Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ РОЗВИТКУ ІНІЦІАТИВНОСТІ МАЙБУТНІХ ДИЗАЙНЕРІВ У ПРОЦЕСІ НАВЧАЛЬНО-ТВОРЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ РОЗВИТКУ ІНІЦІАТИВНОСТІ МАЙБУТНІХ ДИЗАЙНЕРІВ У ПРОЦЕСІ НАВЧАЛЬНО-ТВОРЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ РОЗВИТКУ ІНІЦІАТИВНОСТІ МАЙБУТНІХ ДИЗАЙНЕРІВ У ПРОЦЕСІ НАВЧАЛЬНО-ТВОРЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,68 KB
Завантажень:
94
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Луганський національний педагогічний університет імені
Тараса Шевченка
ТРОШКІН Олександр Васильович
УДК 377.745
ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ РОЗВИТКУ ІНІЦІАТИВНОСТІ МАЙБУТНІХ ДИЗАЙНЕРІВ У ПРОЦЕСІ НАВЧАЛЬНО-ТВОРЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луганськ – 2004
Дисертацією є рукопис:
Робота виконана в Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор педагогічних наук, доцент
Кучерявий Олександр Георгійович, Донецький національний університет, завідувач кафедри педагогіки.
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, професор Лещенко Марія Петрівна, Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, головний науковий співробітник відділу теорії і практики педагогічної майстерності;
кандидат педагогічних наук, доцент
Сиротенко Тетяна Анатоліївна, Слов’янський державний педагогічний університет, доцент кафедри педагогіки і методики технологічної підготовки.
Провідна установа: | Харківський державний педагогічний університет ім. Г.С.Сковороди, Міністерство освіти і науки України, кафедра загальної педагогіки.
Захист відбудеться 17 вересня 2004 р. о 9.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 29.053.01 у Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка (91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2)
Автореферат розісланий “14”серпня 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Л.Бутенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. В умовах нових еконо-мічних і суспільних відносин, розвитку ринку праці наповнилося новим змістом соціальне замовлення вищій школі на фахівця-дизайнера як творчу особистість, стрижневою якістю якої є ініціативність. Забезпечення ви-кладачами розвитку творчої активності майбутніх фахівців є стратегічним завданням реформування вищої школи, відбитим у Законі України "Про вищу освіту", Національній доктрині розвитку освіти, у Концепції виховання дітей і молоді в національній системі освіти. Зокрема, у цій концепції зазначається, що одним із основних напрямів національного виховання є активність, самодіяльність і творча ініціатива учнівської молоді, об'єднання педагогічного керівництва з ініціативою і самодіяльністю учнів.
Результати аналізу рівнів ініціативності випускників ВНЗ другого рівня акредитації художнього профілю свідчать про їх недостатню готовність до її виявлення. Встановлено, що викладачі основ композиції вищої школи, усвідомлюючи необхідність формування у студентів відповідної готов-ності, не забезпечують її на належному рівні: повністю відсутня особис-тісно зорієнтована спрямованість цілей і змісту відповідних навчальних програм та методик їх реалізації. Педагогічне забезпечення розвитку ініціативності майбутніх дизайнерів у процесі навчально-творчої діяльності є однобічним, недиференційованим і не враховує інтегративні та функціональні характеристики феномену "ініціативність". Констатуючи потреби практики у всебічному педагогічному забезпеченні процесу формування ініціативності у майбутніх фахівців-дизайнерів, підкреслимо і наявність потреб педагогічної науки у розвитку відповідних теоретичних положень.
Науковцями (психологами і педагогами) у другій половині ХХ сторіччя було створено теоретичне підґрунтя для забезпечення розвитку іні-ціативності майбутніх дизайнерів. Йдеться про сутнісні характеристики поняття "ініціативність" (Ф.Гоноболін, П.Рудик, Б.Теплов та ін.), особливості розвитку ініціативності школярів і студентів у різних аспектах (М.Говоров, І.Добрянський, Л.Новікова, С.Пєтухов, Є.Погоніна, Г.Сорока, В.Юсупов та ін.), взаємозв'язок творчої активності та ініціативності особистості (В.Андрєєв, М.Зіновкіна, В.Коноплич, А.Мудрик, Л.Попов та ін.). Однак жоден із дослідників не спрямовував науковий пошук на визначення конкретних методів, форм та засобів розвитку ініціативності майбутніх дизайнерів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ РОЗВИТКУ ІНІЦІАТИВНОСТІ МАЙБУТНІХ ДИЗАЙНЕРІВ У ПРОЦЕСІ НАВЧАЛЬНО-ТВОРЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок