Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИМІЗАЦІЯ СТРАТЕГІЇ ОНОВЛЕННЯ ПАРКУ ПОРТАЛЬНИХ КРАНІВ У МОРСЬКИХ ПОРТАХ УКРАЇНИ

ОПТИМІЗАЦІЯ СТРАТЕГІЇ ОНОВЛЕННЯ ПАРКУ ПОРТАЛЬНИХ КРАНІВ У МОРСЬКИХ ПОРТАХ УКРАЇНИ

Назва:
ОПТИМІЗАЦІЯ СТРАТЕГІЇ ОНОВЛЕННЯ ПАРКУ ПОРТАЛЬНИХ КРАНІВ У МОРСЬКИХ ПОРТАХ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,08 KB
Завантажень:
107
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Одеський національний морський університет
ПУСТОВА НАТАЛІЯ ВІТАЛІЇВНА
УДК 519.874: 656.615
ОПТИМІЗАЦІЯ СТРАТЕГІЇ ОНОВЛЕННЯ
ПАРКУ ПОРТАЛЬНИХ КРАНІВ У МОРСЬКИХ ПОРТАХ УКРАЇНИ
Спеціальність 08.03.02 „Економіко-математичне моделювання”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Одеса – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі „Економічна теорія і кібернетика” Одеського національного морського університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Холоденко Анатолій Михайлович,
Одеський національний морський університет,
доцент кафедри „Економічна теорія і кібернетика”.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Постан Михайло Якович,
Одеський національний морський університет,
завідувач кафедри „Менеджмент і маркетинг”;
кандидат економічних наук, доцент
Омельченко Володимир Якович,
Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України,
доцент кафедри
“Розміщення і розвиток продуктивних сил”.
Провідна установа: Хмельницький національний університет
Міністерства освіти і науки України,
кафедра
“Автоматизовані системи та моделювання в економіці”.
Захист дисертації відбудеться 28 грудня 2006 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.060.02 в Одеському національному морському університеті за адресою: 65029, м.Одеса, вул. Мечникова, 34.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці ОНМУ за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Мечникова, 34.
Автореферат розісланий 28 листопада 2006 р.
В.о.вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради Д 41.060.02,
доктор економічних наук, професор Г.С.Махуренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Оптимізація стратегії оновлення, тобто вибору термінів і видів ремонту, модернізації, заміни парку портальних кранів є актуальною проблемою як у практичному плані – через значну (понад 95 %) зношеність перевантажувальної техніки у вітчизняних морських портах, що мають неабияке значення для розвитку економіки країни, так і в науковому – у зв'язку з її нетривіальністю і нерозв’язаністю, причому не тільки стосовно до портальних кранів, але й до обладнання взагалі.
Питання стратегічного управління розвитком підприємств розглядались у багатьох працях вітчизняних та іноземних вчених-економістів, серед яких слід відзначити І.Ансоффа, О.С.Виханського, Б.Карлофа, В.Д.Маркову, Г.Мінцберга, А.Стрікленда, А.Томпсона. Ефективній експлуатації основних фондів присвячені публікації Р.Акофа, В.П.Александрової, Г.Вагнера, Е.Жардіна, А.П.Ковальова, Р.Н.Колегаєва, А.Кофмана, В.Я.Омельченка, Д.М.Палтеровича, І.А.Ушакова. Розвиток матеріально-технічної бази підприємств морського транспорту досліджувався у роботах М.І.Котлубая, І.О.Лапкіної, Г.С.Махуренка, І.В.Морозової, М.Я.Постана, В.М.Пустового, В.І.Чекаловця.
Проте у відповідній економічній, техніко-економічній і економіко-математичній літературі дотепер немає єдиної точки зору навіть по основному питанню про критерій оптимальності – який саме показник слід розглядати в якості пріоритетного, за який період часу його формувати, до чого (до окремого екземпляра обладнання чи до ланцюжка послідовно замінюваних екземплярів) його застосовувати.
Важливими та нез’ясованими проблемами є також вибір горизонту планування, урахування морального зносу, розподіл доходу від роботи технологічного ланцюжка між його елементами, оптимізація у динаміці не лише структури парку обладнання (зокрема, портальних кранів морських портів), але і його розміщення (з розширенням поняття стратегії оновлення парку ще й на перерозподіл діючого обладнання).
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась в рамках розробок за госпдоговірними темами Науково-дослідного інституту фундаментальних і прикладних досліджень Одеського національного морського університету “Створення Реєстру парку портальних кранів порту Рені з економічним обґрунтуванням доцільності їх списання, заміни, модернізації чи ремонту” (№ держреєстрації 0103 U 001989), „Економічне обґрунтування доцільності ремонту, модернізації, списання та заміни портальних кранів при створенні їх Реєстру” (№ держреєстрації 0103 U 007170), „Розробка положення про планово-попереджувальні ремонти портальних кранів з економічним обґрунтуванням ефективності застосування сучасних методів діагностування” (№ 51-03), „Економічне обґрунтування доцільності ремонту, модернізації, списання та заміни портальних кранів при моніторингу Реєстру галузі” (№ 02-04), „Розробка теоретичних засад стратегії оновлення парку портальних кранів морських портів України” (№ 21-04), пов’язана з Програмою соціально-економічного розвитку морських портів України до 2010 року, затвердженою Колегією Мінтрансу України 18.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОПТИМІЗАЦІЯ СТРАТЕГІЇ ОНОВЛЕННЯ ПАРКУ ПОРТАЛЬНИХ КРАНІВ У МОРСЬКИХ ПОРТАХ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок