Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вільнорадикальні процеси в крові ПРИ радіаційних ураженНЯХ. Засоби їх корекції

Вільнорадикальні процеси в крові ПРИ радіаційних ураженНЯХ. Засоби їх корекції

Назва:
Вільнорадикальні процеси в крові ПРИ радіаційних ураженНЯХ. Засоби їх корекції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,15 KB
Завантажень:
70
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
Моісеєв Андрій Юрійович
УДК: 577.34:612.014.482: 615.327
Вільнорадикальні процеси в крові ПРИ радіаційних
ураженНЯХ. Засоби їх корекції
03.00.01 – радіобіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького НАН України
Науковий керівник: доктор біологічних наук
Дружина Микола Олександрович,
Інститут експериментальної
патології, онкології і радіобіології
ім. Р.Є.Кавецького НАН України,
завідувач відділу радіобіології
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Войціцький Володимир Михайлович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри біохімії
доктор біологічних наук
Чоботько Григорій Михайлович,
Інститут експериментальної радіології
Наукового центру радіаційної
медицини АМН України,
завідувач лабораторії радіаційної цитології
Провідна установа: Інститут онкології АМН України, м. Київ
Захист дисертації відбудеться " 26 " вересня 2005 року о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.24 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, пр-т Глушкова, 2, корпус 12, біологічний факультет, ауд. 434.
Поштова адреса: 01033, Київ–33, вул. Володимирська, 64, біологічний факультет, спеціалізована вчена рада Д .001.24.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий " 2 " серпня 2005 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Андрійчук Т.Р.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Завдяки дослідженням вітчизняних і зарубіжних вчених встановлено важливу роль процесів пероксидного окиснення ліпідів (ПОЛ) і ферментів антиоксидантного захисту організму за радіаційних уражень [Тарусов, 1954, 1962, Эмануэль, 1965, Серкиз, 1972, 1992, Бурлакова, 1975, 2001, Барабой, 1986]. В той же час механізми цих процесів за умов дії малих доз радіації вивчені недостатньо. Будь-яка дія зовнішнього чинника знаходить своє відображення в кількісних і якісних характеристиках периферичної крові, тому динаміка пероксидних процесів в крові за дії негативних чинників містить значну інформативність для виявлення донозологічних зрушень в організмі і встановлення обсягу лікувально-профілактичних дій щодо корекції патологічних станів.
В останній час одним з пріоритетних напрямків досліджень є пошук ефективних і загальнодоступних препаратів з антиоксидантними властивостями. Розробляються нові підходи стосовно захисно–компенсаторних заходів за постійної дії низькоінтенсивної іонізувальної радіації. Вони враховують як детоксикацію організму, так і елімінацію активних форм кисню (АФК).
Серед природних антиоксидантів комплексної дії значний інтерес становлять мінеральні води типу “Нафтуся", що зарекомендували себе як засіб відновлення кількісних та якісних показників периферичної крові у ліквідаторів аварії на ЧАЕС [Пухова, 1998] та за лікування різних патологій. З огляду на діуретичний ефект "Нафтусі", її курсове застосування може виявитися ефективним детоксикаційним засобом при радіаційних ураженнях.
Вивчення механізмів дії природних мінеральних вод (МВ) на організм за умов впливу ушкоджуючих чинників дає наукову основу для розробки практичних рекомендацій щодо їх застосування з метою оздоровлення населення, що проживає на екологічно забруднених територіях.
В останні роки частота залізодефіцитних анемій серед підлітків, які проживають на забруднених радіонуклідами територіях України, зросла до 11–26% [Бебешко, ]. Як один з методів лікування залізодефіцитних анемій та інших порушень системи кровотворення застосовують препарати, до складу яких входять сполуки заліза. В цьому плані перспективним є дослідження можливості застосування природних мінеральних вод з підвищеним вмістом бальнеологічно активного двовалентного заліза.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Вільнорадикальні процеси в крові ПРИ радіаційних ураженНЯХ. Засоби їх корекції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок