Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОДУКТИВНІСТЬ КУКУРУДЗИ НА ЗЕРНО ЗАЛЕЖНО ВІД ТЕХНОЛОГІЧНИХ ЗАХОДІВ ДОГЛЯДУ ЗА ПОСІВАМИ В ПІВДЕННІЙ ЧАСТИНІ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

ПРОДУКТИВНІСТЬ КУКУРУДЗИ НА ЗЕРНО ЗАЛЕЖНО ВІД ТЕХНОЛОГІЧНИХ ЗАХОДІВ ДОГЛЯДУ ЗА ПОСІВАМИ В ПІВДЕННІЙ ЧАСТИНІ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

Назва:
ПРОДУКТИВНІСТЬ КУКУРУДЗИ НА ЗЕРНО ЗАЛЕЖНО ВІД ТЕХНОЛОГІЧНИХ ЗАХОДІВ ДОГЛЯДУ ЗА ПОСІВАМИ В ПІВДЕННІЙ ЧАСТИНІ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,51 KB
Завантажень:
183
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ВІННИЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
НЕСТЕРЕНКО АНАТОЛІЙ ГРИГОРОВИЧ
УДК 633.15 (631.559:631.543)
ПРОДУКТИВНІСТЬ КУКУРУДЗИ НА ЗЕРНО ЗАЛЕЖНО ВІД ТЕХНОЛОГІЧНИХ ЗАХОДІВ ДОГЛЯДУ ЗА ПОСІВАМИ В ПІВДЕННІЙ ЧАСТИНІ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Спеціальність 06.01.09 – рослинництво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
ВІННИЦЯ – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Уманському державному аграрному університеті, Міністерства аграрної політики України протягом 1990-2003 рр.
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук, професор
ЗІНЧЕНКО ОЛЕКСАНДР ІВАНОВИЧ
Уманський державний аграрний університет,
завідувач кафедри рослинництва і кормовиробництва.
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор, академік МАНЕБ
КОВТУНИК ІВАН МИКОЛАЙОВИЧ
Подільська державна аграрно-технічна академія,
професор кафедри рослинництва і селекції
кандидат сільськогосподарських наук
НИЖЕГОРОДЦЕВ ІВАН ПАВЛОВИЧ
Інститут землеробства УААН,
старший науковий співробітник лабораторії інтенсивних технологій зернових культур і кукурудзи
Провідна установа: Одеський державний аграрний університет Міністерства аграрної політики України
Захист відбудеться “03”_11 2004 року о 1000 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 05.854.01 при Вінницькому державному аграрному університеті за адресою:21008, с. Агрономічне Вінницького району Вінницької області, вул. Сонячна 3.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Вінницького державного аграрного університету, Міністерства аграрної політики України.
Відгуки на автореферат у двох примірниках, завірені печаткою, просимо надсилати за адресою: Секретареві Спеціалізованої вченої ради вул. Сонячна 3 с. Агрономічне Вінницького району Вінницької області.
Автореферат розісланий “24”_09 2004 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради, доцент Янчук В.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Кукурудза є однією з найбільш високопродуктивних злакових культур універсального призначення, яку вирощують для продовольчого, кормового і технічного використання. У країнах світу для продовольчих потреб використовується приблизно 20% зерна кукурудзи, для технічних – 15 %, решта йде на фураж. В Україні відчувається гостра потреба у нарощуванні об’ємів виробництва зерна кукурудзи. Все це стимулює збільшення посівних площ та удосконалення технології вирощування культури.
Актуальність теми. Нарощування виробництва зерна – ключова проблема аграрного сектора держави. В її вирішенні важлива роль відводиться кукурудзі. Сучасна технологія вирощування культури, за даними інституту зернового господарства УААН, забезпечує отримання максимального врожаю високої якості, стійкий економічний ефект, підтримання родючості ґрунту та охорону навколишнього середовища. Разом з тим, ця технологія потребує регіональної розробки, введення або модифікації тих, чи інших, технологічних прийомів.
Важливою, нерідко вирішальною, ланкою в системі технології вирощування кукурудзи є догляд за посівами, особливо боротьба з бур’янами. Для цього застосовують гербіциди, оскільки механічні прийоми не завжди дають бажаний ефект, перш за все, через відсутність чітких рекомендацій. Через значну вартість гербіцидів, та певний негативний вплив їх на довкілля та агробіоценози, знову постало питання використання механічних засобів боротьби з бур’янами у посівах польових культур.
У попередній період було напрацьовано достатньо прийомів механічного догляду за просапними культурами, в тому числі і за кукурудзою, однак з часом постало питання про їх перегляд як у загальному, так і регіональному плані.
Оскільки дані питання, стосовно південної частини Лісостепу України розроблені недостатньо і є актуальними в системі технології вирощування кукурудзи, вони обумовили дослідження, які узагальнені в даній роботі.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження, результати яких викладені в дисертації, виконувалися відповідно до тематичних планів Уманського державного аграрного університету (УДАУ) (номер державної реєстрації 0100U000461), де автор був безпосереднім виконавцем з 1990 року.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПРОДУКТИВНІСТЬ КУКУРУДЗИ НА ЗЕРНО ЗАЛЕЖНО ВІД ТЕХНОЛОГІЧНИХ ЗАХОДІВ ДОГЛЯДУ ЗА ПОСІВАМИ В ПІВДЕННІЙ ЧАСТИНІ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок