Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розвиток економіки регіону в умовах реформування податкового механізму

Розвиток економіки регіону в умовах реформування податкового механізму

Назва:
Розвиток економіки регіону в умовах реформування податкового механізму
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,31 KB
Завантажень:
400
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Вознюк Олена Борисівна
УДК 332.146:336.22
Розвиток економіки регіону в умовах
реформування податкового механізму
08.10.01 – Розміщення продуктивних сил
і регіональна економіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті регіональних досліджень НАН України.
Науковий керівник доктор економічних наук, професор
Бєлєнький Петро Юхимович,
Інститут регіональних досліджень НАН України,
завідувач відділу
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Мороз Анатолій Миколайович,
Київський національний економічний університет,
завідувач кафедри
кандидат економічних наук
Кардаш Вікторія Іванівна,
Інститут регіональних досліджень НАН України,
старший науковий співробітник.
Провідна установа: Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, відділ регіональних проблем відтворення, м. Київ
Захист відбудеться 10 грудня 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026 м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026 м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий 9 листопада 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук В.І. Жовтанецький
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Вирішення проблем зростання рівня соціально-економічного розвитку регіонів, підвищення рівня життя населення є неможливим без створення цілісної концепції регіональної економічної політики, яка б враховувала сучасні зміни у податковому механізмі, адекватні новим умовам політики державних видатків і міжбюджетних відносин. Без цього неможливо здійснити прогресивні зрушення в економічній і соціальній сферах, забезпечити зростання якості життя як у регіонах, так і у державі в цілому.
Проблемам регіонального розвитку та регіональної політики присвячені дослідження ряду вітчизняних вчених, зокрема П.Бєлєнького, Є.Бойка, С.Вовканича, М.Долішнього, С.Дорогунцова, Ф.Заставного, С.Злупка, М.Козоріз, Л.Корецького, І.Лукінова, М.Паламарчука, С.Писаренко, Я.Побурка, В.Поповкіна, В.Симоненко, О.Шаблія та інших.
Проблеми розвитку податкового механізму стали предметом досліджень багатьох науковців Л.Абалкіна, В.Андрущенка, О.Барановського, С.Буковинського, О.Василика, Т.Вахненко, В.Виш-невського, А.Гальчинського, В.Геєця, А.Гриценка, А.Даниленка, Л.Дани-лової, А.Ілларіонова, Б.Кваснюка, І.Лукінова, С.Льо-вочкіна, Д.Полозенка, І.Розпутенка, І.Сала, С.Слухая, А.Соко-ловської, В.Суторміної, Л.Шаблистої, С.Юрія та інших.
Але регіональному аспекту дослідження, а саме ув’язці розвитку економіки регіонів з реформуванням податкового механізму приділяється значно менше уваги. Тому виникає протиріччя між необхідністю максимального збору податків у державний бюджет і недостатністю бюджетних коштів для створення відповідних умов для розвитку економіки у регіонах.
Адже саме активізація економічного розвитку регіонів є запорукою соціально-економічного поступу держави.
Автор виходить з того, що однією з основних умов реформування податкового механізму повинно стати пріоритетність (посилення) його регіональної спрямованості. В цьому аспекті слід відмітити, що значна кількість питань удосконалення податкового механізму, особливо на регіональному рівні, залишається не висвітленими і потребують теоретичного, методичного та практичного вирішення. Серед цих питань слід назвати такі: чи створює податковий механізм, який постійно реформується, фінансові передумови для виконання регіональними органами влади і органами місцевого самоврядування своїх функцій щодо розвитку економіки; чи всі регіони знаходяться у рівних умовах щодо використання податкових можливостей, тобто чи реалізується, так званий, принцип “територіальної справедливості”; чи використовуються можливості розширення бази оподаткування у регіонах; чи достатнє інфраструктурне та інформаційне забезпечення податкової системи на регіональному рівні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Розвиток економіки регіону в умовах реформування податкового механізму

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок