Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВІ ОСНОВИ ОБРОБКИ ТА ЗБЕРІГАННЯ ПЛОДООВОЧЕВОЇ ПРОДУКЦІЇ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ ПЛІВКОУТВОРЮЮЧИХ КОМПОЗИЦІЙ

НАУКОВІ ОСНОВИ ОБРОБКИ ТА ЗБЕРІГАННЯ ПЛОДООВОЧЕВОЇ ПРОДУКЦІЇ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ ПЛІВКОУТВОРЮЮЧИХ КОМПОЗИЦІЙ

Назва:
НАУКОВІ ОСНОВИ ОБРОБКИ ТА ЗБЕРІГАННЯ ПЛОДООВОЧЕВОЇ ПРОДУКЦІЇ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ ПЛІВКОУТВОРЮЮЧИХ КОМПОЗИЦІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,13 KB
Завантажень:
174
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
ХЕРСОНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ДЯТЛОВ ВОЛОДИМИР ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 664.8.03:544.023.26
НАУКОВІ ОСНОВИ ОБРОБКИ ТА ЗБЕРІГАННЯ
ПЛОДООВОЧЕВОЇ ПРОДУКЦІЇ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ
ПЛІВКОУТВОРЮЮЧИХ КОМПОЗИЦІЙ
05. 18. 03 – первинна обробка та зберігання продуктів рослинництва
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Херсон – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому державному університеті економіки і торгівлі,
Міністерство освіти і науки України.
Науковий консультант – доктор технічних наук, професор Литовченко Олександр
Михайлович, Інститут садівництва Української академії
аграрних наук, завідувач лабораторією переробки.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Безусов Анатолій Тимофійович, Одеська національна академія харчових технологій Міністерства освіти і науки
України, завідувач кафедри технології консервування;
доктор сільськогосподарських наук, професор Іванченко В’ячеслав Йосипович, Інститут винограду і вина “Магарач” Української академії аграрних наук, заступник директора з наукової роботи;
доктор технічних наук, професор Дорохович Антонелла Миколаївна,
Національний університет харчових технологій Міністерства освіти і науки України, професор кафедри технології хліба, кондитерських, макаронних виробів та харчових концентратів.
Провідна установа:
Харківський державний університет харчування і торгівлі, кафедра товарознавства та експертизи товарів, Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться “ 22 ” березня 2006 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 67.052.02 в Херсонському національному технічному університеті за адресою: 73008, м. Херсон, Бериславське шосе, 24.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Херсонського національного технічного університету за адресою: 73008, м. Херсон, Бериславське шосе, 24.
Автореферат розісланий “ 15 ” лютого 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.П. Сумська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Розвиток України як самостійної держави пов'язаний з багатьма стратегічними пріоритетами, до найголовніших з яких відносяться забезпеченість вітчизняним продовольством у потрібних обсягах, асортименті й якості, що гарантують продовольчу незалежність, розвиток агропродовольчої сфери економіки, яка постачає населенню високоякісні продукти харчування. Свіжі плоди й овочі належать до найважливіших продовольчих ресурсів, оскільки є одними з основ-них постачальників в організм людини природних вітамінів, цукрів, органічних кислот, харчових волокон, мінеральних та інших цінних речовин, що забезпечують повноцінне харчування й розвиток.
Актуальність теми. Для забезпечення населення і переробних підприємств якісною свіжою плодоовочевою продукцією необхідне, крім її виробництва в потрібних обсягах, ефективне збереження. В даний час у виробника, переробних та торговельних підприємств відповідна матеріально-технічна база для холодильного зберігання продукції малопотужна або відсутня. Одними із загальновизнаних ефективних способів зберігання плодоовочевої продукції є холодильне і в умовах зміненого зовнішнього газового середовища – регульованого та модифікованого (РГС і МГС). Останні, окрім значних фінансових витрат, є технологічно складними, оскільки вимагають відпрацьовування і суворого дотримання температурно-вологісно-газового режиму, а також є неекологічними.
Сучасним напрямком удосконалення способів зберігання є обробка плодів та овочів плівкоутворюючими композиціями. Перспективність даного напрямку визнана вченими усього світу. В економічно розвинутих країнах, незважаючи на наявність безупинного холодильного ланцюга й мережі переробних підприємств, постійно ведуться дослідження в цій галузі. Пошуки таких технологій також є об'єктом уваги як вчених, так і практиків країн ближнього зарубіжжя.
Розроблені та запатентовані плівкоутворюючі склади не знайшли належного застосування в СНД в зв'язку з низкою недоліків: відсутністю необхідної нешкідливості, технологічною складністю, недостатньою ефективністю чи необхідністю дотримання визначених режимів зберігання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: НАУКОВІ ОСНОВИ ОБРОБКИ ТА ЗБЕРІГАННЯ ПЛОДООВОЧЕВОЇ ПРОДУКЦІЇ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ ПЛІВКОУТВОРЮЮЧИХ КОМПОЗИЦІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок