Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> циклічні форми Інструментальної музики композиторів донеччини у жанровому контексті сучасної української музики

циклічні форми Інструментальної музики композиторів донеччини у жанровому контексті сучасної української музики

Назва:
циклічні форми Інструментальної музики композиторів донеччини у жанровому контексті сучасної української музики
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,04 KB
Завантажень:
89
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
національна академія наук україни
інститут мистецтвознавства, фольклористики
та етнології ім. м.т.рильського
Шаповалова ОЛЕНА ВАЛЕРІЇВНА
удк 781.5+78.082.1 (477)
циклічні форми Інструментальної музики композиторів донеччини у жанровому контексті сучасної української музики
17.00.03 – Музичне мистецтво
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Київ - 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі музикознавства Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України.
Науковий керівник: | доктор мистецтвознавства, професор
Загайкевич Марія Петрівна,
Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України,
провідний науковий співробітник відділу
музикознавства (Київ). | Офіційні опоненти: | доктор мистецтвознавства, професор
Мартинюк Тетяна Володимирівна
Мелітопольський державний педагогічний університет, завідувачка кафедри музичного виховання і хореографії (Мелітополь).
кандидат мистецтознавства, професор
Кірєєва Тетяна Іванівна
Донецька державна музична академія ім. С.С.Прокоф’єва Міністерства культури і туризму України, професор кафедри концертмейстерської майстерності та камерного ансамблю (Донецьк).
Захист відбудеться “___12__” ____лютого__________2008 року о __15._годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.227.03 по захисту дисертацій в Інституті мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України (01001, м. Київ-1, вул. Грушевського, ІV поверх).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України (01001, м. Київ-1, вул. Грушевського, ІV поверх).
Автореферат розісланий “__9___” ____січня____________2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат мистецтвознавства І.М.Сікорська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми дослідження. В останні роки в українському музикознавстві намітився новий підхід до проблем національної музичної культури і різних форм її буття (фольклорної, духовної, світської, академічної, самодіяльної та ін.). Якщо протягом тривалого часу розуміння національного в українській культурі практично обмежувалося точкою перетину народної творчості і професійної традиції, що було виправдано актуальністю етапу її самовизначення, то в даний момент національне починає розглядатися в динаміці “відцентрових” і “доцентрових” (М.Друскін) тенденцій музичної культури. Музична культура регіонів дискретно співвідноситься між самими суб’єктами, однак органічно вписується у континуум загальноукраїнської культури. В діалектиці особливого (регіональне) – загального (національне) – універсального (всеєвропейське).
Музичне мистецтво Донбасу другої половини ХХ століття отримало стабільний розвиток у професійній галузі завдяки заснуванню на теренах Донеччини композиторської організації, яка поступово посіла одне з провідних місць в українській музичній культурі. Східний південь України постав не тільки як потужний промисловий регіон, а й як чинник презентації нових музичних творів різних жанрів, що міцно спиралися на досягнення європейської класики ХІХ-ХХ століть в плані традицій і новаторства, на здобутки у ХХ столітті української композиторської школи, на коректне використання елементів музичного фольклору.
Актуальність даної роботи полягає:
·
у розгляді взаємодії регіональних і загальнонаціональних культуротворчих та естетичних тенденцій в Україні;
·
у розробці системного погляду на інструментальну музику композиторів Донеччини, сутність якої виявляється через звернення до жанрових інваріантів, що виникли у ХVІІІ-ХІХ століттях в Європі і знайшли у композиторів ХХ століття індивідуальні способи трактування;
·
у дослідженні інструментальних творів композиторів Донеччини як в контексті української музики, так і у генетичній взаємодії типологічних та індивідуально-стильових властивостей.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами Дисертацію виконано відповідно до перспективного плану науково-дослідної роботи Приазовського державного технічного університету (кафедра музикознавства), затвердженого науково-технічною радою гуманітарного факультету (протокол № 12 від 27.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: циклічні форми Інструментальної музики композиторів донеччини у жанровому контексті сучасної української музики

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок