Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЯ І ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ СПЕЦІАЛЬНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ЗОН (за матеріалами СЕЗ України)

ОРГАНІЗАЦІЯ І ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ СПЕЦІАЛЬНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ЗОН (за матеріалами СЕЗ України)

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЯ І ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ СПЕЦІАЛЬНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ЗОН (за матеріалами СЕЗ України)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,47 KB
Завантажень:
467
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
УЖГОРОДСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Пугачевська Катерина Йожефівна
УДК 658.0:339.9
ОРГАНІЗАЦІЯ І ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ
СПЕЦІАЛЬНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ЗОН
(за матеріалами СЕЗ України)
Спеціальність: 08.06.01 – Економіка, організація і управління
підприємствами
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Ужгород - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі комерційної діяльності і підприємництва Львівської комерційної академії Центральної спілки споживчих товариств України.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, професор
Апопій Віктор Володимирович,
проректор з наукової роботи, завідувач кафедри комерційної діяльності і підприємництва Львівської комерційної академії.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Школа Ігор Миколайович,
завідувач кафедри комерційної
діяльності і менеджменту
Чернівецького торговельно-економічного
інституту Київського національного
торговельно-економічного університету.
кандидат економічних наук, доцент
Даньків Йосип Якимович
завідувач кафедри обліку та аудиту
Ужгородського національного університету.
Провідна установа: Інститут регіональних досліджень НАН України,
відділ проблем ринкової інфраструктури та транскордонного співробітництва, м. Львів
Захист дисертації відбудеться “ 4 “ квітня 2003 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 61.051.02 в Ужгородському національному університеті за адресою: 88000, м.Ужгород, пл. Народна, 3, ауд. 47.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Ужгородського національного університету за адресою: 88000, м. Ужгород, вул. Капітульна, 9
Автореферат розісланий “ 25 ” лютого 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук,
доцент Слава С.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Поширення спеціальних форм господарської діяльності, у тому числі спеціальних економічних зон (СЕЗ) та режимів інвестиційної діяльності на територіях пріоритетного розвитку (ТПР), у нашій країні у 1998-2002 рр. істотно активізувало інвестиційну діяльність як зарубіжних, так і вітчизняних інвесторів. Певною мірою ріст обсягів інвестицій в економіку став одним з факторів призупинення трансформаційної кризи і початку економічного зростання, а в окремих регіонах дозволив пом’якшити гострі соціально-економічні явища, пов’язані з реструктуризацією промисловості, вивільненням робочої сили.
Подібні масштабні і динамічні зміни умов економічної діяльності, особливо інвестиційної, поряд з позитивними результатами, зумовили й деякі негативні наслідки – деформацію конкурентного середовища, погіршення інвестиційної привабливості окремих територій, галузей, секторів економіки, зокрема малого і середнього бізнесу. Загалом, незважаючи на сприятливі відносно інших регіонів умови інвестування у межах СЕЗ чи ТПР, частка світових інвестиційних ресурсів, залучених в українську економіку, залишається ще незначною і не відповідає потенційним потребам. Очевидно, що нетривалий період функціонування СЕЗ та ТПР не дає підстав для остаточних висновків, проте це не заперечує необхідності досліджень процесів їх становлення і розвитку вже на початковому етапі з метою запобігання вірогідним негативним наслідкам.
Проблеми міжнародного руху капіталів, економічного розвитку країн з перехідною економікою, аспекти функціонування вільних торговельних (митних) зон досліджувалися такими економістами різних країн світу, як Б. Баласса, Р. Вернон, Р. Ліпсей, К. Кодзіма, С. Купер, Д. Норт, М. Портер, Дж. Стігліц. У сучасній вітчизняній економічній науці питання залучення зарубіжних інвестицій, формування системи прийому капіталів в узгодженні з особливостями перехідного періоду, розглядаються у працях В.М. Геєця, Я.А. Гончарука, Б.В. Губського, М.І. Долішнього, М.А. Дудченка, І.І. Лукінова, Ю.М. Пахомова, О.І. Рогача, А.С. Філіпенка, М.Г. Чумаченка та інших. Значна увага українських вчених П.Ю. Бєлєнького, М.М. Бойко, І.В. Бураковського, О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЯ І ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ СПЕЦІАЛЬНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ЗОН (за матеріалами СЕЗ України)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок