Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНА СТРАТЕГІЯ США ЩОДО ТУРЕЦЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

Загрузка...

ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНА СТРАТЕГІЯ США ЩОДО ТУРЕЦЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

Назва:
ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНА СТРАТЕГІЯ США ЩОДО ТУРЕЦЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,33 KB
Завантажень:
53
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національна Академія наук України
Інститут світової економіки і міжнародних відносин
Ірхін Олександр Анатолійович
УДК 327 (73:560)
ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНА СТРАТЕГІЯ США ЩОДО ТУРЕЦЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ
Спеціальність 23.00.04 – політичні проблеми міжнародних систем та глобального розвитку
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата політичних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Дисертацію виконано в Таврійському національному університеті ім. В.І. Вернадського Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор політичних наук, професор
Юрченко Сергій Васильович,
Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського, професор кафедри нової і новітньої історії зарубіжних країн.
Офіційні опоненти:
доктор історичних наук, професор
Гончар Борис Михайлович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри нової і новітньої історії зарубіжних країн;
кандидат політичних наук,
Варбанець Павло Анатолійович,
Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України, старший науковий співробітник відділу Азії та Африки.
Провідна установа:
Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Захист відбудеться “11” квітня 2006 року о 16-30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.176.02 в Інституті світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030 м. Київ, вул. Леонтовича, 5.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України, м. Київ, вул. Леонтовича, 5.
Автореферат розісланий “02” березня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Сушко О.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми визначається статусом Сполучених Штатів Америки в системі міжнародних відносин і важливістю зв'язків зі світовим лідером, розумінням основ його політики, вивченням тих механізмів впливу, які дозволили йому досягти стану єдиної наддержави. Виокремлення Турецької Республіки в межах загальної зовнішньополітичної стратегії США уможливлює виявлення і актуалізацію важливих складових реалізації цього статусу у планетарному масштабі та стосовно одного з важливих акторів європейського та євразійського політичного простору.
Вивчення політики США в одному з ключових регіонів світу, яким є Близький та Середній Схід, необхідне для розуміння сутності подальшого формування нової системи міжнародних відносин і прогнозування розстановки сил на регіональному, континентальному та глобальному рівні. Виділення країнних елементів зовнішньополітичної стратегії США дозволить уточнити деякі теоретико-методологічні проблеми сучасної геополітики і на прикладі взаємовідносин США і Турецької Республіки з’ясувати ключові чинники впливу на поведінку соціальних спільнот, які займають певні географічні простори.
Досвід американо-турецької співпраці представляє інтерес для української політичної науки як апробована модель взаємостосунків двох держав, що належать до різних цивілізацій. Туреччина у подібній моделі виступає як об'єкт вестернізації і модернізації.
Тому необхідно переосмислити існуючі підходи до оцінки формування американського зовнішньополітичного курсу до окремої держави та країнної зовнішньополітичної стратегії, як її основної бази, котрі при відомих досягненнях подавалися раніше вітчизняними фахівцями переважно з ідеологічних позицій, що впливало на зміст досліджень і обмежувало розкриття реальних механізмів та закономірностей формування і здійснення американської зовнішньої політики.
Крім того, беремо до уваги, що розпад Ялтинської системи міжнародних відносин змінив баланс сил у чорноморському регіоні. Туреччина й Україна виявилися двома державами, що мають спільний водний кордон в акваторії Чорного моря. Країни, які є членами ряду регіональних організацій, роблять зусилля по інтеграції в ЄС, намагаються зробити свої території транзитними для транспортування вуглеводнів зі сходу на захід та зазнають значних труднощів у забезпеченні своїх економік нафтогазовими ресурсами, виступаючи у цьому питанні конкурентами (проекти нафтопроводів: “Баку-Джейхан” і “Одеса - Броди”).
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНА СТРАТЕГІЯ США ЩОДО ТУРЕЦЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок