Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕСТЕТИЧНЕ ВИХОВАННЯ УЧНІВ У ВАЛЬДОРФСЬКИХ ШКОЛАХ

ЕСТЕТИЧНЕ ВИХОВАННЯ УЧНІВ У ВАЛЬДОРФСЬКИХ ШКОЛАХ

Назва:
ЕСТЕТИЧНЕ ВИХОВАННЯ УЧНІВ У ВАЛЬДОРФСЬКИХ ШКОЛАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,35 KB
Завантажень:
168
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ ВИХОВАННЯ АПН УКРАЇНИ
Новосельська Віра Вадимівна
УДК 37.036
ЕСТЕТИЧНЕ ВИХОВАННЯ УЧНІВ
У ВАЛЬДОРФСЬКИХ ШКОЛАХ
13.00.07 – теорія і методика виховання
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
КИЇВ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті проблем виховання Академії педагогічних наук України.
Науковий керівник кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Масол Людмила Михайлівна
Інститут проблем виховання АПН України,
провідний науковий співробітник
лабораторії естетичного виховання
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Дем’янчук Олександр Никанорович,
завідувач кафедри музично-теоретичних
дисциплін Інституту мистецтв,
Волинського державного університету
імені Лесі Українки
кандидат педагогічних наук, доцент
Бєлкіна Ела Вікторівна,
Київський міський педагогічний
університет імені Б.Д.Грінченка,
проректор з наукової роботи
Провідна установа: Інститут мистецтв Національного педагогічного
університету імені М.П.Драгоманова,
кафедра фортепіанного виконавства і художньої культури
Міністерство освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться “06” січня 2004 р. о 11 год. на засіданні
спеціалізованої вченої ради К. 26.454.01. в Інституті проблем виховання АПН України за адресою: 04060, Київ, вул. М.Берлинського, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем виховання АПН України (04060, Київ, вул. М.Берлинського, 9).
Автореферат розіслано “05” грудня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.П.Пустовіт
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Сучасний розвиток педагогічної науки в Україні передбачає обґрунтування нових методологічних засад виховання учнів. У Національній доктрині розвитку освіти в Україні, Концепції загальної середньої освіти (12-річна школа), Державних стандартах загальної середньої освіти в галузі “Мистецтво” – “Естетична культура” накреслено пріоритети розвитку вітчизняної освіти, наголошено на важливій ролі мистецтва у формуванні гуманістично спрямованої особистості.
У контексті нових підходів до побудови національної системи освіти особливої актуальності набувають дисципліни художньо-естетичного циклу у загальноосвітніх навчальних закладах, які мають забезпечувати духовно-творчий розвиток школярів.
Одним із напрямів розв’язання проблеми вдосконалення естетичного виховання учнів є врахування досягнень теорії і практики естетичного виховання школярів у різних країнах світу. З-поміж найпоширеніших освітньо-виховних систем високий рейтинг має вальдорфська педагогіка (від назви фабрики “Вальдорф-Асторія” з німецького міста Штутгарта, при якій Р.Штайнер вперше заснував школу). Сьогодні практично на всіх континентах функціонують такі школи; у скандинавських країнах вони підтримуються на державному рівні.
Сутність вальдорфської педагогіки полягає у її спрямуванні на гармонізацію інтелектуальної, емоційної та вольової сфер особистості. Її методологічна основа ґрунтується на ідеях антропософії, у центрі уваги якої – вільне виховання дитини, розвиток її фізично-душевно-духовної сутності, в якому провідне місце займає естетичне виховання. Саме цей аспект вальдорфської системи виховання є детально продуманим, оригінальним, багатогранним, а з огляду на сучасні культуротворчі та особистісно-зорієнтовані стратегії розвитку шкільної освіти й особливо актуальним.
Протягом останнього десятиліття в Україні спостерігається зростання інтересу до цих ідей. Відкриваються вальдорфські центри, школи, дошкільні заклади (Одеса, Харків, Дніпропетровськ, Донецьк, Кривий Ріг, Луганськ, Львів, Івано-Франківськ, Кам’янець-Подільський, Сімферополь та ін.), розширюється сфера їх впливу на педагогічну громадськість завдяки організації курсів і семінарів для вчителів і вихователів дошкільних закладів, шляхом розповсюдження методичної літератури. Спонтанне зростання кількості навчальних закладів, які працюють за ідеями вальдорфської педагогіки без урахування принципів і традицій української системи виховання, переважно пряме запозичення зарубіжного досвіду (часто неадекватне і фрагментарне), яке не супроводжується відповідною науково-педагогічною рефлексією та адаптацією, може призвести до безсистемного, а тому і неефективного перенесення цих ідей на вітчизняний ґрунт.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЕСТЕТИЧНЕ ВИХОВАННЯ УЧНІВ У ВАЛЬДОРФСЬКИХ ШКОЛАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок