Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВО-ПРИКЛАДНІ ОСНОВИ СИСТЕМНОГО АНАЛІЗУ ТА ОПТИМАЛЬНОГО ПРОЕКТУВАННЯ ГАЛЬМОВИХ КЕРУВАНЬ АВТОБУСІВ

НАУКОВО-ПРИКЛАДНІ ОСНОВИ СИСТЕМНОГО АНАЛІЗУ ТА ОПТИМАЛЬНОГО ПРОЕКТУВАННЯ ГАЛЬМОВИХ КЕРУВАНЬ АВТОБУСІВ

Назва:
НАУКОВО-ПРИКЛАДНІ ОСНОВИ СИСТЕМНОГО АНАЛІЗУ ТА ОПТИМАЛЬНОГО ПРОЕКТУВАННЯ ГАЛЬМОВИХ КЕРУВАНЬ АВТОБУСІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
48,46 KB
Завантажень:
151
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Дем’янюк Володимир Андрійович
УДК 629.113-59
НАУКОВО-ПРИКЛАДНІ ОСНОВИ СИСТЕМНОГО АНАЛІЗУ
ТА ОПТИМАЛЬНОГО ПРОЕКТУВАННЯ
ГАЛЬМОВИХ КЕРУВАНЬ АВТОБУСІВ
05.22.02 – автомобілі та трактори
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Львів – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному університеті “Львівська політехніка”
Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант доктор технічних наук, доцент
Крайник Любомир Васильович,
Національний університет “Львівська політехніка”,
завідувач кафедри „Автомобілебудування”,
голова правління ВАТ “Укравтобуспром”.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Федосов Олександр Сергійович,
завідувач кафедри „Проектування технічних систем”
Сумського національного аграрного університету;
доктор технічних наук, професор
Солтус Анатолій Петрович,
завідувач кафедри „Автомобілі та трактори”
Кременчуцького державного політехнічного університету;
доктор технічних наук, доцент
Гецович Євген Мойсеєвич,
професор кафедри „Автомобіле- і тракторобудування”
Національного технічного університету
„Харківський політехнічний інститут” .
Провідна установа Східноукраїнський національний університет імені
Володимира Даля Міністерства освіти і науки України,
кафедра „Автомобілі”, м. Луганськ.
Захист відбудеться 11 травня 2005 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.06 у Національному університеті “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м. Львів, вул. С. Бандери 12, головний корпус, ауд. 226.
З дисертацією можна ознайомитись у науково-технічній бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м. Львів, вул. Професорська, 1.
Автореферат розісланий 8 квітня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Є.Ю.Форнальчик


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Зростання інтенсивності руху та поліпшення швидкісних властивостей автотранспортних засобів (АТЗ) загострюють проблему підвищення їх активної конструктивної безпеки та удосконалення систем, які її забезпечують. Це, головним чином, стосується гальмових керувань (ГК), оскільки майже 50% дорожньо-транспортних пригод стається під час гальмування, і, передусім, ГК автобусів (на їх частку припадає понад 60% пасажирських перевезень в Україні).
Дослідженню гальмівних властивостей та вдосконаленню ГК АТЗ присвячені наукові праці багатьох вітчизняних та зарубіжних вчених, у яких розглядаються як окремі підсистеми ГК (гальмові механізми, гальмові приводи, регулятори гальмівних сил (РГС), антиблокувальні системи (АБС) та ін.), так і певні поєднання цих підсистем і, рідше, - в сукупності з деякими іншими функціонально пов’язаними підсистемами АТЗ. Наведені в них фундаментальні результати є основою для проведення подальших комплексних та поглиблених досліджень з метою виявлення резервів підвищення ефективності гальмування та забезпечення стійкості гальмуючих автобусів. У запропонованій концепції істотно розширені контури досліджуваної системи, до якої віднесено ГК з усіма вищеназваними підсистемами з урахуванням функціонально пов’язаної з ним багатомасової просторової системи “гальмуючий автобус” з підсистемами “підвіска”, “кермове керування”, “колесо - дорога” та “водій”. Передбачено поглиблене комплексне дослідження ГК автобусів як в теоретичному (нові та вдосконалені методи, математичні моделі (ММ) і критерії ефективності), так і в прикладному аспектах (оригінальне програмне забезпечення, нові методики, алгоритми та конструкції підсистем і їх елементів). Важливою складовою концепції є те, що дослідження системи та її підсистем завершуються не стадією аналізу, як це спостерігається у більшості наукових праць, а стадією синтезу, в тому числі і екстремального, з використанням розроблених критеріїв ефективності та методології системотехніки.
На проектування ГК автобусів мають вплив їх конструктивні особливості. Розроблення півтора- та двоповерхових автобусів і встановлення балонів зі скрапленим газом на даху автобуса загострюють питання стійкості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29 Реферат на тему: НАУКОВО-ПРИКЛАДНІ ОСНОВИ СИСТЕМНОГО АНАЛІЗУ ТА ОПТИМАЛЬНОГО ПРОЕКТУВАННЯ ГАЛЬМОВИХ КЕРУВАНЬ АВТОБУСІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок