Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вдосконалення технології комбінованих м’ясних продуктів з використанням рослинних білків

Вдосконалення технології комбінованих м’ясних продуктів з використанням рослинних білків

Назва:
Вдосконалення технології комбінованих м’ясних продуктів з використанням рослинних білків
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,11 KB
Завантажень:
239
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Національний університет харчових технологій
Авдєєва Леся Юріївна
УДК 637.521:664.38
Вдосконалення технології комбінованих
м’ясних продуктів з використанням рослинних білків
05.18.04 - Технологія м’ясних, молочних та рибних продуктів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті харчових технологій Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор кафедри м’яса, м’ясних і олієжирових продуктів
Клименко Михайло Миколайович
Національний університет харчових технологій.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор, академік УААН і Російської аграрної академії наук
Єресько Георгій Олексійович
Технологічний інститут молока і м’яса УААН,
директор інституту;
кандидат технічних наук, доцент кафедри товарознавства та експертизи продовольчих товарів
Михайловський Валентин Станіславович
Київський національний торговельно-економічний університет.
Провідна установа: Одеська національна академія харчових технологій, кафедра м’яса і м’ясних продуктів Міністерства освіти і науки України, м. Одеса.
Захист відбудеться “_11__” _червня___________ 2003 р. о _10__ годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д 26.058.03 Національного університету харчових технологій за адресою: 01033, м. Київ-33, вул. Володимирська, 68.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету харчових технологій за адресою: 01033, м. Київ-33, вул. Володимирська, 68.
Автореферат розісланий _______6 травня 2003р_
Вчений секретар спеціалізованої
Вченої ради Поводзинський В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Рослинні білки, і особливо білки бобових, завдяки великому вмісту поживних речовин і їх засвоюваності, мають високу харчову цінність. Особливе місце в цій групі с/г культур належить сої. Великий вміст поживних речовин, висока харчова і біологічна цінність, відмінні функціональні властивості, забезпечили її широке використання. Крім того соя є одним з найбільш дешевих джерел рослинного білку, що робить її переробку економічно вигідною.
Актуальність теми. Всесвітній досвід вирішення проблеми створення повноцінного та доступного харчування свідчить про широкі можливості використання сої. В рослинному світі ця сільськогосподарська культура не має собі рівних за вмістом білків (35 – 52%), збалансованих за амінокислотним складом (крім метіоніну+цистіну), жирів, багатих на поліненасичені жирні кислоти (лінолева та ліноленова), що не синтезуються в організмі, високим вмістом вітамінів та мінеральних речовин. За результатами останніх досліджень західних вчених соєві продукти – це ефективний засіб проти розвитку ракових, серцевих, ниркових захворювань, остеопорозу та ін.
В Україні, незважаючи на вирощування значної кількості сої, майже відсутні вітчизняні технології її переробки на харчові цілі, тому значна частина експортується за кордон. Враховуючи унікальну біологічну цінність сої, проведення робіт по створенню та впровадженню нових вітчизняних технологій переробки сої і виробництва повноцінних комбінованих продуктів з більш низькою собівартістю, за рахунок їх використання, є дуже актуальним.
Створення технології виробництва комбінованих м’ясних виробів з рослинним білком відповідає вітчизняній концепції здорового харчування, дозволяє вирішити проблеми раціональної переробки тваринної сировини і ефективного використання високої біологічної, харчової цінності і функціонально-технологічних властивостей соєвих білків.
Широке впровадження нових видів сировини і розробка нових видів м’ясопродуктів з їх використанням вимагає створення нових науково обгрунтованих технологій.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконувалась у відповідності з НДР “Застосування в медичній практиці оздоровчого харчування на основі білкової соєвої пасти і соєво-каротинового концентрату” (№ 600, 1998-2000 рр.) і “Розробка та впровадження збалансованого лікувально-профілактичного харчування на соєвій основі в дитячих установах та медичних закладах м.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Вдосконалення технології комбінованих м’ясних продуктів з використанням рослинних білків

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок