Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ВИМІРЮВАЛЬНОГО КОНТРОЛЮ ВОЛОГОСТІ ПОРОШКОПОДІБНИХ МАТЕРІАЛІВ В ІНФРАЧЕРВОНІЙ ОБЛАСТІ

МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ВИМІРЮВАЛЬНОГО КОНТРОЛЮ ВОЛОГОСТІ ПОРОШКОПОДІБНИХ МАТЕРІАЛІВ В ІНФРАЧЕРВОНІЙ ОБЛАСТІ

Назва:
МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ВИМІРЮВАЛЬНОГО КОНТРОЛЮ ВОЛОГОСТІ ПОРОШКОПОДІБНИХ МАТЕРІАЛІВ В ІНФРАЧЕРВОНІЙ ОБЛАСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,08 KB
Завантажень:
251
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ВІННИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БОГАЧУК ВОЛОДИМИР ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 681.78
МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ВИМІРЮВАЛЬНОГО КОНТРОЛЮ
ВОЛОГОСТІ ПОРОШКОПОДІБНИХ МАТЕРІАЛІВ
В ІНФРАЧЕРВОНІЙ ОБЛАСТІ
Спеціальність 05.11.13 – прилади і методи контролю
та визначення складу речовин
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Вінниця – 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Вінницькому національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: Заслужений діяч науки і техніки України,
доктор технічних наук, професор
Мокін Борис Іванович,
Вінницький національний технічний університет,
ректор
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Петрук Василь Григорович,
Вінницький національний технічний університет,
завідувач кафедри “Хімія та екологічна безпека”
доктор технічних наук, професор
Стенцель Йосип Іванович
Сєвєродонецький технологічний інститут
Східноукраїнського національного університету
імені В. Даля, завідувач кафедри “Автоматизація
технологічних процесів”
Захист відбудеться “ 29 ” вересня 2007 р. о 930 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 05.052.02 у Вінницькому національному технічному університеті за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Вінницького національного технічного університету за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95.
 
Автореферат розісланий " 22 " серпня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради С. В. Павлов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним з основних завдань, які стоять перед промисловими підприємствами України з огляду на перспективу входження до СОТ є підвищення конкурентоспроможності виготовлюваної продукції. Досягнути цього можна лише через зниження собівартості та підвищення якості продукції шляхом більш раціонального використання сировини та інтенсифікації процесів її переробки, а також впровадження новітніх технологій та достовірних засобів контролю основних технологічних параметрів продукту на всіх стадіях виробництва. В першу чергу це стосується підприємств харчової та переробної промисловості агропромислового комплексу. На сьогоднішній день значну частину діючих підприємств цих галузей складають молокопереробні заводи та заводи з виготовлення сухого молока.
Основним технологічним параметром якості сухого молока є масова доля вологи в готовому продукті. На переробних підприємствах цей параметр вимірюють у лабораторіях термогравіметричним способом. Тільки даний спосіб із всіх відомих рекомендовано ГОСТ 29246-91 до застосування для контролю вологості сухого молока. Але цей метод вимагає значних затрат часу, а отже робить неможливим оперативне керування технологічним процесом сушки.
Відомі засоби контролю вологості порошкоподібних матеріалів, до яких відносяться сухі молочні продукти, є громіздкими, працюють переважно в ручному режимі, мають низьку точність, достовірність та швидкодію. Результати вимірювань залежать від впливу неінформативних параметрів, таких як: хімічний та гранулометричний склад матеріалу, його температура, неоднорідність, щільність та нерівномірність розподілу вологи в об’ємі.
Саме тому очевидною є необхідність вдосконалення відомих та розвитку нових методів вимірювального контролю вологості порошкоподібних матеріалів, до яких відноситься сухе молоко, та створення на їх основі засобів автоматизованого контролю вологості в технологічному процесі їх виробництва. Вони повинні забезпечувати високу точність, чутливість і вірогідність контролю.
Використання таких вологомірів у промисловості дозволить покращити якість, знизити витрати на виробництво продукції і, як наслідок, підвищити її конкурентоспроможність.
Суттєвий доробок у розробку теорії, методів та засобів контролю вологості порошкоподібних матеріалів внесли такі вчені: Берлінер М.А., Кісіль І.С., Кричевський Є.С., Осадчук В.С., Бандак М.І., Бензарь В.К., Невзлін Б.І. та їхні учні.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ВИМІРЮВАЛЬНОГО КОНТРОЛЮ ВОЛОГОСТІ ПОРОШКОПОДІБНИХ МАТЕРІАЛІВ В ІНФРАЧЕРВОНІЙ ОБЛАСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок