Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНА СТРАТЕГІЯ США ЩОДО ТУРЕЦЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНА СТРАТЕГІЯ США ЩОДО ТУРЕЦЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ / сторінка 10

Назва:
ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНА СТРАТЕГІЯ США ЩОДО ТУРЕЦЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,33 KB
Завантажень:
53
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Періодизація американської зовнішньополітичної стратегії щодо Туреччини проходить по циклу: співпраця - криза - модернізація зовнішньополітичної стратегічної моделі - співпраця.
1) 1945 – 1974 рр. – з часу закінчення Другої світової війни і до суперечностей щодо проблем Кіпру. У цей період входить а) 1945-1948 рр. – час розробки американського курсу щодо Туреччини та початок військово-технічної допомоги ; б) 1948-1960 рр. - від формування системи двосторонніх відносин (економічне та військове співробітництво, реалізація американського механізму формування турецької еліти та участь держави у військово-політичних союзах з третіми країнами) до кризових проявів, викликаних процесом подальшої вестернізації турецького суспільства на основі американських рекомендацій без помітних зусиль по його модернізації; в) 1960-1974 – криза в американо-турецьких відносинах (Кіпрські кризи 1963, 1974. Спроби нормалізування внутрішніх чинників американської моделі країнної геостратегії через військові перевороти в Туреччині 1960, 1970 рр.). Співпраця з кризовими проявами;
2) 1974 – 1980 рр. - вживання США системи санкцій щодо Туреччини. Криза та її подолання;
3) 1980-1991 рр. - від військового перевороту в 1980 році та стабілізації взаємовідносин між двома державами до розпаду “Ялтинської системи” міжнародних відносин. Співпраця;
4) 1991-1997 рр. - з моменту дезінтеграції другої наддержави – СРСР, проявом нової зовнішньополітичної активності Туреччини і приходу до влади уряду ісламістів – чергова криза моделі американської країнної геостратегії та її нормалізація через військово-політичний союз з Ізраїлем та “м'який” військовий переворот у Туреччині в 1997 році. Криза та її подолання;
5) 1997-2006 рр. - від втручання військових у Туреччині і відставки уряду і до теперішнього часу. Цей період включає прихід до влади прозахідної політичної партії Справедливості та розвитку (АКР), початок військових дій США в Афганістані та Іраку і ролі Туреччини в цих кампаніях, здійснення через Турецьку Республіку прагнення США добитися диверсифікації експорту вуглеводневих ресурсів на Євразійському континенті і планів по реалізації проекту “Великий Близький Схід”. Співпраця.
Основним імперативом американської геостратегії в Євразії є недопущення створення одної або декількох держав, що повністю контролювали б економічні, політичні і військові ресурси континенту, будучи здатні витіснити інтереси США. Отже, американці зацікавлені у дробленні геополітичного простору Євразії. У цьому контексті одним з основних завдань США є диверсифікація шляхів транспортування вуглеводневих ресурсів Євразії. При цьому Турецька Республіка бере активну участь у спробах ліквідації російської монополії через екологічні обмеження проходу танкерів через Чорноморські протоки і проект „Баку – Джейхан”. Країни, які є членами ряду регіональних організацій, роблять зусилля по інтеграції в ЄС, намагаються зробити свої території транзитними для транспортування вуглеводнів зі сходу на захід та зазнають значних труднощів у забезпеченні своїх економік нафтогазовими ресурсами, виступаючи у цьому питанні конкурентами (проекти нафтопроводів: “Баку-Джейхан” і “Одеса - Броди”).
Після розпаду Ялтинської системи міжнародних відносин змінився баланс сил у чорноморському регіоні. Український вектор у турецькій політиці займає один з провідних напрямків. Туреччина однією з перших визнала незалежність української держави.
Основним імперативом турецької зовнішньої політики є створення умов для дроблення простору на своїх північних кордонах, що виключає прояви сильної централізованої держави, яка б загрожувала її інтересам. У цьому напрямку американські і турецькі інтереси співпадають.
Але існують і розбіжності між двома країнами.
Так, процес розповсюдження американського впливу „пересік” лінію „стримування” і Турецька Республіка залишилася у тилу американської експансії. Зараз у багатьох напрямках реалізації своєї зовнішньої політики Сполучені Штати Америки не потребують посередництва Туреччини.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНА СТРАТЕГІЯ США ЩОДО ТУРЕЦЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок