Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНСЬКЕ ПИТАННЯ У ПОЛЬСЬКІЙ КОНСЕРВАТИВНІЙ СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНІЙ ДУМЦІ МІЖВОЄННОГО ПЕРІОДУ (1918–1939)

УКРАЇНСЬКЕ ПИТАННЯ У ПОЛЬСЬКІЙ КОНСЕРВАТИВНІЙ СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНІЙ ДУМЦІ МІЖВОЄННОГО ПЕРІОДУ (1918–1939)

Назва:
УКРАЇНСЬКЕ ПИТАННЯ У ПОЛЬСЬКІЙ КОНСЕРВАТИВНІЙ СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНІЙ ДУМЦІ МІЖВОЄННОГО ПЕРІОДУ (1918–1939)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,50 KB
Завантажень:
233
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Міністерство освіти і науки України
Львівський національний університет імені Івана Франка
ЮРЧУК ОКСАНА ФЕДОРІВНА
 
УДК: 94 : 329.11(438 : 477) “1918/1939”
УКРАЇНСЬКЕ ПИТАННЯ У ПОЛЬСЬКІЙ КОНСЕРВАТИВНІЙ
СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНІЙ ДУМЦІ МІЖВОЄННОГО ПЕРІОДУ
(1918–1939)
Спеціальність 07.00.02 – Всесвітня історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата історичних наук
 
 
Львів – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії слов’янських країн Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник : доктор історичних наук, професор
Зашкільняк Леонід Опанасович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
завідувач кафедри історії слов’янських країн
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Гелей Степан Дмитрович,
Львівська комерційна академія,
завідувач кафедри історії і політології
кандидат історичних наук, доцент
Комар Володимир Леонович,
Прикарпатський університет імені Василя Стефаника,
доцент кафедри історії слов’ян
Провідна установа: Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича,
кафедра міжнародних відносин, м. Чернівці
Захист відбудеться 20 грудня о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.12 у Львівському національному університеті імені Івана Франка (79000, м. Львів, вул. Університетська 1, тел. 296-47-71).


З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79 605, м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий 18 листопада 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор історичних наук, професор Сухий О.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертаційного дослідження. Одним із зовнішньо-політичних пріоритетів відродженої у 1991 р. Української держави є налагодження партнерських взаємин із сусідніми країнами. Повноцінний розвиток добросусідських відносин між Україною та Польщею неможливий без подолання існуючих досі в обох суспільствах міфів та стереотипів минулого. Їхній довготривалий вплив на суспільну свідомість поляків був пов’язаний з конкретними ідеологічними доктринами у довоєнний та між-воєнний період, які мали на меті обгрунтувати польську державну присутність на західноукраїнських територіях. Проблема пристосування польської історичної традиції до нових геополітичних умов повоєнної Європи та специфіка багатонаціональної Польської держави вимагали від політичної еліти країни пошуку прийнятної форми співіснування польського населення з націо-нальними меншинами. Індикатором політичної зрілості польських політичних сил, у тому числі і консерваторів, повинно було стати вирішення українського питання. Консерватори, які володіли у відродженій Польщі потужним фінансово-економічним та суспільно-адміністративним потенціалом, розгля-дали національне питання як один із засобів впливу на стратегію державного розвитку Польщі.
Суспільно-політичні умови формування міжнаціональних взаємин у міжвоєнній Польщі закріпили механізми пасивного функціонування низки стереотипів загального несприйняття між поляками та українцями аж до наших днів. Подальший розвиток позитивних стосунків між польським та українським народами вимагає подолання свідомісних упереджень минулого. На даному етапі існує потреба відтворити цілісну систему підходів польських консерваторів до висвітлення українського питання з урахуванням суспільно-політичного тла польсько-українських взаємин у міжвоєнній Польщі, вивчити передумови та окреслити етапи формування бачення українського питання у консервативній суспільно-політичній думці, визначити його місце у системі ідеологічних пріоритетів.
Зв’язок з науковими програмами, планами, темами. Робота викону-валася в рамках наукової теми: “Історичні зв’язки України із зарубіжними слов’янськими народами”, яка розробляється на кафедрі історії слов’янських країн Львівського національного університету імені Івана Франка.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: УКРАЇНСЬКЕ ПИТАННЯ У ПОЛЬСЬКІЙ КОНСЕРВАТИВНІЙ СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНІЙ ДУМЦІ МІЖВОЄННОГО ПЕРІОДУ (1918–1939)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок