Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ МОРАЛЬНИХ ЦІННОСТЕЙ У ПІДЛІТКОВОМУ ВІЦІ

ПСИХОЛОГІЧНІ ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ МОРАЛЬНИХ ЦІННОСТЕЙ У ПІДЛІТКОВОМУ ВІЦІ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ МОРАЛЬНИХ ЦІННОСТЕЙ У ПІДЛІТКОВОМУ ВІЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,06 KB
Завантажень:
132
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ М.П. ДРАГОМАНОВА
ТКАЧУК Тетяна Леонідівна
УДК 159.9.07:37.034
ПСИХОЛОГІЧНІ ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ МОРАЛЬНИХ ЦІННОСТЕЙ У ПІДЛІТКОВОМУ ВІЦІ
 
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі психології Інституту історії та філософії педагогічної освіти Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор
Булах Ірина Сергіївна,
Інститут соціології, психології та управління
Національного педагогічного університету імені
М.П. Драгоманова, завідувач кафедри теоретичної
та консультативної психології.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Павелків Роман Володимирович,
Рівненський державний гуманітарний
університет, завідувач кафедри вікової та
педагогічної психології;
кандидат психологічних наук, доцент
Вінс Вікторія Анатоліївна,
ДВНЗ “Переяслав-Хмельницький державний
педагогічний університет
імені Григорія Сковороди”,
доцент кафедри загальної та практичної
психології.
Захист відбудеться 16.01. 2008 року, о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.053.10 у Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, 01601, Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, 01601, Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий 15.12. 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Долинська Л.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Морально-духовний розвиток у суспільстві сьогодні перебуває у складній ситуації: старі норми, цінності та ідеали відкидаються, водночас нові не завжди сприймаються однозначно та втілюються у життя. У зв’язку з тривалими і кардинальними змінами у соціальному середовищі особливі труднощі переживає особистість підліткового віку. З одного боку, в неї суттєво зросли потреби в самоствердженні, самовизначенні, самореалізації, з іншого – відбувається втрата нею певного морального підґрунтя, почуття відповідальності за власні вчинки. Це є причиною моральної кризи підлітка, на яку все частіше вказують батьки, вчителі та психологи. Враховуючи зазначену проблему, увага багатьох учених сфокусована на моральному зростанні підлітків та розвитку їх моральних цінностей.
Питання психологічних особливостей становлення моралі підростаючої особистості було актуальним протягом багатьох років. Ще в середині минулого століття Ж. Піаже досліджував динаміку та трансформацію об’єктивної моралі у суб’єктивну. Пізніше Л. Кольберг виявив стадії розвитку моралі дітей та підлітків. Р. Хевігхерст, серед головних завдань розвитку особистості підліткового віку, визначив саме процес набуття нею системи моральних цінностей та етичних принципів, якими можна керуватися у подальшому житті. На фоні вивчення соціальних аспектів особистісного зростання підлітка Е. Еріксон підкреслював значущість процесу автономії та відокремлення підлітків від батьківської системи норм у становленні їх морального “Я” та формуванні власної системи моральних цінностей. У свою чергу, Г. Крайг стверджував, що саме у підлітковому віці особистість здійснює спробу розширити власні соціальні горизонти, шукає альтернативний соціальний досвід, прагне отримати уявлення про систему цінностей однолітків. Отже, підліток намагається створити власну систему моральних цінностей, якою він буде керуватися у подальшому житті.
Класичною психологічною наукою (Л.І. Божович, Л.С. Виготський, І.В. Дубровіна, Д.Б. Ельконін, С.Л. Рубінштейн, Д.Й. Фельдштейн, В.Є. Чудновський, С.Г. Якобсон та інші) доведено, що у підлітковому віці особистість досягає такого рівня когнітивного розвитку, який дозволяє їй осмислити нормативно-ціннісній потенціал духовних взаємин людей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ МОРАЛЬНИХ ЦІННОСТЕЙ У ПІДЛІТКОВОМУ ВІЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок