Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБҐРУНТУВАННЯ ТИМЧАСОВИХ ПАРАМЕТРІВ БЕЗПЕЧНОЇ, ЗАХИСНОЇ НАДРОБКИ ВИКИДОНЕБЕЗПЕЧНИХ КРУТИХ ШАРІВ

ОБҐРУНТУВАННЯ ТИМЧАСОВИХ ПАРАМЕТРІВ БЕЗПЕЧНОЇ, ЗАХИСНОЇ НАДРОБКИ ВИКИДОНЕБЕЗПЕЧНИХ КРУТИХ ШАРІВ

Назва:
ОБҐРУНТУВАННЯ ТИМЧАСОВИХ ПАРАМЕТРІВ БЕЗПЕЧНОЇ, ЗАХИСНОЇ НАДРОБКИ ВИКИДОНЕБЕЗПЕЧНИХ КРУТИХ ШАРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,61 KB
Завантажень:
150
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ДОНЕЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
СОРОКОПУД Михайло Прокопович
УДК 622.831.322
ОБҐРУНТУВАННЯ ТИМЧАСОВИХ ПАРАМЕТРІВ БЕЗПЕЧНОЇ, ЗАХИСНОЇ НАДРОБКИ ВИКИДОНЕБЕЗПЕЧНИХ КРУТИХ ШАРІВ
Спеціальність 05.26.01 - Охорона праці
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук
Донецьк - 2001 р.
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Донецькому державному технічному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор Ніколін Віктор Ігнатович, професор кафедри охорони праці Донецького державного технічного університету
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, Грядущий Борис Абрамович, д.т.н., проф., директор експертно-аналітичного центра Міністерства палива та енергетики України, м. Донецьк; кандидат технічних наук Луньов Сергій Георгійович, начальник Донецького територіального управління Державного комітету України по нагляду за охороною праці
Провідна установа:
Державний Макіївський науково-дослідний інститут по безпеці робіт у гірничій промисловості Міністерства палива та енергетики України, відділ газодинамічних явищ, м. Макіївка.
Захист відбудеться 8 червня 2001р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д11.052.05 у Донецькому державному технічному університеті за адресою: 83000, Україна, м. Донецьк, вул. Артема, 58, 1 учбовий корпус, ауд. 1201.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ДонДТУ (83000, м. Донецьк, вул. Артема, 58, II уч. корп.)
Автореферат розісланий 04.05.2001р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, доктор технічних наук,
професор Шевцов М. Р.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Спосіб запобігання раптових викидів вугілля і газу, заснований на першочерговому відпрацьовуванні захисних шарів, уперше був застосований у Франції в 1905р. Два параметри способу (потужність порід міжпластя по нормалі і випередження лавою захисного шару гірничих робіт викидонебезпечного) були запозичені у французів на першому етапі застосування способу на шахтах СРСР. Початок застосування виїмки захисних шарів на шахтах Донбасу відноситься до 1939р.
Надалі названі параметри способу на підставі результатів вітчизняних досліджень коректувалися (збільшувалися, зменшувалися), але ніколи не доповнювалися (не уточнювалися) з урахуванням фактора часу. Необхідність, наукова і практична важливість обліку фактора часу безупинно підкреслювалася, іноді влаштовувалася експериментально за даними дослідів, проведених у шахтах, протягом майже п'ятидесятьох років як великими виробниками, так і відомими вченими.
На другій Всесоюзній нараді з проблем викидів вугілля і газу про це говорив головний інженер комбінату Артемвугілля Островський С. М.
На наступній Всесоюзній нараді член. кор. АН УРСР Зайцев Н. А. і науковий співробітник ІГС ім. О. О. Скочинського Раппопорт М. Я. на підставі експериментів, проведених на шахтах ім. Артема і “Червоний Жовтень”, доводили, що випередження лав захисних шарів стосовно викидонебезпечних повинно встановлюватися не тільки в просторі, але і за часом.
Ще на наступній Всесоюзній нараді д.т.н, проф. Пузирьов В. Н. говорив про необхідність звернути особливу увагу на фактор часу, що у даний час не враховується. Пізніше, до початку сімидесятих років на недостатній обсяг досліджень по визначенню впливу фактора часу на ефективність відпрацьовування захисних шарів указують співробітники МакНДІ кандидати техн. наук Божко В. Л., Бєльська Н. Р. і інж. Симонов А. А.
Докт.техн.наук, проф. Айруні А. Т. уже на початку вісімдесятих років, ґрунтуючись на отриманих результатах експериментів, затверджує вплив фактора часу на ступінь дегазації шахтопластів при під - надробці.
І, нарешті, до початку дев'яностих років співробітники УкрНДМІ кандидати техн.наук Новічихін І. А., Хилько В. В. і Ільяшов М. А., що заперечували необхідність обліку фактора часу, констатують, що Франція є єдиною державою, де існує для способу попереднього відпрацьовування часовий параметр - відставання робіт на захищеному шарі повинне бути не менш місяця.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОБҐРУНТУВАННЯ ТИМЧАСОВИХ ПАРАМЕТРІВ БЕЗПЕЧНОЇ, ЗАХИСНОЇ НАДРОБКИ ВИКИДОНЕБЕЗПЕЧНИХ КРУТИХ ШАРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок