Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНА СТРАТЕГІЯ США ЩОДО ТУРЕЦЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНА СТРАТЕГІЯ США ЩОДО ТУРЕЦЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ / сторінка 7

Назва:
ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНА СТРАТЕГІЯ США ЩОДО ТУРЕЦЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,33 KB
Завантажень:
53
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

У третьому розділі “Американський вибір на користь монополярного світу і коригування курсу щодо Туреччини” досліджуються нові механізми впливу Сполучених Штатів щодо Туреччини: нові напрямки взаємодії, зокрема, активізація Туреччиною, при підтримці США, політики щодо південного Кавказу і Центральної Азії, чинник ресурсів у регіональній політиці США і роль Туреччини у транспортуванні нафти і газу з Близького Сходу, Каспійського регіону, Середньої Азії. Не дивлячись на амбітні заяви і колосальні організаційні зусилля по створенню власної сфери впливу у тюркському світі, які здійснювалися турецькою стороною впродовж 90-х рр. ХХ століття, та крупні за турецькими масштабами державні і приватні капіталовкладення, Туреччина вже до середини вказаного десятиріччя відчула свою нездатність утримати тюркські держави СНД у сфері свого домінуючого економічного і, тим більше, політичного впливу. В умовах обмеженості економічних ресурсів Туреччина поступово відмовилася від створення власної зони впливу на території мешкання тюркськіх народів Євразії, скоротивши колишні плани до розвитку, в основному, освітніх програм у рамках діяльності ТІКА (Турецької агенції міжнародного розвитку), що дозволяє говорити про створення гуманітарної сфери впливу Туреччини.
Розглядається також американський механізм, спрямований на нейтралізацію ісламського відродження у Туреччині, як забезпечення внутрішніх умов американської зовнішньополітичної стратегії.
Досліджується механізм моделювання зовнішньої політики Турецької Республіки Сполученими Штатами через створення регіональної вісі впливу між Ізраїлем та Туреччиною. Так, після закінчення “холодної війни” Турецька Республіка стала проявляти велику зовнішньополітичну активність, яка, зокрема, була направлена на периферію своїх південних кордонів. У другій половині 90-х рр. політичні еліти Турецької Республіки та Ізраїлю інтенсифікували свою співпрацю у військово-технічній і економічній галузях, а також в області безпеки.
Аналіз геополітичного положення двох країн дозволяє зробити висновок про те, що Туреччина та Ізраїль мають ряд тотожних проблем та переваг в регіоні. Обидві країни знаходяться у ворожому державному оточенні, будучи стратегічними союзниками США. Таким чином, розвиток ізраїльсько-турецьких двосторонніх відносин відбувається переважно у військово-політичній сфері, будучи реалізацією нової моделі регіональної геостратегії США, спрямованої на зміцнення їх присутності в регіоні, і має наступні геополітичні наслідки.
По-перше, більш самостійна зовнішня політика Туреччини після утворення вакууму сили, викликаного розпадом Радянського Союзу, потребувала механізму опосередкованого контролю. Партнерство Ізраїлю і Туреччини дозволило поставити зовнішньополітичну активність останньої у певні вузькі рамки, що обмежують її політичний маневр з ісламськими державами Близького і Середнього Сходу, та сприяє нейтралізації ісламського відродження. Унаслідок цих контактів Сполучені Штати Америки отримали опосередкований тиск на зовнішню політику Туреччини.
По-друге, співпраця Туреччини з Ізраїлем сконцентрована в основному у військово-політичній сфері. Проте Ізраїль сам залежить від американської щорічної військової допомоги, тому фактично створені чітко контрольовані Сполученими Штатами умови співпраці двох держав.
У розділі також розглядається проект “Великий Близький Схід” у геостратегії США і роль Турецької Республіки в його реалізації.
Таким чином Сполучені Штати трансформували зовнішньополітичну стратегічну модель щодо Туреччини після розпаду Ялтинської системи міжнародних відносин.
ВИСНОВКИ
Відповідно до мети та завдань дослідження автор робить наступні висновки.
На даному етапі історії Сполучені Штати Америки є світовим лідером, який зосередив безпрецедентну економічну, політичну і військову могутність. Туреччина є претендентом на роль регіонального лідера на Близькому і Середньому Сході та служить опорним пунктом для американської зовнішньої політики. Фундаментальні основи такої співпраці були закладені після Другої світової війни у період формування та реалізації американської зовнішньополітичної стратегії щодо Туреччини.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНА СТРАТЕГІЯ США ЩОДО ТУРЕЦЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок