Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Ландшафтно-рекреаційний потенціал Національного природного парку „Синевир”

Ландшафтно-рекреаційний потенціал Національного природного парку „Синевир”

Назва:
Ландшафтно-рекреаційний потенціал Національного природного парку „Синевир”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,80 KB
Завантажень:
261
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Львівський національний університет імені Івана Франка
Романів Андрій Степанович
УДК 911.2+911.9:504.54.062.4 (477.8)
 
Ландшафтно-рекреаційний потенціал Національного природного парку „Синевир”
11.00.01 – фізична географія, геофізика і геохімія ландшафтів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Львів-2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фізичної географії Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник | кандидат географічних наук, доцент
Федірко Олег Миколайович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка, доцент кафедри фізичної географії
Офіційні опоненти: | доктор географічних наук, професор
Гуцуляк Василь Миколайович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича, професор кафедри фізичної географії та раціонального природокористування
кандидат географічних наук, доцент
Питуляк Мирослава Романівна,
Тернопільський національний педагогічний
університет імені Володимира Гнатюка,
доцент кафедри фізичної географії
Захист відбудеться “05” лютого 2008 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.05 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Дорошенка, 41.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий “27” грудня 2007 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат географічних наук, доцент Горішний П.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Пріоритетність рекреаційного природокористування в гірських умовах Українських Карпат як стратегії перебудови економіки регіону є незаперечною. Детермінуючими факторами планування територіальної організації рекреаційної діяльності є придатні для рекреації елементи географічної та соціокультурної сфер. Найбільш раціональною формою організації рекреаційної діяльності з одночасним збереженням природних територіальних комплексів (ПТК) на сьогодні стали національні природні парки (НПП).
Національні природні парки це природоохоронні, рекреаційні, культурно-освітні, науково-дослідні установи загальнодержавного значення, що створюються для збереження, відтворення і ефективного використання природних комплексів та об'єктів, які мають особливу природоохоронну, оздоровчу, історико-культурну, наукову, освітню та естетичну цінності (Закон України „Про природно-заповідний фонд”, 1992 р.).
Для забезпечення єдності рекреаційної та природоохоронної функцій в межах національних природних парків з урахуванням природоохоронної, наукової, рекреаційної, історико-культурної та інших цінностей природних комплексів і об'єктів встановлюється диференційований режим щодо їх охорони, відтворення й використання. Однак під час планування функціональної структури та розрахунків рекреаційної ємності парку об'єктами дослідження, зазвичай, є лісові виділи, квартали, а то й цілі лісництва, межі між якими проводять без урахування особливостей будови ПТК. Попри це основним цілісним об'єктом використання, догляду, комплексної охорони, покращення, відтворення і збереження повинні бути, за висловом В.Т. Гриневецького, „спряжені в геопросторі масоенергообміном, взаємодіючі і взаємозалежні поліструктурні різнорозмірні унікальні земні утворення ? ландшафтні комплекси (ландшафти)”. Такі ідеї розвивали М.Д. Гродзинський, В.М. Гуцуляк, А.Г. Ісаченко, А.В. Мельник, Г.П. Міллер, В.М. Пащенко, В.М. Петлін, П.Г. Шищенко та інші ландшафтознавці.
Усі зазначені проблеми характерні для Національного природного парку „Синевир”. Попри більш як п’ятнадцятирічний досвід функціонування парку, аспекти рекреаційного використання його ландшафтів вивчені недостатньо. Тому на сучасному етапі залишається актуальною проблема наукового обґрунтування комплексного і раціонального використання, відтворення та збереження ресурсних цінностей НПП „Синевир”, зокрема його ландшафтно-рекреаційного потенціалу (ЛРП).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Ландшафтно-рекреаційний потенціал Національного природного парку „Синевир”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок