Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ ТА АЛГОРИТМИ КОМП’ЮТЕРНОЇ ДІАГНОСТИКИ ФІЗИЧНИХ ПОЛІВ

МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ ТА АЛГОРИТМИ КОМП’ЮТЕРНОЇ ДІАГНОСТИКИ ФІЗИЧНИХ ПОЛІВ

Назва:
МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ ТА АЛГОРИТМИ КОМП’ЮТЕРНОЇ ДІАГНОСТИКИ ФІЗИЧНИХ ПОЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,01 KB
Завантажень:
438
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ
ХЕРСОНСЬКИЙ державний технічний університет
УДК 681.3: 519.6
Литвиненко Олена Іванівна
МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ
ТА АЛГОРИТМИ КОМП’ЮТЕРНОЇ ДІАГНОСТИКИ
ФІЗИЧНИХ ПОЛІВ
05.13.06 – Автоматизовані системи управління і
прогресивні інформаційні технології
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
ХЕРСОН-1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Херсонському державному технічному університеті.
Науковий керівник:
доктор фізико-математичних наук, професор Хомченко Анатолій Никифорович, Херсонський державний технічний університет, завідувач кафедри прикладної математики і математичного моделювання.
Офіційні опоненти:
- доктор технічних наук, професор Петров Едуард Георгійович, Харківський державний технічний університет радіоелектроніки, завідувач кафедри системотехніки.
- кандидат фізико-математичних наук, доцент Міщенко Віктор Олегович, Харківський державний університет, доцент кафедри моделювання та математичного забезпечення ЕОМ.
Провідна установа:
Київський державний технічний університет будівництва і архітектури, кафедра прикладної математики, кафедра автоматизації будівельного виробництва, м. Київ.
Захист відбудеться “____” березня 1999 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 67.052.01 в Херсонському державному технічному університеті за адресою:
325008, Херсон-8, Бериславське шосе, 24, корп. 3, ауд.320.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Херсонського державного технічного університету за адресою:
325008, Херсон-8, Бериславське шосе, 24, корп. 1.
Автореферат розісланий “ 2 ” лютого 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Костін В.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний етап науково-технічного прогресу характеризується інтенсивним розвитком процесів комп’ютеризації суспільства. Особливість процесу комп’ютеризації полягає в тому, що електронно-обчислювальна техніка сьогодні є не тільки потужним інструментом підвищення продуктивності праці, але й основою створення якісно нової техніки та розробки принципово нових перспективних інформаційних технологій, які на відміну від традиційних технологічних форм базуються на системному підході, використанні математичних методів моделювання процесів, опрацюванні величезних масивів даних.
Актуальність роботи полягає в необхідності створення нових прогресивних інформаційних технологій та підходів до конструювання інтерполяційних поліномів для розв’язання задач відновлення функцій багатьох змінних. Проблеми інтерполяції виникають при розв’язанні задач автоматизації вимірювань, в автоматизованих системах управління технологічними процесами, при плануванні машинних експериментів з моделями систем. В системах автоматизованого проектування задачі інтерполяції виникають при реалізації дискретних методів: скінчених різниць, скінченних елементів, контрольних об’ємів. В дисертаційній роботі запропоновано інформаційну технологію та новий імовірнісно-геометричний метод конструювання фінітних функцій, які дістали поширення в задачах відновлення. Задача побудови двовимірних і тривимірних дискретних моделей є принципово складнішою за задачу побудови одновимірних моделей. Це зумовлено тим, що багатовимірна задача викликає серйозні труднощі, особливо у випадках, коли кількість вузлів інтерполяції довільна, а також при довільному розташуванні вузлів на елементі. Використання традиційного алгебраїчного підходу до побудови інтерполяційного полінома вимагає побудови та розв’язання великих систем лінійних алгебраїчних рівнянь (СЛАР). До того ж існують випадки, коли матриця системи стає виродженою. Імовірнісно-геометричний підхід моделювання дозволяє звільнити процедуру побудови інтерполяційних поліномів від цих недоліків.
Значна увага приділяється елементам сирендипової сім’ї, які у порівнянні з елементами лагранжового типу дозволяють за рахунок відсутності внутрішніх вузлів значно скоротити обсяг обчислень. Як слушно зазначив О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ ТА АЛГОРИТМИ КОМП’ЮТЕРНОЇ ДІАГНОСТИКИ ФІЗИЧНИХ ПОЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок