Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕЛЕКТРОННІ ХАРАКТЕРИСТИКИ КВАНТОВО-РОЗМІРНИХ СТРУКТУР У ДІЕЛЕКТРИЧНОМУ СЕРЕДОВИЩІ

ЕЛЕКТРОННІ ХАРАКТЕРИСТИКИ КВАНТОВО-РОЗМІРНИХ СТРУКТУР У ДІЕЛЕКТРИЧНОМУ СЕРЕДОВИЩІ

Назва:
ЕЛЕКТРОННІ ХАРАКТЕРИСТИКИ КВАНТОВО-РОЗМІРНИХ СТРУКТУР У ДІЕЛЕКТРИЧНОМУ СЕРЕДОВИЩІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,64 KB
Завантажень:
86
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИКИ НАПІВПРОВІДНИКІВ
ІМЕНІ в.є. ЛАШКАРЬОВА
КУПЧАК Ігор Мирославович
УДК 539.2; 535.37
ЕЛЕКТРОННІ ХАРАКТЕРИСТИКИ КВАНТОВО-РОЗМІРНИХ СТРУКТУР У ДІЕЛЕКТРИЧНОМУ СЕРЕДОВИЩІ
01.04.07 – фізика твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ -2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті фізики напівпровідників
імені В.Є. Лашкарьова НАН України
Науковий керівник: Кандидат фізико-математичних наук, с.н.с.
Крюченко Юрій Володимирович,
старший науковий співробітник Інституту фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН України, м. Київ
Офіційні опоненти: Доктор фізико-математичних наук, професор
Бойчук Василь Іванович,
директор Інституту фізики, математики та інформатики Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України, м. Дрогобич
Доктор фізико-математичних наук, професор
Дмитрук Микола Леонтійович,
завідувач відділу поляритонної оптоелектроніки Інституту фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН України, м. Київ.
Провідна установа: Інститут фізики НАН України, відділ фотонних процесів, м. Київ.
Захист відбудеться " 15 " вересня 2006 р. о 14 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.199.01 при Інституті фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН України за адресою: 03028, м. Київ, Проспект Науки, 45.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Інституту фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН України
(03028, м. Київ, Проспект Науки, 45)
Автореферат розісланий " 14 " серпня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Охріменко О.Б.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Сучасний науково-технічний прогрес у значній мірі визначається розвитком електроніки. Останні досягнення в цій області пов’язані з фізикою низькорозмірних структур і створенням технологій отримання наноструктур із принципово новими функціональними можливостями для наноелектроніки та оптоелектроніки.
В той же час теоретичні моделі, які використовуються на даний час при розрахунку енергетичного спектру та інших характеристик квазічасток у квантово-розмірних структурах (КРС), є досить недосконалими. У загальному випадку ці моделі можна розділити на дві групи. В першій використовується кластерний метод розрахунку енергетичного спектру. Але різке збільшення часу чисельних розрахунків при збільшенні розміру кластера, по-перше, обмежує використання цього методу на практиці кластерами до 2 нм у діаметрі, а по друге, не дає можливості врахувати вплив на енергетичний спектр зовнішнього середовища.
Друга група моделей базується на використанні характеристик зонного спектру і методу огинаючої хвильової функцій. Ці моделі, навпаки, є придатними для опису систем відносно великих розмірів, коли починає відігравати помітну роль фактор кристалічної будови. При менших розмірах модель дає завищені значення енергії електронних переходів. Але і в такому підході на даний час відсутні розрахунки, які би в послідовно враховували вплив діелектричного оточення в системах зі скінченними потенціальними бар’єрами для носіїв заряду.
Актуальність теми дисертаційної роботи зумовлена необхідністю створення теорії, яка могла би більш точно ніж існуючі теорії описувати спектри квазічасток у квантово-розмірних системах “напівпровідник-діелектрик” при достатньо малих розмірах. Тому в дисертації розвинуто теорію, яка дозволяє врахувати поляризаційні явища, особливості зонної структури матеріалу системи і придатна для опису квантово-розмірних систем різної форми.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота відповідає основним науковим напрямкам діяльності Інституту фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН України, закріплених його Статутом, і виконувалась у відповідності до тем:
1. "Дослідження фізичних механізмів фотоелектричних явищ в напівпровідникових шаруватих та квантово-розмірних структурах" (номер держреєстрації 0103U000288).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ЕЛЕКТРОННІ ХАРАКТЕРИСТИКИ КВАНТОВО-РОЗМІРНИХ СТРУКТУР У ДІЕЛЕКТРИЧНОМУ СЕРЕДОВИЩІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок