУ НАРОДНИХ ІНСТРУМЕНТІВ

Спеціальність 17.00.01 — Теорія та історія культури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі теорії та історії культури Київського національного університету культури і мистецтв, Міністерство культури і туризму України, м. Київ
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Афанасьєв Юрій Львович,
Державна академія керівних кадрів культури і мистецтв,
завідувач кафедри мистецтвознавства та експертної діяльності
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор,
заслужений діяч мистецтв України
Ільченко Олександр Олександрович,
Київський національний університет культури і мистецтв,
професор кафедри фольклористики, народного пісенного
та інструментального виконавства
кандидат мистецтвознавства, доцент
Пальонний Володимир Іванович,
Вінницький державний педагогічний університет
імені М. М. Коцюбинського, доцент кафедри теорії
і історії музики та гри на народних інструментах
Провідна установа: Одеська державна музична академія імені А. В. Нежданової,
кафедра сучасної музики і музичної культурології, м. Одеса
Захист відбудеться 4 травня 2007 р. о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .807.02 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук при Київському національному університеті культури і мистецтв за адресою: 01601, м. Київ, вул. Щорса, 36, ауд. .
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв за адресою: 01601, м. Київ, вул. Щорса, 36.
Автореферат розісланий “30” березня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Б. В. Деменко 


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. В умовах розбудови незалежної України назріла необхідність узагальнення здобутків національної культури на основі аналізу сучасного стану та тенденцій розвитку її видів, жанрів, форм. До їх числа безперечно належить і така форма національного музикування, як український оркестр народних інструментів. Саме ці мистецькі колективи доносять і наближують до суспільства найкращі зразки народно-інструментального мистецтва. Вони відроджують і розвивають народно-інструментальні традиції, які є духовним надбанням нації. Творча діяльність українських оркестрів народних інструментів має важливе значення для розвитку музичної культури України.
Упродовж XX ст. вітчизняні вчені досліджували український народний оркестр У даному дослідженні поняття “український оркестр народних інструментів” та “український народний оркестр” застосовуються як синоніми.
у різних аспектах. Вони вивчали історію народного музичного інструментарію, шляхи його вдосконалення і можливості реконструкції та використання у складі українського народного оркестру (Є. Бобровников, Є. Бортник, Л. Гайдамака, В. Гуцал, О. Незовибатько, Л. Черкаський); присвячували свої студії питанням виникнення та формування українського оркестру народних інструментів (А. Гуменюк, П. Іванов, В. Комаренко, Мих. Лисенко, С. Марцинковський, Л. Носов, О. Трофимчук); висвітлювали методику роботи з народним оркестром, особливості його функціонування, специфіку виконавської діяльності (Є. Безп’ятов, В. Воєводін, О. Ільченко, В. Комаренко, І. Розумний, Є. Юцевич); порушували питання створення репертуару для українського народного оркестру (В. Дейнега, Л. Дражниця, В. Гуцал, Д. Пшеничний). Однак попри значну кількість робіт, присвячених зазначеним проблемам, помітно не вистачає комплексних досліджень, в яких було би простежено культурно-історичну еволюцію українського оркестру народних інструментів з урахуванням передумов виникнення, становлення та професійного розвитку оркестру і його складових протягом усього періоду його існування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: КУЛЬТУРНО-ІСТОРИЧНА ЕВОЛЮЦІЯ УКРАЇНСЬКОГО ОРКЕСТРУ НАРОДНИХ ІНСТРУМЕНТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок