Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ ФОРМ НАВЧАННЯ СЕРЕДНЬОЇ ШКОЛИ НІМЕЧЧИНИ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХХСТ.

ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ ФОРМ НАВЧАННЯ СЕРЕДНЬОЇ ШКОЛИ НІМЕЧЧИНИ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХХСТ.

Назва:
ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ ФОРМ НАВЧАННЯ СЕРЕДНЬОЇ ШКОЛИ НІМЕЧЧИНИ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХХСТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,26 KB
Завантажень:
285
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені Г.С.Сковороди
ХОМЕНКО Тетяна Анатоліївна
УДК 37(09)+371+94(430)
ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ ФОРМ НАВЧАННЯ СЕРЕДНЬОЇ ШКОЛИ НІМЕЧЧИНИ
В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХХСТ.
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор,
РОЗЕНБЕРГ АРОН ЯКОВИЧ,
Кіровоградський державний педагогічний
університет імені Володимира Винниченка, професор
кафедри педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
ІОНОВА ОЛЕНА МИКОЛАЇВНА,
Харківський національний педагогічний
університет імені Г.С.Сковороди, завідувач кафедри
природничо-математичних дисциплін;
кандидат педагогічних наук, доцент
БИК АДАМ СЕРГІЙОВИЧ,
Кіровоградський обласний інститут післядипломної
педагогічної освіти, заступник директора
з наукової роботи.
Провідна установа: Вінницький державний педагогічний університет
імені Михайла Коцюбинського, кафедра педагогіки,
Міністерство освіти і науки України, м. Вінниця.
Захист відбудеться 14 грудня 2005 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.053.04 у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С.Сковороди за адресою: 61002,
м. Харків, вул. Артема, 29, ауд. 216.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди за адресою:
61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. 215-В.
Автореферат розіслано 10 листопада 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Штефан Л.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Із отриманням нашою державою незалежності у системі освіти поширюються тенденції створення загальноосвітніх шкіл різного типу (гімназій, ліцеїв, колегіумів), а також шкіл, у яких використовуються методи навчання розвинутих країн Заходу (переважно, це приватні школи). Відбувається також переорієнтація традиційних форм і методів у загальноосвітніх школах у напрямку розвитку творчого потенціалу учнів, аналітичного мислення, навичок самостійної роботи, індивідуалізації навчання, що є наслідком впровадження Закону “Про загальну середню освіту”. Вітчизняна школа ще не набула достатнього досвіду в цій навчальній сфері, тому є доцільним звернутися до досвіду зарубіжних країн, зокрема Німеччини, в організації навчання, спрямованого на розкриття здібностей кожної дитини. У цій країні вже майже століття існує багатогалузева шкільна система, до якої належать школи різних типів, у тому числі гімназії, ліцеї, приватні експериментальні школи.
Школа Німеччини має великий досвід диференційованого та індивідуалізованого навчання. Системи розвивального навчання там діють вже давно, і в цій галузі педагогіка Німеччини досягла значних результатів. Перші спроби створити школи, які б орієнтувались на особистість учнів, належать ще до реформаторської педагогіки початку ХХ століття. Реформа системи освіти Німеччини у 70-х роках ХХ століття окреслила новий етап впровадження форм індивідуалізованого навчання не тільки в загальноосвітніх середніх школах, а й у гімназіях та вищих школах. У зв’язку з цим відбулися зміни у нормативних документах, які повністю легалізували такі форми навчання, як “вільна робота” та “проектні тижні” у всіх типах шкіл і рекомендували внести їх у розклад уроків. Змінам нормативних документів передували дослідження вчених Німеччини щодо змін у структурі освіти та навчання.
Теоретичні праці науковців Німеччини щодо проблем та аспектів педагогічної науки були неодноразово проаналізовані українськими та російськими дослідниками. Так, висвітлювались питання загального стану педагогіки Західної Європи та Німеччини у 70-ті роки ХХ століття (Б. Вульфсон, Л. Боярська, В. Малінін, З. Малькова, В. Пилиповський, М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ ФОРМ НАВЧАННЯ СЕРЕДНЬОЇ ШКОЛИ НІМЕЧЧИНИ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХХСТ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок