Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНА СТРАТЕГІЯ США ЩОДО ТУРЕЦЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНА СТРАТЕГІЯ США ЩОДО ТУРЕЦЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ / сторінка 5

Назва:
ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНА СТРАТЕГІЯ США ЩОДО ТУРЕЦЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,33 KB
Завантажень:
53
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Масштаб геостратегії може бути глобальним, регіональним та країнним. У центрі уваги геостратегії знаходяться такі проблеми, як вибір і обґрунтовування територіальної експансії, встановлення у тих або інших формах контролю над простором (будівництво військових баз, анексія, встановлення сфер впливу, економічне домінування, культурний вплив), визначення загроз, реальних і потенційних союзників і супротивників, створення альянсів і коаліцій, відпрацювання механізму відповіді на дані виклики.
У підрозділі “Огляд літератури і джерел дослідження” виділене коло джерел, яке було використано автором при роботі над темою дисертації. Відмічені внески американських дослідників: Дж. Гордона, С. Лераббі, Я.О.Лессера, А. Маковського, З. Саярі, Дж.Харріса, та їх турецьких колег: Х. Поултона, З. Оніш, Д. Ергіля та ін.
Виділений внесок українських вчених Аппатова С.І., Бодрука О.С., Гончара Б.М., Гончаренка О.М., Дашкевича А.В., Долгова І.О., Зварича В.Б., Камінського Є.Є., Канцелярука Б.І., Федченка Є.М., Юрченко С.В., а також дослідників з країн СНД: Ахундова І.А., Удовиченка Д.І., Данілова В.І., Іванова І.І., Коняхіної Т.В., Корхмазяна Р.С., Расизаде А.Ш., Медведка Л.І.
Основні джерела, використані при написанні даної роботи, можуть бути класифіковані залежно від походження і приналежності до тих державних і суспільних структур, які мали вплив на процес формування і реалізації американської зовнішньополітичної стратегії щодо Туреччини у вказаний період. Виходячи з цього принципу, виділяються наступні групи джерел: документи, пов'язані з діяльністю президента та конгресу США, державного департаменту, опубліковані роботи відомих представників політичних і військових кіл, матеріали “мозкових центрів” США, дослідження Міністерства закордонних справ Республіки Туреччина, мемуари, періодика а також документи з деяких російських архівів. До окремих груп вказаних джерел автор отримав доступ за допомогою мережі “Інтернет”.
Діяльність конгресу США, у тому числі і щодо зовнішньополітичних проблем, знаходить максимальне віддзеркалення у публікаціях “Congressional Record”, вивчення яких увійшло у традиції вітчизняної американістики. Особливий інтерес при вивченні проблем зовнішньої політики США щодо Туреччини представляють дебати і голосування з проблем військових асигнувань, а також інших рішень щодо Турецької Республіки, які показують основні вектори зовнішньополітичної стратегії США.
Діяльність президентів США відображені у документах “Public Papers of the President”, що використовуються автором у дослідженні.
Значним джерелом для дослідження динаміки американо-турецьких відносин стали документи державного департаменту США “Foreign Relation of the United States”.
Особливу цінність у вивченні даної теми має аналіз книг, статей та виступів впливових державних і політичних діячів, крупних американських експертів, роботи яких автор вивчав у Меморіальному кабінеті-бібліотеці Ф.Д. Рузвельта у Лівадійському палаці-музеї, книг і документів, переданих з меморіальної бібліотеки Ф.Д. Рузвельта у Гайд-Парку. До них відносяться такі видні діячі США як: А. Берл, Дж. Бірнс, Дж. Кеннан, Д. Ейзенхауер, Г. Трумен.
Автор також використовував матеріали авторитетного наукового періодичного видання -„Journal of International Affairs”. Слід зазначити, що перший номер журналу за 2000 рік був повністю присвячений дослідженням динаміки зовнішньої і внутрішньої політики Туреччини, що показує цінність держави як партнера США.
Атмосфера, у якій розгортався процес становлення і реалізації геостратегічних установок США щодо Туреччини, і реакція турецького суспільства, виявлення позицій і взаємодію протиборчих сил дозволяє у значній мірі відобразити аналіз матеріалів як американської, так і турецької періодики. Автор проводив систематичний моніторинг таких видань як: “New York Times”, “Turkish Daily News”, “Zaman”. Особливий інтерес представляють публікації турецького тижневика “Turkish Probe”, матеріали якого включають моніторинг і аналітичні статті по зовнішній і внутрішній політиці Турецької Республіки.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНА СТРАТЕГІЯ США ЩОДО ТУРЕЦЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок