Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК УКРАЇНСЬКО-РОСІЙСЬКИХ ВІДНОСИН В СФЕРІ КУЛЬТУРИ І НАУКИ (1991-2005 рр.)

РОЗВИТОК УКРАЇНСЬКО-РОСІЙСЬКИХ ВІДНОСИН В СФЕРІ КУЛЬТУРИ І НАУКИ (1991-2005 рр.)

Назва:
РОЗВИТОК УКРАЇНСЬКО-РОСІЙСЬКИХ ВІДНОСИН В СФЕРІ КУЛЬТУРИ І НАУКИ (1991-2005 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,65 KB
Завантажень:
282
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Романуха Олександр Миколайович
УДК 930:008:001“1991/2005”(447:470+571)
РОЗВИТОК УКРАЇНСЬКО-РОСІЙСЬКИХ ВІДНОСИН В СФЕРІ КУЛЬТУРИ І НАУКИ
(1991-2005 рр.)
07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата історичних наук
Донецьк – 2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі історії слов’ян Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор історичних наук, професор
Безпалов Микола Єгорович,
завідувач кафедри історії слов’ян
Донецького національного університету
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Саржан Анатолій Опанасович,
завідувач кафедри історії і права
Донецького національного
технічного університету
кандидат історичних наук, доцент
Троян Микола Петрович,
доцент кафедри історії України
Донецького національного університету
Захист відбудеться „07” грудня 2007 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.02 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, ІІ корпус, ауд.32.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розіслано „02” листопада 2007 року.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Крапівін О.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Налагодження дружніх міждержавних відносин важливе для кожної країни. Від їх розвитку залежить не лише доля держави, а й стабільність у регіоні. Тому двостороннє співробітництво завжди виступало запорукою миру та безпеки в усьому світі, а культура й наука допомагали якнайкраще реалізувати ці наміри.
З розпадом Радянського Союзу на його теренах утворилося п’ятнадцять країн, що мали розбудовувати свої відносини на нових засадах. Україна й Російська Федерація не стали винятком. Вийшовши з єдиного культурного та наукового просторів, вони почали створювати новий механізм взаємовідносин між закладами культури й науки, оскільки давно розроблені питання їх організації та функціонування зазвучали по-новому. Цього вимагала й внутрішня трансформація суспільного життя. В країнах відбувалось переосмислення соціального значення, спрямованості та змісту їхньої роботи. Проходила реформація у сфері ідеології й засобах масової інформації. Це сприяло відродженню історичної пам’яті, національної культури, зміні в оцінках подій минулого та утворенню регіональних культурних відмінностей як в Україні, так і в Російській Федерації.
Спираючись на географічну близькість України і Росії, єдність історичного минулого та слов’янської культури, багатовікові й суто людські стосунки, наявність багатосторонніх і тісних наукових взаємин, необхідність дослідження згаданої теми не викликає сумніву. Російська культура не була для української просто культурою сусіднього народу, як англійська для французької, чи німецька для італійської. Вона була культурою, етнічно й мовно близького народу, з низьким етнічним і мовним бар’єром, що мало як позитивні, так і негативні моменти. Тому вивчення розвитку українсько-російських відносин у сфері культури й науки допоможе узагальнити та проаналізувати перспективи встановлення цивілізаційних відносин між українським та російським народами.
Зв’язок дисертації з науково-дослідницькими програмами та планами. Дисертаційне дослідження пов’язане з виконанням на кафедрі історії слов’ян Донецького національного університету держбюджетної теми “Наукове та методичне забезпечення курсу історії України: досягнення попередників та сучасний погляд” (№ Г-04/4).
Метою роботи є комплексний аналіз міждержавних відносин України й Російської Федерації у сфері культури й науки (1991-2005 рр.).
Досягнення цієї мети передбачає розв’язання таких завдань:
· дати характеристику стану наукової розробки теми, з’ясувати загальний рівень її дослідження;
· виявити, систематизувати й охарактеризувати основні групи джерел;
· проаналізувати чинну законодавчу базу, що регулювала розвиток двосторонніх відносин України й Російської Федерації у сфері культури й науки;
· дослідити процес розвитку культурних відносин України й Російської Федерації в галузі театрів, музеїв, бібліотек, кіномистецтва, проведення днів культури, років України в Російській Федерації та Росії в Україні;
· проаналізувати питання повернення культурних цінностей;
· показати роль української діаспори в Російській Федерації та російської діаспори в Україні у розвитку українсько-російських відносин у сфері культури;
· простежити тенденцію розвитку співробітництва національних академій наук та науково-дослідних інститутів України й Російської Федерації у сфері науки;
· проаналізувати розвиток наукового співробітництва вищих навчальних закладів обох країн.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: РОЗВИТОК УКРАЇНСЬКО-РОСІЙСЬКИХ ВІДНОСИН В СФЕРІ КУЛЬТУРИ І НАУКИ (1991-2005 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок