Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІТИЧНА ЕТИКА У ФІЛОСОФІЇ М.О. БЕРДЯЄВА ДОЕМІГРАЦІЙНОГО ПЕРІОДУ (1900-1922 рр.)

ПОЛІТИЧНА ЕТИКА У ФІЛОСОФІЇ М.О. БЕРДЯЄВА ДОЕМІГРАЦІЙНОГО ПЕРІОДУ (1900-1922 рр.)

Назва:
ПОЛІТИЧНА ЕТИКА У ФІЛОСОФІЇ М.О. БЕРДЯЄВА ДОЕМІГРАЦІЙНОГО ПЕРІОДУ (1900-1922 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,60 KB
Завантажень:
473
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
БУШАНСЬКИЙ ВАЛЕНТИН ВІКТОРОВИЧ
УДК 321.01 Бердяєв (17)
ПОЛІТИЧНА ЕТИКА
У ФІЛОСОФІЇ М.О. БЕРДЯЄВА
ДОЕМІГРАЦІЙНОГО ПЕРІОДУ (1900-1922 рр.)
23.00.01 – теорія та історія політичної науки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті держави і права імені В.М. Корецького НАН України
Науковий керівник – доктор політичних наук, професор
Горбатенко Володимир Павлович,
Інститут Держави і права імені В.М. Корецького
НАН України, завідувач Центру енциклопедичних
юридичних видань, провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти – доктор політичних наук, доцент
Корнієнко Валерій Олександрович,
Вінницький національний технічний університет,
завідувач кафедри політології і права
доктор філософських наук, професор
Огородник Іван Васильович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, професор
кафедри української філософії та культури
Провідна установа – Одеська національна академія зв’язку імені О.С. Попова, кафедра політології, міністерства транспорту та зв’язку, департаменту зв’язку та інформатизації України, м. Одеса.
Захист відбудеться “20” грудня 2004 року о 1400 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.41 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, к. 330.
З дисертацією можна ознайомитись у Національній бібліотеці імені М.О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “19” листопада 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Постригань Г.Ф.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Політичні дослідження завжди пов'язані зі зверненням до фундаментальних понять, що розробляються у філософії. Свобода, необхідність, влада, справедливість, добро, зло – це ті етичні поняття, без оперування якими неможливе пізнання сутності, сенсу та проявів політичного життя. Становлення науки про політику як відстороненого предметно-рефлексивного погляду було пов'язане із розмежуванням з етичною сферою, яка тлумачилась як певна упередженість у здійснені функціональної доцільності. Однак етичні питання завжди залишалися у сфері як політичної практики, так і теорії. Нині етичні поняття розглядаються як певні культурні цінності, поділяння яких політичними суб'єктами впливає на соціальні, економічні та політичні перебіги. Зберігаються тенденції як до заперечення політики, виходячи із наголошення на етичних імперативах, так і до її тлумачення як посутньо імморалістичної. Нерозривність етичної та політичної сфер визначила існування етико-політичні студій як напрямку політичної філософії, предметом якої є дослідження необхідних форм політичної організації. Саме тому існує потреба у дослідженні етичного виміру політики. Політична етика насамперед може бути розкрита як проблематика історії політичних учень.
Центральне місце етичні та політичні питання посідають у доробку Миколи Олександровича Бердяєва (1874-1948), творчість якого – яскрава сторінка в історії української, російської та французької культур. Ім'я філософа широко відоме у світі. Доля людини у часі та вічності, її свобода, гідність, творча активність – головна тема його роздумів. М.О. Бердяєв знаний як філософ-екзистенціаліст, містик, метафізик, але особливе місце в його доробку посідає соціальна, суспільно-політична проблематика з характерним етико-релігійним баченням. Згідно з М.О. Бердяєвим, політика, спрямовуючись на хибні завдання, проявляється як сфера відчуження. Разом з тим, вона є і єдиним засобом подолання негативних тенденцій суспільного життя.
Сучасності, як ніколи досі, характерні "втеча від свободи", посилення економічного, національного та релігійного відчуження, спрямованість інтересів до оманливих, штучних цінностей. Спостерігається перетворення політики на самодостатність, у якій людина та її культура постають засобами, а не цілями діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ПОЛІТИЧНА ЕТИКА У ФІЛОСОФІЇ М.О. БЕРДЯЄВА ДОЕМІГРАЦІЙНОГО ПЕРІОДУ (1900-1922 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок