Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБҐРУНТУВАННЯ І РОЗРОБКА СПОСОБУ ВИЗНАЧЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЗАХИСНОЇ ДІЇ ВИПЕРЕДЖАЮЧОЇ НАДРОБКИ ВИКИДОНЕБЕЗПЕЧНИХ ПЛАСТІВ

ОБҐРУНТУВАННЯ І РОЗРОБКА СПОСОБУ ВИЗНАЧЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЗАХИСНОЇ ДІЇ ВИПЕРЕДЖАЮЧОЇ НАДРОБКИ ВИКИДОНЕБЕЗПЕЧНИХ ПЛАСТІВ

Назва:
ОБҐРУНТУВАННЯ І РОЗРОБКА СПОСОБУ ВИЗНАЧЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЗАХИСНОЇ ДІЇ ВИПЕРЕДЖАЮЧОЇ НАДРОБКИ ВИКИДОНЕБЕЗПЕЧНИХ ПЛАСТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,82 KB
Завантажень:
27
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ
Державний Макіївський науково-дослідний
інститут з безпеки робіт у гірничій промисловості
(МакНДІ)
ЄВДОКІМОВА Віра Петрівна
УДК 622.031.55
ОБҐРУНТУВАННЯ І РОЗРОБКА СПОСОБУ ВИЗНАЧЕННЯ
ЕФЕКТИВНОСТІ ЗАХИСНОЇ ДІЇ
ВИПЕРЕДЖАЮЧОЇ НАДРОБКИ ВИКИДОНЕБЕЗПЕЧНИХ ПЛАСТІВ
Спеціальність 05.26.01 – “Охорона праці”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Макіївка - 2007
 
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Державному Макіївському науково-дослідному інституті з безпеки робіт у гірничій промисловості Міністерства вугільної промисловості України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Коптиков Віктор Павлович, Державний Макіївський науково-дослідний інститут з безпеки робіт у гірничій промисловості, заступник директора з наукової роботи.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук
Колесов Орест Андрійович, ДП “Донецький експертно-технічний центр” Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду; начальник відділу нормативних документів. (м. Донецьк)
кандидат технічних наук
Канін Володимир Олексійович, Український Державний науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут гірничої геології, геомеханіки та маркшейдерської справи НАН України; завідувач відділу захисних пластів і управління стану гірського масиву.
(м. Донецьк)
Захист відбудеться 17.01.2008_ р. о __13__ годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.12.834.01 у Державному Макіївському науково-дослідному інституті з безпеки робіт у гірничій промисловості
за адресою: 86108, м.Макіївка Донецької обл., вул. Лихачова, 60.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Державного Макіївського
науково-дослідного інституту з безпеки робіт у гірничій промисловості
за адресою: 86108, м. Макіївка Донецької обл., вул. Лихачова, 60.
Автореферат розісланий 15.12. 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 12.834.01, к.т.н., с.н.с. В.Р. Алаб’єв


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Найбільш ефективним регіональним способом запо-бі-гання раптовим викидам вугілля та газу й іншим видам газодинамічних явищ (ГДЯ) є випереджаюча розробка захисних пластів. Найбільше поширення при цьому одержала випереджаюча надробка викидонебезпечних пластів, тому що при малих міжпластях випереджаюча підробка призводить до порушення будови пластів і бічних порід, що ускладнює їх наступне виймання, а найчастіше робить його неможливою. Крім того, під час розробки крутих і крутопохилих пластів з випереджаючою підробкою на горизонті, що розробляється, залишається незахищеною нижня частина поверху, особливо небезпечна за проявленнями викидів.
На цей час порядок побудови захищених зон у разі випереджаючої розробки пластів регламентується "СОУ .1.00174088.011-2005 Правила ведення гірничих робіт на пластах, схильних до газодинамічних явищ" (2005 р.), розділ якого щодо захисного відпрацювання з незначними змінами взятий з “Инструкции по безопасному ведению горных работ на пластах, опасных по внезапным выбросам угля, породы и газа” (Москва, 1989). Науковою основою останнього документа стали результати досліджень, виконаних ВНІМІ, ІГС ім. О.О. Скочинського, МакНДІ та іншими інститутами в 1960-80-і роки.
З того часу змінилися умови розробки вугільних пластів. Зросла кількість викидонебезпечних пластів, збільшилася глибина розробки до 1000-1400 м, вплив якої на ефективність відпрацювання захисних пластів діючим СОУ 10.1.00174088.011-2005 враховується недостатньо коректно. Розрахункова даль-ність захисної дії випереджаючої надробки викидонебезпечних пластів змен-шується зі збільшенням глибини неадекватно даним, що спостерігаються.
Однією з основних причин цієї невідповідності є те, що не враховуються такі важливі фактори, як характеристики та властивості надроблюваного пласта, породних шарів міжпластя. Тому обґрунтування і розробка способу визначення ефективності захисної дії випереджаючої надробки викидонебезпечних пластів з урахуванням характеристик і властивостей єдиної фізичної системи, що включає захисний і надроблюваний пласти, породи міжпластя, є актуальним науково-технічним завданням.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОБҐРУНТУВАННЯ І РОЗРОБКА СПОСОБУ ВИЗНАЧЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЗАХИСНОЇ ДІЇ ВИПЕРЕДЖАЮЧОЇ НАДРОБКИ ВИКИДОНЕБЕЗПЕЧНИХ ПЛАСТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок