Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГРОМАДЯНСЬКА ІДЕНТИФІКАЦІЯ ОСОБИ ЯК ЧИННИК ФОРМУВАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПОЛІТИЧНОЇ НАЦІЇ

ГРОМАДЯНСЬКА ІДЕНТИФІКАЦІЯ ОСОБИ ЯК ЧИННИК ФОРМУВАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПОЛІТИЧНОЇ НАЦІЇ

Назва:
ГРОМАДЯНСЬКА ІДЕНТИФІКАЦІЯ ОСОБИ ЯК ЧИННИК ФОРМУВАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПОЛІТИЧНОЇ НАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,11 KB
Завантажень:
248
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ СТРАТЕГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
ШИМЧЕНКО Людмила Анатоліївна
УДК 17.023.32
ГРОМАДЯНСЬКА ІДЕНТИФІКАЦІЯ ОСОБИ ЯК ЧИННИК ФОРМУВАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПОЛІТИЧНОЇ НАЦІЇ
21.03.01 – гуманітарна і політична безпека держави (філософські науки)
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному інституті стратегічних досліджень.
Науковий керівник: доктор філософських наук, старший
науковий співробітник
Степико Михайло Тимофійович,
Національний інститут стратегічних
досліджень, вчений секретар.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Хилько Микола Іванович,
Київський Національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри політології;
кандидат філософських наук
Здіорук Сергій Іванович,
Національний інститут стратегічних
досліджень, завідуючий відділом
гуманітарної політики.
Провідна установа: Національний інститут проблем
міжнародної безпеки РНБО України,
м. Київ.
Захист відбудеться “12” березня 2007 р. о 14:30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради СРД 26.718.01 у Національному інституті стратегічних досліджень за адресою: 01030, м. Київ, вул. Пирогова, 7 а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного інституту стратегічних досліджень.
Автореферат розіслано “_9_” лютого 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради М.М.Розумний


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Теоретична значущість дослідження полягає в потребі подальшого осмислення феномена нації як такого (і в “етнічній”, і в “політичній” його інтерпретації) в органічній сукупності об’єктивних та суб’єктивних чинників його формування та розвитку.
Показова в цьому плані уже багаторічна дискусія російських та українських вчених. У її ході визначилися два майже протилежні підходи до розуміння сутності нації, механізмів та чинників її формування, взаємовідносин з іншими суспільними утвореннями.
Перший підхід, так званий примордіалістський, виходить з об'єктивного існування нації як соціальної спільності. На думку примордіалістів, нації беруть свій початок у рефлексованому історичному часі і володіють сталими чи не споконвічними характеристиками.
На противагу примордіалістам, представники суб’єктивістської (конструктивістської) концепції нації доводять, що нація – це політичне гасло, засіб мобілізації народу, а не наукова категорія. Конструктивісти вважають, що нації є феноменом дуже пізньої, сучасної історії. Більшість сучасних націй, відповідно до їх поглядів, сформувалися протягом дев'ятнадцятого чи навіть на початку двадцятого століть.
Ця суперечка носить не тільки чисто академічний інтерес. Примордіалізм виходить із етнотериторіального устрою державного життя, суб'єктивістський напрямок відстоює концепцію деетнізації державності та особистості. За кожною позицією розкриваються різні історичні долі народів, різні політичні програми, геополітичні пріоритети, соціокультурні перспективи, специфіка захисту національних інтересів та забезпечення безпеки держави.
Найбільш простим рішенням цієї дилеми могла б бути констатація того, що кожна спільнота має як суб’єктивні, так і об’єктивні чинники свого становлення. І більшість досліджень проводиться саме в цьому руслі. Переважають тут роботи, в яких аналізуються об’єктивні засади виникнення та розвитку націй. У дослідженнях суб’єктивних чинників превалюють роботи, присвячені аналізу ролі та місця менталітету, національної самосвідомості, національної ідеї тощо у формуванні та розвитку націй.
Між тим, можливе розуміння нації як об’єктивної реальності, визначальним чинником формування якої є самоідентифікація людини, її особистісне самовизначення відносно тієї спільноти, яку вона вважає простором свого існування та розвитку.
Практична актуальність цієї проблеми для України очевидна. Як показують численні соціологічні дослідження, найпоширенішою у країні є місцева ідентичність: 44опитаних ототожнюють себе насамперед зі своїм містом/селом, ще 15– з регіоном і лише 31– насамперед з Україною.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ГРОМАДЯНСЬКА ІДЕНТИФІКАЦІЯ ОСОБИ ЯК ЧИННИК ФОРМУВАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПОЛІТИЧНОЇ НАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок