Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИСТЕМА АВТОМАТИЧНОГО КЕРУВАННЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИМИ ДИНАМІЧНИМИ ВІБРОГАСНИКАМИ

СИСТЕМА АВТОМАТИЧНОГО КЕРУВАННЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИМИ ДИНАМІЧНИМИ ВІБРОГАСНИКАМИ

Назва:
СИСТЕМА АВТОМАТИЧНОГО КЕРУВАННЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИМИ ДИНАМІЧНИМИ ВІБРОГАСНИКАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,97 KB
Завантажень:
390
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
"ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ"
ЧЕРНО Олександр Олександрович
УДК 621.3.07
СИСТЕМА АВТОМАТИЧНОГО КЕРУВАННЯ
ЕЛЕКТРОМАГНІТНИМИ ДИНАМІЧНИМИ ВІБРОГАСНИКАМИ
Спеціальність 05.09.03 – електротехнічні комплекси та системи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2007


исертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі автоматики Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова Міністерства освіти і науки України, м. Миколаїв.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, професор
Гуров Анатолій Петрович,
Національний університет кораблебудування
імені адмірала Макарова,
професор кафедри автоматики
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Чорний Олексій Петрович,
Кременчуцький державний політехнічний університет,
м. Кременчук, директор Інституту електромеханіки,
електроніки та комп'ютерних технологій
кандидат технічних наук, доцент
Буряковський Сергій Генадійович,
Українська державна академія залізничного транспорту,
м. Харків, доцент кафедри систем електричної тяги
Провідна установа: Національний гірничий університет
Міністерства освіти і науки України,
м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться “ 12 ” квітня 2007 р. о 14.30 годині на за-
сіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.04 у Національному техніч-
ному університеті "Харківський політехнічний інститут" за адресою:
61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут".
Автореферат розісланий “ 7 ” березня 2007 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Осичев О.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Створення ефективних засобів захисту від вібрації є однією з найважливіших проблем сучасної техніки. За останній час ця проблема набуває все більшої актуальності у зв'язку з нарощуванням потужності обладнання в машинобудуванні, в гірничо-збагачувальній, нафтодобувній, деревообробній, текстильній та інших галузях промисловості, а також в сучасних транспортних засобах: літальних апаратах, автомобілях, потягах, морських та річкових суднах. Вібрація є основною причиною виходу з ладу електроприводів: її дія призводить до руйнування підшипникових вузлів та ізоляції електричних машин, а також до хибних спрацьовувань релейної комутаційної апаратури та обриву доріжок печатних плат. При цьому коливання можуть бути викликані електричною або механічною несиметрією у самому електроприводі, або передаватися через опорні зв'язки від інших джерел вібрації.
Найбільш ефективним методом віброзахисту є усунення вібрації у джерелі, однак в більшості випадків це або неможливо технологічно, або неприпустимо, оскільки вібрація джерела забезпечує виробничий процес. В таких випадках боротьба з вібрацією зводиться до ослаблення її дії на навколишнє обладнання і корпусні конструкції за допомогою пасивних засобів віброзахисту, таких як віброізоляція, вібродемпфірування і динамічне віброгасіння. В багатьох випадках перелічені методи не забезпечують достатньої ефективності зниження рівня механічних коливань, тому виникає необхідність в застосуванні керованих віброзахисних систем, серед яких особливе місце займають системи з електромагнітними керованими динамічними віброгасниками (КДВГ). Такі системи відрізняються низьким енергоспоживанням та порівняно простою структурою системи керування, однак за ефективністю віброгасіння вони поступаються активним віброзахисним системам, що значно обмежує область їх застосування. Тому підвищення ефективності систем керованого динамічного віброгасіння є достатньо актуальною задачею.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалася на кафедрі автоматики НУК ім. адм. Макарова згідно з держбюджетною науково-дослідною темою "Дослідження систем і елементів енергозберігаючого герметичного, суднового і загальнопромислового електроприводу та динамічного віброгасіння з асинхронними та електромагнітними перетворювачами" (№ ДР 0101U008041), затвердженою МОН України, за напрямом 06 "Новітні технології та ресурсозберігаючі технології в енергетиці, промисловості та агропромисловому комплексі", де здобувач був виконавцем окремих розділів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: СИСТЕМА АВТОМАТИЧНОГО КЕРУВАННЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИМИ ДИНАМІЧНИМИ ВІБРОГАСНИКАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок