Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНА СТРАТЕГІЯ США ЩОДО ТУРЕЦЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНА СТРАТЕГІЯ США ЩОДО ТУРЕЦЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ / сторінка 6

Назва:
ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНА СТРАТЕГІЯ США ЩОДО ТУРЕЦЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,33 KB
Завантажень:
53
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

В окрему категорію джерел автор виділив матеріали американських “мозкових центрів”, які мають значний вплив на зовнішньополітичний курс США: “RAND Corporation”, “Washington Institute”, “Washington Profile” та ін.
Одним з джерел, що представляли інтерес для автора при написанні роботи були дослідження Міністерства закордонних справ Турецької Республіки – “Turkey and World 2010-2020”.
Окрім американських і турецьких джерел, при написанні роботи використовувалися матеріали з російських архівів, яки були люб'язно надані науковим керівником автора. Матеріали представляють інтерес для повнішої оцінки колишнього глобального супротивника та його регіонального контрагента. З фондів (РГАСПИ-РЦХИДНИ) у дисертації приводяться матеріали Відділу міжнародної інформації ЦК ВКП (б), утвореного у червні 1944 року на основі апарату Комінтерну. Оцінки американської допомоги для Туреччини, огляди турецької печаті з реакцією суспільства на радянську й американську політику, доклади дипломатичних працівників СРСР були цінні при роботі над даним дослідженням.
Таким чином, уявляється, що кількість і якісний зміст джерел, використаних при написанні даної роботи, дозволяє з достатнім ступенем об'єктивності розкрити зміст процесу формування і реалізації геостратегії США щодо Турецької Республіки.
У підрозділі “Методи вивчення зовнішньополітичної стратегії США щодо Туреччини” автор розкриває методи, які були використані для аналізу моделі американської країнної зовнішньополітичної стратегії та її складових елементів, а також виділення ієрархії засобів впливу США на Турецьку Республіку.
У другому розділі “Функціонування і криза моделі зовнішньополітичної стратегії США щодо Турецької Республіки” досліджується процес становлення та розвитку американо-турецьких відносини від перших контактів до розробки зовнішньополітичної стратегічної моделі США щодо Туреччини, її криза і створення умов для її подолання.
США після 1945 року як перша наддержава починають реалізовувати геостратегічну модель в планетарному масштабі. Загальна геостратегічна модель включила такі імперативи як: контроль над морськими комунікаціями, береговими лініями та ключовими регіонами світу, освоєння географічного простора за рахунок військового чинника (анексії, створення військових баз тощо), та чинниками „м’якої сили” (економічні, культурні, інформаційні компоненти).
Розробка і реалізація американської зовнішньополітичної стратегії щодо Туреччини починається після Другої світової війни, коли Сполучені Штати Америки витісняють інтереси Великобританії зі Східного Середземномор'я і створюють умови для включення держави у свою сферу інтересів. США виділяє чотири елементи цільового впливу на Турецьку Республіку які сформували геостратегічну модель: збройні сили, економічну систему, політичну еліту і зовнішньополітичний курс через моделювання регіональних блоків за участю офіційної Анкари.
У ході реалізації зовнішньополітичної стратегії США щодо Туреччини у взаємостосунках держав виявлялися суперечності, які характеризували кризу моделі. У перспективі ці кризи могли привести до переорієнтації Туреччини у своїй зовнішній і внутрішній політиці.
На дані суперечності у двосторонніх відносинах Сполучені Штати відповідали модернізацією моделі зовнішньополітичної стратегії. На внутрішні виклики стабільності Туреччини військові відповідали своїм втручанням. На зовнішні суперечності між двома державами США відповідали скороченням, або повним припиненням фінансової і технічної допомоги, що покривали турецькі витрати на фінансування армії у період 1974 по 1980 рр. Одночасно в істеблішменті США проходила переоцінка основ двосторонніх відносин. Так, під час Кіпрських криз американською стороною був висунутий “план Ачесона”, який враховував інтереси Туреччини і був компромісним варіантом між сторонами конфлікту.
Таким чином Сполучені Штати трансформували зовнішньополітичну стратегічну модель після виникнення криз між США в Туреччиною .

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНА СТРАТЕГІЯ США ЩОДО ТУРЕЦЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок