Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РАЦІОНАЛЬНЕ ПЛАНУВАННЯ ОЧИСНИХ РОБІТ ПРИ НАДРОБЦІ ПОЛЬОВИХ ТА ГРУПОВИХ ВИРОБОК

РАЦІОНАЛЬНЕ ПЛАНУВАННЯ ОЧИСНИХ РОБІТ ПРИ НАДРОБЦІ ПОЛЬОВИХ ТА ГРУПОВИХ ВИРОБОК

Назва:
РАЦІОНАЛЬНЕ ПЛАНУВАННЯ ОЧИСНИХ РОБІТ ПРИ НАДРОБЦІ ПОЛЬОВИХ ТА ГРУПОВИХ ВИРОБОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,65 KB
Завантажень:
246
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ВІДДІЛЕННЯ ФІЗИКО-ТЕХНІЧНИХ ГІРНИЧИХ ПРОБЛЕМ
ДОНЕЦЬКОГО ФІЗИКО-ТЕХНІЧНОГО ІНСТИТУТУ
ІМ. О.О. ГАЛКІНА
Красько Микола Іванович
УДК 622.833:622.26
РАЦІОНАЛЬНЕ ПЛАНУВАННЯ ОЧИСНИХ РОБІТ ПРИ НАДРОБЦІ ПОЛЬОВИХ ТА ГРУПОВИХ ВИРОБОК
05.15.02. – “Підземна розробка родовищ корисних копалин”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття вченого ступеня
кандидата технічних наук
Донецьк - 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому учбово-науково-виробничому гірничому об'єднанні
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор,
Назимко Віктор Вікторович,
професор Донецького національного технічного університету
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, доцент,
Антіпов Ігор Владиславович,
Відділення фізико-технічних гірничих проблем ДонФТІ ім. О.О. Галкіна НАНУ, провідний науковий співробітник відділу фізики гірських порід (м. Донецьк)
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник,
Курносов Анатолій Тимофійович,
Інститут геотехнічної механіки НАН України, старший науковий співробітник відділу проблем розробки родовищ на великих глибинах (м. Дніпропетровськ)
Провідна установа:
Національна гірнича академія України, Міністерство освіти і науки України (м. Дніпропетровськ)
Захист дисертації відбудеться 6 грудня 2001 р. в 1200 годин на засіданні спеціалізованої вченої ради К.11.184.02 у Відділенні фізико-технічних гірничих проблем ДонФТІ ім. О.О. Галкіна НАНУ за адресою: 83114, м. Донецьк, вул. Рози Люксембург, 72.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Відділення фізико-технічних гірничих проблем ДонФТІ ім. О.О. Галкіна НАНУ за адресою: 83114, м. Донецьк, вул. Рози Люксембург, 72.
Автореферат розісланий 2 листопада 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
канд. техн. наук Піталенко Є.І.


ВСТУП
Актуальність теми дисертації.
Розвиток гірських робіт на шахтах України досяг таких масштабів, при яких взаємний вплив очисних і підготовчих робіт став однією з основних причин втрати стійкості підготовчих виробок, від стану яких залежить надійність роботи всієї шахти. Зокрема, подальшу надробку зазнають від 15 до 30% польових і групових виробок. Оскільки процес подальшої надробки є вельми важким геомеханічним випробуванням для підготовчих виробок, масштаби збитків від втрати їх стійкості складають від 25 до 40 млн. гривень в рік на шахтах типового середнього вугільного об'єднання.
Незважаючи на значний об'єм наукових досліджень, проведених ДонДТУ, ВНДМІ, УкрНДМІ, ІГС СО РАН, а також вченими Казахстану, Китаю та інших вугледобувних країн, проблема стійкості підготовчих виробок при їх подальшій надробці залишається невирішеною, що обумовлює постійне зростання вищезазначених збитків. Виконані раніше дослідження дають ефективні рішення по забезпеченню стійкості виробок, в основному, при надробці їх одиночними лавами, що характеризується відносно легкими умовами надробки і зустрічається вельми рідко. Як вже згадувалося, польові і групові виробки надроблюють, як правило, лавами, що примикають до раніше виробленого простору. У зв'язку з цим, дослідження механізму перерозподілу гірського тиску навколо виробки, що надроблюється лавою, що примикає до раніше виробленого простору, і дослідження руйнування порід навколо неї є актуальною науковою задачею. Знання особливостей вказаного механізму дає можливість розробити нові варіанти планування гірничих робіт, при яких мінімізуються негативні наслідки надробки підготовчих виробок лавами, що примикають до раніше виробленого простору.
Зв'язок дисертації з планами наукової роботи.
Виконана робота є складовою частиною наукових досліджень, що проводяться в Донецькому учбово-науково-виробничому гірничому об'єднанні і Донецькому гірничому інституті ДонДТУ за проблемами геомеханічного аналізу розвитку очисних робіт і повноти виїмки запасів (номер держреєстрації теми 0198U002310).
Ідея роботи складається в управлінні конфігурацією суцільного виробленого простору лав, що примикають одна до одної, порядком відробляння цих лав і взаємним розташуванням цього простору і траси виробки, що надроблюється, при яких досягається мінімізація виявів гірського тиску навколо неї.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РАЦІОНАЛЬНЕ ПЛАНУВАННЯ ОЧИСНИХ РОБІТ ПРИ НАДРОБЦІ ПОЛЬОВИХ ТА ГРУПОВИХ ВИРОБОК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок