Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНА СТРАТЕГІЯ США ЩОДО ТУРЕЦЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНА СТРАТЕГІЯ США ЩОДО ТУРЕЦЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ / сторінка 2

Назва:
ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНА СТРАТЕГІЯ США ЩОДО ТУРЕЦЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,33 KB
Завантажень:
53
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
При цьому Україна постійно відчуває сусідство Туреччини через допомогу, яку остання надає кримським татарам. Цей чинник є особливим у взаємостосунках двох держав. Проте у процесі політичної та економічної глобалізації у двосторонніх турецько-українських відносинах подібних чинників стає все більше. У цьому контексті вивчення місця і ролі Туреччини в загальній американській геостратегії дозволить українському політикуму визначити ступінь самостійності ухвалюваних турецькою елітою рішень.
Країнні складові зовнішньополітичної стратегії США представляють інтерес для української держави на теоретичному та практичному рівні для розуміння сутності політики наддержави щодо окремих країн з метою створення прагматичних двосторонніх відносин. При цьому однією з основних задач української політичної еліти у процесі розробки і реалізації ефективного зовнішньополітичного курсу у південному напрямку є виявлення спільностей та суперечностей між США і Туреччиною.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Проблематика дисертації безпосередньо пов'язана з науковою спеціалізацією кафедри нової і новітньої історії зарубіжних країн Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського по вивченню “Історії зарубіжних країн. Історії міжнародних відносин”, визначеної Міністерством освіти і науки України (номер державної реєстрації теми кафедри – РК 0100U001356) та Вченою радою університету. Тема дисертації була затверджена Вченою радою університету (протокол №3 від 02.04.2001 року), різні розділи її розроблялися автором з 2000 року відповідно до планів науково-дослідної роботи кафедри нової і новітньої історії зарубіжних країн Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського.
Мета і завдання дослідження. Мета дослідження полягає у комплексному аналізі закономірностей формування і реалізації американської політики щодо окремої держави в рамках загальної зовнішньополітичної стратегії США, дослідженні її еволюції у період “холодної війни”, після розпаду двополюсної системи міжнародних відносин і формування нової системи світового порядку, і на цій основі виокремлення моделі американської країнної зовнішньополітичної стратегії на прикладі Турецької Республіки.
У рамках досягнення цієї мети у роботі розв'язуються конкретні завдання.
1. Виявити роль просторового чинника у мисленні та дискусіях американської політичної еліти при ухваленні рішень у період і після „холодної війни” на прикладі розвитку відносин з Турецькою Республікою.
2. Розкрити базові переваги Туреччини як контрагента США у регіоні, спрямованість і динаміку дій наддержави через визначення просторових пріоритетів на Близькому і Середньому Сході, уточнити специфіку та механізм урахування інтересів Туреччини у політиці США.
3. Дослідити особливості і механізми виокремлення політичною елітою США елементів турецького суспільства, вплив на які забезпечує реалізацію американського зовнішньополітичного курсу.
4. Представити еволюцію американських геостратегічних підходів щодо окремої держави, виділити періодизацію американської зовнішньополітичної стратегії щодо Туреччини.
5. Встановити роль цивілізаційного чинника у процесі взаємодії США і Турецької Республіки, а також модель турецького суспільства, яка підтримується американцями.
6. Розглянути роль ресурсного чинника американської зовнішньополітичної стратегії щодо Турецької Республіки у постбіполярному світі.
7. Позначити еволюцію американських геостратегічних підходів на прикладі плану “Великий Близький Схід” і виділити роль Турецької Республіки в його реалізації.
8. Систематизувати суперечності у двосторонніх американо-турецьких відносинах у процесі реалізації американської зовнішньополітичної стратегії.
Об'єкт і предмет дослідження. Об'єктом дослідження є зовнішня політика США щодо Турецької Республіки. Предметом аналізу стала зовнішньополітична стратегія офіційного Вашингтону, як діяльність держави, яка спрямована на включення Туреччини в процес формування вигідної моделі міжнародних відносин і включає постанову довгочасних цілей і довгострокового планування з урахуванням співвідношення застосування в просторі і в часі необхідних ресурсів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНА СТРАТЕГІЯ США ЩОДО ТУРЕЦЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок