Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВІБРАЦІЙНОГО РІЗАННЯ ВАЖКООБРОБЛЮВАНИХ МАТЕРІАЛІВ ЛЕЗОВИМ ІНСТРУМЕНТОМ

ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВІБРАЦІЙНОГО РІЗАННЯ ВАЖКООБРОБЛЮВАНИХ МАТЕРІАЛІВ ЛЕЗОВИМ ІНСТРУМЕНТОМ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВІБРАЦІЙНОГО РІЗАННЯ ВАЖКООБРОБЛЮВАНИХ МАТЕРІАЛІВ ЛЕЗОВИМ ІНСТРУМЕНТОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,33 KB
Завантажень:
297
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ“
ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Чубенко Вікторія Анатоліївна
УДК 621.9
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ
ВІБРАЦІЙНОГО РІЗАННЯ
ВАЖКООБРОБЛЮВАНИХ МАТЕРІАЛІВ
ЛЕЗОВИМ ІНСТРУМЕНТОМ
Спеціальність 05.03.01 – процеси механічної
обробки, верстати та інструменти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі "Обробка металів тиском та металургійне обладнання" Криворізького технічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Бережний Микола Миколайович,
Криворізький технічний університет,
завідувач кафедри "Обробка металів тиском
та металургійне обладнання".
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Остаф’єв Володимир Олександрович,
Національний технічний університет України
"Київський політехнічний інститут",
професор кафедри "Виробництво приладів"
Міністерства освіти і науки України, м. Київ;
кандидат технічних наук, доцент
Пижов Іван Миколайович,
Національний технічний університет
"Харківський політехнічний інститут",
докторант кафедри "Інтегровані технології машинобудування"
ім. М.Ф. Семка Міністерства освіти і науки України, м. Харків.
Провідна установа: Інститут проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного Національної академії наук України, м. Харків.
Захист відбудеться "18" травня 2006 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.050.12 у Національному технічному університеті "Харківський політехнічний інститут" за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут".
Автореферат розісланий "11" квітня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пермяков О.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасне машинобудування характеризується широким використанням конструкційних матеріалів з особливими фізико-механічними властивостями. До них відносяться високоміцні, жароміцні, марганцевисті, неіржавіючі, титанові, тугоплавкі та інші високолеговані сплави. Високі вимоги до точності розмірів і форми, складність конструкції деталей з таких матеріалів призводить до того, що традиційні методи формоутворення поверхонь деталей різанням стають малоефективними, а в деяких випадках, і неможливими. На сучасному етапі розвитку технології лезової обробки розроблені способи, які дозволяють істотно підвищити ефективність виготовлення деталей з важкооброблюваних матеріалів. Одним з таких способів є обробка різанням з вібраціями, які направлено накладаються на ріжучий інструмент. Перевага вібраційного різання полягає в можливості створення умов, що забезпечують зниження сил різання і температури в зоні контакту інструменту із заготівкою. Різання з низькочастотними вібраціями (до 200 Гц) використовується на попередній обробці для подрібнення стружки. Різання з ультразвуковими коливаннями (понад 16 кГц) застосовується при остаточній обробці для поліпшення якості обробленої поверхні. Проте ці дослідження не дозволяють реалізувати переваги вібраційного різання для напівчистової і чистової лезової обробки важкооброблюваних матеріалів. Це можливо при використанні високочастотного вібраційного різання. Введення в зону різання вимушених високочастотних коливань і вивчення їх дії на процес є актуальною задачею, що дозволить підвищити ефективність вібраційного різання.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана відповідно з планами Міністерства освіти та науки України, з тематикою Криворізького технічного університету в межах тем: "Исследование, разработка и внедрение методов и средств интенсификации основных процессов машиностроительного производства с использованием силовых волн" (ДР № 01870037984); "Разработка технических средств повышения производительности механической обработки деталей из труднообрабатываемых материалов" (ДР № 01910058054),в яких здобувач був виконавцем по окремих розділах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВІБРАЦІЙНОГО РІЗАННЯ ВАЖКООБРОБЛЮВАНИХ МАТЕРІАЛІВ ЛЕЗОВИМ ІНСТРУМЕНТОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок