Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Економічні засади формування людського капіталу на морському транспорті

Економічні засади формування людського капіталу на морському транспорті

Назва:
Економічні засади формування людського капіталу на морському транспорті
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,29 KB
Завантажень:
61
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Одеський національний морський університет
Соколова Ольга Сергіївна
УДК 331:656.61
Економічні засади формування людського капіталу
на морському транспорті
Спеціальність 08.07.04 – економіка транспорту і зв’язку
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Одеса – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі “Економіка підприємства і підприємництво” Одеського національного морського університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Чекаловець Віктор Ігнатович, Одеський національний морський університет, завідувач кафедри “Економіка підприємства і підприємництво”.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Сич Євген Миколайович, Київський державний університет економіки і технологій транспорту Міністерства транспорту і зв’язку України, завідувач кафедри “Економіка підприємств транспорту”;
доктор економічних наук, професор Куліков Юрій Миколайович, Одеський національний морський університет, професор кафедри “Менеджмент і маркетинг”.
Провідна установа: Національний авіаційний університет (м. Київ) Міністерства освіти і науки України, кафедра “Економіка цивільної авіації”.
Захист дисертації відбудеться “ 21 ” червня 2005 р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.060.02 в Одеському національному морському університеті за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Мечникова, 34.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці ОНМУ за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Мечникова, 34.
Автореферат розісланий “ 17 ” травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 41.060.02,
кандидат економічних наук, доцент А.М. Холоденко
загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Сучасний розвиток економіки визначається зміною економічної парадигми. Різниця між сучасною і минулою економічною практикою і типом мислення полягає в тому, що при минулому, технократичному підході визначальним елементом економічного розвитку виступала матеріально-технічна база. На цьому базувалася вся система аналізу відтворювальних процесів, у тому числі і підхід до визначення економічної ефективності.
У новій економічній парадигмі в центрі аналізу соціально-економічного розвитку постає здатність економіки до ефективних якісних і структурних зрушень, що прямо і безпосередньо закладені у людському капіталі. Теорія і практика свідчить, що в будь-яких політичних і економічних системах людські можливості є визначальними в досягненні поставлених цілей.
Питання формування й розвитку людського капіталу широко розкриваються в наукових працях іноземних і вітчизняних вчених-економістів. Серед них слід відначити роботи В. Петті, А. Сміта, Дж. Мілля, Дж. Маккуллоха, Л. Вальраса, І. Фішера, Е. Денісона, Л. Туроу, Т. Шульца, Г. Беккера, М.М. Критського, І.А. Бланка, С.А. Дятлова, А.В. Шегди, А.І. Добриніна, А.І. Бутенко, Ю.М. Кулікова, А.В. Сидорової, В.І. Чекаловця, В.В. Адріанової, Є.М. Сича, О.А. Грішнової та інших.
Більшість цих наукових праць присвячено загальнотеоретичним питанням формування і розвитку людського капіталу й інвестицій у людський капітал без врахування специфіки діяльності окремих галузей. На морському транспорті відповідних досліджень не було.
У сучасних умовах розвитку морського транспорту в цілому та його підприємств можливості їх модернізації визначаються накопиченим і впровадженим людським капіталом. Саме люди з їх соціокультурним рівнем розвитку й освіти, кваліфікацією і професійним досвідом визначають межі необхідних змін. За допомогою дослідження людського капіталу з'являється можливість оцінити вплив соціального чинника на діяльність морського транспорту. Перелічене свідчить про високий рівень актуальності теми дисертаційного дослідження.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась в рамках досліджень за темами “Розробити теоретичні основи функціонування морського транспорту України в ринкових умовах (економічний аспект)” (номер держреєстрації 0101U001486), “Розробка методологічних основ формування цін на продукцію морських торговельних портів і судноплавних компаній в умовах жорсткої конкуренції на світовому ринку транспортних послуг” (номер держреєстрації 0103U003591), що проводяться на кафедрі “Економіка підприємства і підприємництво” ОНМУ відповідно до планів науково-дослідних робіт Міністерства освіти і науки, Одеського національного морського університету і Державного департаменту морського і річкового транспорту Мінтрансзв’язку України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Економічні засади формування людського капіталу на морському транспорті

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок