Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Покращення умов праці рятувальників за рахунок використання пнЕвмогумових підіймачіВ

Покращення умов праці рятувальників за рахунок використання пнЕвмогумових підіймачіВ

Назва:
Покращення умов праці рятувальників за рахунок використання пнЕвмогумових підіймачіВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,20 KB
Завантажень:
24
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Харківський національний автомобільно-дорожній унівеРСИТЕТ
Аветисян Вадим Георгійович
УДК 69.05.658.382
Покращення умов праці рятувальників за рахунок використання пнЕвмогумових підіймачіВ
Спеціальність 05.26.01. – охорона праці
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному автомобільно-дорожньому університеті (ХНАДУ) Міністерства освіти і науки України, м. Харків.
Науковий керівник | Доктор технічних наук професор Селіванов Станіслав Євгенович, професор кафедри метрології та безпеки життєдіяльності ХНАДУ
Офіційні опоненти: | Доктор технічних наук професор Шапка Олексій Васильович, Українська державна академія залізничного транспорту, професор кафедри охорони праці та навколишнього середовища
Кандидат технічних наук професор Коржик Борис Михайлович, Харківська національна академія міського господарства, завідувач кафедри безпеки життєдіяльності.
Захист відбудеться "_10__" _01____ 2008 р. о _15.00___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.059.01 при Харківському національному автомобільно-дорожньому університеті за адресою:
61002, м. Харків ГСП, вул. Петровського, 25.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного автомобільно-дорожнього університету.
Автореферат розіслано "__4__"_грудня__2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.В. Кіяшко
загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Важливою складовою всього комплексу аварійно-рятувальних робіт є безпека праці рятувальників. Останнім часом в підрозділах МНС України для проведення рятувальних робіт почали використовуватися розроблені та рекомендовані нами нові пневмогумові підіймачі (ПГП), при створенні яких враховано не тільки можливості поліпшення технічних характеристик, але й зміни в технології проведення рятувальних робіт. Принцип роботи ПГП полягає у зміні його об’єму під впливом тиску газу, який подається в середину. ПГП призначені для вилучення людей з-під уламків конструкцій, що можуть з’являтися при руйнуванні будівель, транспортних засобів та інш.
Достоїнством ПГП у порівнянні з іншими засобами механізації рятувальних робіт є: невеликі габарити й власна маса у сполученні з вантажопідйомністю, простота пристрою й надійність в експлуатації.
Відзначимо, що для безпечного застосування ПГП необхідно мати дані результатів теоретичних й експериментальних досліджень, у яких враховано висоту підйому вантажу, його масу, тиск повітря, який треба подати всередину ПГП, і розмір ПГП. Крім того, на ПГП під час роботи може впливати висока температура від нагрітих конструкцій, і тому необхідно передбачити його захист теплоізоляційним матеріалом, а отже, важливим є визначення мінімальної товщини захисної прокладки без зміни експлуатаційних властивостей ПГП.
При розгляданні використування ПГП як засобу механізації для порятунку постраждалих, які знаходяться під уламками в результаті аварійної ситуації, або питання використання ПГП для підняття вантажів недостатньо розглядаються питання, що стосуються самої роботи рятувальника, створення безпечних умов його праці, поліпшення умов його роботи, його вміння скоротити час проведення рятувальних робіт, оцінити час рятування потерпілого з-під уламків.
Всі ці взаємозалежні питання досліджені в роботі, тому тема дисертації є актуальною.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна роботу виконано на кафедрі безпеки життєдіяльності Харківського національного автомобільно-дорожнього університету, що є базовою кафедрою з питань цивільного захисту МНС України. Напрямок досліджень кафедри відповідає переліку проблем науково-технічного розвитку МНС України, в якому особисту участь бере здобувач. Тема дисертаційної роботи виконувалася за програмою, заданою Державним департаментом пожежної безпеки України в рамках науково-дослідницьких робіт "Розробка рекомендацій з підвищення ефективності підготовки пожежних" (державний реєстраційний № 196 01705) і "Розробка рекомендацій з підвищення ефективності бойової діяльності особового складу пожежної охорони" (державний реєстраційний № 0100 002054), в яких здобувач був співвиконавцем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Покращення умов праці рятувальників за рахунок використання пнЕвмогумових підіймачіВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок