Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМОТВОРЧИЙ ПРОЦЕС У ГІБРИДНИХ ПОПУЛЯЦІЯХ СТОКОЛОСУ БЕЗОСТОГО В УМОВАХ ЗРОШЕННЯ ПІВДНЯ УКРАЇНИ

ФОРМОТВОРЧИЙ ПРОЦЕС У ГІБРИДНИХ ПОПУЛЯЦІЯХ СТОКОЛОСУ БЕЗОСТОГО В УМОВАХ ЗРОШЕННЯ ПІВДНЯ УКРАЇНИ

Назва:
ФОРМОТВОРЧИЙ ПРОЦЕС У ГІБРИДНИХ ПОПУЛЯЦІЯХ СТОКОЛОСУ БЕЗОСТОГО В УМОВАХ ЗРОШЕННЯ ПІВДНЯ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,07 KB
Завантажень:
73
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ РОСЛИННИЦТВА ім. В.Я.ЮР'ЄВА УААН
 
МИРОНОВА ЛЮДМИЛА МИКОЛАЇВНА
УДК 581.4: 633. 203: 631.6 (833)
ФОРМОТВОРЧИЙ ПРОЦЕС У ГІБРИДНИХ ПОПУЛЯЦІЯХ
СТОКОЛОСУ БЕЗОСТОГО В УМОВАХ ЗРОШЕННЯ ПІВДНЯ
УКРАЇНИ
06.01.05 - селекція і насінництво
Автореферат дисертації на здобуття
наукового ступеня кандидата сільськогосподарських наук
Харків - 1999
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті зрошуваного землеробства УААН
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор, Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки
ОРЛЮК Анатолій Павлович
Інститут зрошуваного землеробства УААН, завідуючий відділом селекції
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник
КЛИША Андрій Іванович
Красноградська дослідна станція Інституту зернового господарства УААН,
завідучий лабораторєю селекції зернобобових культур
кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник
СЕРДЮК Микола Арсентійович
Київська дослідна станція Інституту землеробства УААН, завідуючий
лабораторєю селекції і насінництва багаторічних трав
Провідна установа: Інститут кормів УААН, м. Вінниця
 
Захист відбудеться “_23_” _березня______ 1999 р. о 13 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 64. 366. 01 Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр’єва, 310060, Харків, проспект Московський, 142, тел. 92-23-78.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр’єва, 310060, Харків, проспект Московський, 142.
Автореферат розісланий “ _22_ ” __лютого_______ 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Бондаренко Л. В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вступ. Багаторічні злакові трави є основними кормовими культурами при сінокісному і пасовищному використанні. Найбільшу кормову цінність має стоколос безостий. Використовується він на зелений корм, сіно, силос, сінаж, трав'яне борошно. Велику роль він відіграє і як відновлювач родючості грунту. Певного значення набуває ця культура в період енергетичної кризи, бо є основним компонентом травосумішок при створенні культурних зрошуваних пасовищ, які дають найбільш дешевий корм.
Актуальність теми. В наш час в різних грунтово-кліматичних регіонах України використовується 6 сортів стоколосу безостого: Козаровицький, Полтавський 30, Полтавський 52, Дніпровський, Ставропільський 43, Вишгородський. В умовах зрошуваного землеробства півдня України ці сорти не відповідають вимогам виробництва. Цим і пояснюється необхідність проведення селекційної роботи з цією культурою.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась згідно тематичного плану науково-дослідних робіт лабораторії селекції багаторічних трав Інституту зрошуваного землеробства УААН: “Розробити генетичні принципи селекції стоколосу безостого, грястиці збірної і створити високоврожайні сорти цих культур з новими адаптаційними властивостями, що перевищують зареєстровані за продуктивністю на 10-15% при зрошенні” (№ держреєстрації VА 01001264 Р).
Мета і задачі дослідження. Метою досліджень є визначення особливостей успадкування і мінливості господарсько-цінних ознак та вивчення формотворчого процесу в гібридних популяціях стоколосу безостого для створення цінного селекційного матеріалу в умовах зрошуваного землеробства півдня України.
1. Визначити характер успадкування та мінливості основних господарсько-цінних ознак у гібридів стоколосу безостого в умовах зрошення.
2. Вивчити особливості формоутворення ознак кормової та насіннєвої продуктивності у гіпридних популяціях стоколосу безостого.
3. Визначити взаємозв'язок між головними ознаками, які визначають кормову та насінневу продуктивність у гібридів стоколосу безостого.
4. Виділити із гібридних популяцій високопродуктивні морфобіотипи стоколосу безостого кормового призначення з високою насіннєвою продуктивністю.
5. Провести комплексну оцінку виділених морфобіотипів і розробити рекомендації по їх селекційному використанню.
Наукова новизна одержаних результатів. Вперше в умовах зрошення півдня України визначені особливості успадкування та мінливості таких ознак як висота рослин і висота основної маси листків, повітряно-суха маса однієї рослини, облистяність, кущистість і кількість генеративних пагонів, маса насіння з однієї рослини і маса 1000 насінин, а також показники поживної цінності гібридних популяцій стоколосу безостого.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ФОРМОТВОРЧИЙ ПРОЦЕС У ГІБРИДНИХ ПОПУЛЯЦІЯХ СТОКОЛОСУ БЕЗОСТОГО В УМОВАХ ЗРОШЕННЯ ПІВДНЯ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок