Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УВІЧНЕННЯ ТА ЗБЕРЕЖЕННЯ ІСТОРІЇ КОЗАЦТВА В ПАМ’ЯТКАХ КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ (1945 – 2005 рр.)

УВІЧНЕННЯ ТА ЗБЕРЕЖЕННЯ ІСТОРІЇ КОЗАЦТВА В ПАМ’ЯТКАХ КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ (1945 – 2005 рр.)

Назва:
УВІЧНЕННЯ ТА ЗБЕРЕЖЕННЯ ІСТОРІЇ КОЗАЦТВА В ПАМ’ЯТКАХ КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ (1945 – 2005 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,93 KB
Завантажень:
187
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ
ДЕМИДЕНКО ОЛЬГА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 351.853:94(477)
УВІЧНЕННЯ ТА ЗБЕРЕЖЕННЯ ІСТОРІЇ КОЗАЦТВА
В ПАМ’ЯТКАХ КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ
(1945 – 2005 рр.)
07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ - 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі історико-краєзнавчих досліджень Інституту історії України Національної академії наук України.
Науковий керівник доктор історичних наук, професор,
заслужений працівник культури України
ГОРБИК В’ЯЧЕСЛАВ ОЛЕКСАНДРОВИЧ,
Інститут історії України НАН України, в.о. завідувача відділу історико-краєзнавчих досліджень.
Офіційні опоненти: – доктор історичних наук, професор,
заслужений працівник освіти України
ПУТРО ОЛЕКСІЙ ІВАНОВИЧ,
Державна академія керівних кадрів культури і мистецтв, завідувач кафедри суспільних наук;
– кандидат історичних наук
ПІСКУН ВАЛЕНТИНА МИКОЛАЇВНА, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, старший науковий співробітник, заступник директора Центру українознавства.
Провідна установа – Інститут української археографії та джерелознавства імені М.С.Грушевського НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться 30 червня 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .235.01 при Інституті історії України НАН України (адреса: 01001, м. Київ, вул. М. Грушевського, 4)
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту історії України НАН України (адреса: 01001, м. Київ, вул. М. Грушевського, 4).
Автореферат розісланий „25” травня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
доктор історичних наук, професор Гуржій О.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах становлення незалежної Української держави, її активної інтеграції до світового співтовариства значно посилився інтерес суспільства до вітчизняного минулого, відродження пам’яті, джерел духовності українського народу. Важливий чинник розбудови суспільства – історико-культурна спадщина, яка є безцінною скарбницею нації, невід’ємною складовою світового культурного надбання. В Україні нараховується понад 130 тис. пам’яток археології, історії, монументального мистецтва, архітектури і містобудування, науки і техніки, які відображають всі періоди від часу появи людини на українських теренах до сьогодення.
Серед пам’яток культури на особливу увагу заслуговують об’єкти українського козацтва, яке відіграло важливу роль у формуванні та розвитку національної ідеї, у процесі державотворення. Вивчення козацької спадщини, узагальнення та проблемний аналіз пам’яткоохоронної діяльності з увічнення історії цієї доби дозволить розширити наше уявлення про козацтво, яке стало виразником національного духу.
Актуальність роботи обумовлюється і тим, що пам’ятки козацької доби: замки і фортеці, які здобували козаки, гетьманські резиденції, полкові скарбниці, монастирі і церкви, споруджені їх коштом, некрополі, одиночні поховання, місця Січей, козацьких рад, битв, дислокації військ тощо – уособлюють в собі знаковий період минулого українського народу. Для створення Державного реєстру національного культурного надбання і реалізації „Національної програми відродження та розвитку українського козацтва” важливим є відбір, ідентифікація і класифікація цих пам’яток, що сприятиме їх збереженню.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Написання дисертації здійснювалося в рамках „Національної програми відродження та розвитку Українського козацтва на 2002 – 2005 рр.”, підготовки 28-томного енциклопедичного видання „Звід пам’яток історії та культури України” (номер державної реєстрації (в Укр. ІНТЕІ) 0104 U003496), що включене до науково-дослідної тематики відділу історико-краєзнавчих досліджень Інституту історії України НАН України.
Мета наукового пошуку полягає у розкритті ролі державних органів влади, громадських організацій та наукових інституцій в увічненні козацтва та їх внеску у збереження пам’яток історії, археології та архітектури, пов’язаних з подіями козацької доби.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: УВІЧНЕННЯ ТА ЗБЕРЕЖЕННЯ ІСТОРІЇ КОЗАЦТВА В ПАМ’ЯТКАХ КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ (1945 – 2005 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок