Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Поліпшення віброакустичних характеристик системи “напрямні труби - шпиндельний барабан” багатошпиндельних пруткових автоматів

Поліпшення віброакустичних характеристик системи “напрямні труби - шпиндельний барабан” багатошпиндельних пруткових автоматів

Назва:
Поліпшення віброакустичних характеристик системи “напрямні труби - шпиндельний барабан” багатошпиндельних пруткових автоматів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,57 KB
Завантажень:
86
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут”
Кропівна Альона Володимирівна
УДК 621.941
Поліпшення віброакустичних характеристик системи “напрямні труби - шпиндельний барабан” багатошпиндельних пруткових автоматів
Спеціальність 05.03.01 – Процеси механічної обробки,
верстати та інструменти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі металорізальних верстатів та систем Кіровоградського національного технічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор,
Струтинський Василь Борисович,
Національний технічний університет України „Київський політехнічний інститут”, завідувач кафедри „Конструювання верстатів та машин”.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор,
Мельничук Петро Петрович,
Житомирський державний технологічний університет, ректор.
кандидат технічних наук,
Волошин Віталій Нестерович,
технічний коледж Тернопільського державного технічного університету ім. І.Пулюя, заступник директора.
Провідна установа: Донбаська державна машинобудівна академія, кафедра „Металорізальні верстати та інструменти”.
Захист відбудеться 20 червня 2006 р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.002.11 у Національному технічному університеті України „Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, м. Київ, проспект Перемоги, 37, корпус 1, ауд. № 214.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного технічного університету України „Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, м. Київ, проспект Перемоги, 37.
Автореферат розісланий 18 травня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради д.т.н. Майборода В.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Розвиток і вдосконалення сучасного верстатного обладнання ставить задачу підвищення надійності його роботи при суттєвому поліпшенні його віброакустичних параметрів, зокрема зниження шуму і вібрацій верстатів.
При проектуванні та експлуатації верстатів основна увага надається підвищенню їх точності і продуктивності. Для аналізу цих характеристик розглядаються експлуатаційні навантаження, зокрема динамічні, що носять випадковий характер. У деталях динамічно збалансованих вузлів пруткових багатошпиндельних автоматів таких як, шпинделі і приводи подач, динамічні випадкові навантаження створюють помірні нестаціонарні динамічні напруги. На противагу шпиндельним вузлам система опирання і закріплення заготовки, яка включає напрямні труби і шпиндельний барабан, є незбалансованою, містить значні маси, розташовані випадковим чином щодо осі обертання прутка. У процесі обертання пруток опирається випадковим чином в різних точках. При взаємодії пруткової заготовки, що обертається, з нерухомими деталями виникають інтенсивні сили тертя, поштовхи та удари. Це також зумовлює виникнення складних коливальних процесів у динамічній системі верстата.
Особливо інтенсивні коливання у токарних пруткових багатошпиндельних автоматах виникають у системі опирання заготовки, яка містить масивний блок направляючих труб із розташованими в них хвильовими пружинами. Одночасна динамічна дія всіх заготовок на систему “напрямні труби-шпиндельний барабан” обумовлює інтенсивні динамічні навантаження і викликає виникнення шуму та вібрацій. Цілеспрямоване вдосконалення вузлів верстатів, розробка рекомендацій по зниженню шуму і вібрацій дає можливість суттєвим чином підвищити віброакустичні характеристики верстата у процесі експлуатації. У зв’язку з цим дослідження шумових і вібраційних характеристик динамічної системи “напрямні труби-шпиндельний барабан” пруткових багатошпиндельних автоматів є надзвичайно актуальним.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Виконані дослідження пов’язані з науковими розробками, які ведуться на кафедрі металорізальних верстатів та систем Кіровоградського національного технічного університету та на кафедрі конструювання верстатів і машин Національного технічного університету України „КПІ”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Поліпшення віброакустичних характеристик системи “напрямні труби - шпиндельний барабан” багатошпиндельних пруткових автоматів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок