Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕНСІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ У РАЗІ ВТРАТИ ГОДУВАЛЬНИКА У СОЛІДАРНІЙ ПЕНСІЙНІЙ СИСТЕМІ УКРАЇНИ

ПЕНСІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ У РАЗІ ВТРАТИ ГОДУВАЛЬНИКА У СОЛІДАРНІЙ ПЕНСІЙНІЙ СИСТЕМІ УКРАЇНИ

Назва:
ПЕНСІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ У РАЗІ ВТРАТИ ГОДУВАЛЬНИКА У СОЛІДАРНІЙ ПЕНСІЙНІЙ СИСТЕМІ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,93 KB
Завантажень:
190
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ
КРАВЧУК Тетяна Володимирівна
УДК 368.914.4(477)
ПЕНСІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
У РАЗІ ВТРАТИ ГОДУВАЛЬНИКА
У СОЛІДАРНІЙ ПЕНСІЙНІЙ СИСТЕМІ УКРАЇНИ
Спеціальність: 12.00.05 – трудове право;
право соціального забезпечення
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Одеса – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі проблем цивільного, трудового і підприєм-ницького права Інституту держави і права ім. В.М. Корецького Національної академії наук України.
Науковий керівник доктор юридичних наук, професор
ХУТОРЯН Наталія Миколаївна,
Інститут держави і права ім. В.М. Корецького
НАН України, провідний науковий співробітник відділу проблем цивільного, трудового та підприємницького права.
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, доцент
ПРИЛИПКО Сергій Миколайович,
Національна юридична академія України
ім. Ярослава Мудрого,
професор кафедри трудового права;
кандидат юридичних наук, доцент
ГАРАЩЕНКО Людмила Петрівна,
Київський національний лінгвістичний університет, доцент кафедри права.
Захист відбудеться 15 березня 2008 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.086.03 Одеської національної юридичної академії за адресою: 65009, м. Одеса, Фонтанська дорога, 23.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеської національної юридичної академії за адресою: м. Одеса, вул. Піонерська, 2
Автореферат розісланий 14 лютого 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої
вченої ради Музиченко П.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У процесі становлення ринкової економіки України поряд з політичними та економічними цілями соціальної держави постає завдання розвитку правових механізмів соціального захисту населення, у тому числі непрацездатних членів сім’ї померлого годувальника. Пенсійне забезпечення у разі втрати годувальника охоплює значну кількість осіб, які належать до найбільш соціально незахищених категорій населення України. Серед них пенсіонери, діти, інваліди, які, як правило, втрачають зі смертю годувальника засоби до існування. Питання пенсійного забезпечення у разі втрати годувальника є одним з основних політико-правових завдань держави, а також серйозною соціальною проблемою суспільства, що потребує свого вирішення як економічними, так і юридичними засобами.
Питання пенсійного забезпечення завжди перебували в центрі гострих наукових обговорень та диспутів. Вони знайшли відображення у працях учених радянського періоду: В.С. Андреєва, Є.І. Астрахана, В.А. Ачаркана, К.С. Батигіна, І.В. Гущина, О.Д. Зайкіна, М.Л. Захарова, Р.І. Іванової, Т.В. Красильникової, Т.М. Кузьміної, В.Д. Новикова, В.І. Прокопенка, І.І. Рибакової, В.А. Тарасової, Е.Г. Тучкової, Я.М. Фогеля, В.Ш. Шайхатдинова, Н.О. Якіної та ін. У період незалежної України проблеми пенсійного забезпечення досліджувались у працях М.І. Боднарука, Н.Б. Болотіної, І.О. Гуменюк, Л.М. Князькової, С.М. Прилипка, С.М. Сивак, І.М. Сироти, А.В. Скоробагатька, Б.І. Сташківа, Г.І. Чанишевої, О.Г. Чутчевої та ін.
На всіх етапах питання пенсійного забезпечення у разі втрати годувальника висвітлювались у монографіях, підручниках, посібниках фрагментарно, як правило, без глибокого критичного аналізу, а лише зі стислим відтворенням деяких положень діючого пенсійного законодавства. Лише у небагатьох наукових працях радянського періоду, зокрема, у дослідженнях В.Д. Новикова та Н.О. Якіної, було здійснено ґрунтовне дослідження проблем пенсійного забезпечення у разі втрати годувальника.
На жаль, в Україні до сьогодні у межах дисертаційного чи монографічного дослідження науковці не висвітлювали проблеми пенсійного забезпечення у разі втрати годувальника у солідарній пенсійній системі України.
У зв’язку з реформуванням пенсійної системи України особливої актуальності набуває розроблення нового підходу до розуміння та формулювання поняття об’єкта пенсійних правовідносин, у тому числі й у разі втрати годувальника.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПЕНСІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ У РАЗІ ВТРАТИ ГОДУВАЛЬНИКА У СОЛІДАРНІЙ ПЕНСІЙНІЙ СИСТЕМІ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок