Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Механізм та кінетика екстрагування цільових компонентів з насіння амаранту

Механізм та кінетика екстрагування цільових компонентів з насіння амаранту

Назва:
Механізм та кінетика екстрагування цільових компонентів з насіння амаранту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,23 KB
Завантажень:
47
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національний університет "Львівська політехніка"
Федорчук–Мороз Валентина Іванівна
УДК 66.061.3:665.12
Механізм та кінетика екстрагування цільових компонентів з насіння амаранту
05.17.08 – процеси й обладнання хімічної технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі органічної та біологічної хімії Волинського національного університету імені Лесі Українки Міністерства освіти і науки України, м. Луцьк.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Семенишин Євген Михайлович,
Національний університет "Львівська політехніка",
професор кафедри хімічної інженерії
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Малежик Іван Федорович,
Національний університет харчових технологій,
завідувач кафедри процесів і апаратів харчових виробництв та технології консервування
доктор технічних наук, професор
Мальований Мирослав Степанович,
Національний університет "Львівська політехніка",
завідувач кафедри екології та охорони навколишнього середовища
Захист відбудеться 15 квітня 2008 р. о 12-й год на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.09 при Національному університеті “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України за адресою: 79013, м. Львів  , пл. Св. Юра, 9, корпус 9, ауд. .
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Національного університету "Львівська політехніка" (м. Львів  , вул. Про-фесорська, 1).
Автореферат розісланий 13 березня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук Атаманюк В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Найгострішою проблемою сьогодення, від вирішення якої залежить економічне виживання України, є стабільне забезпечення її енергоресурсами. Потреба нашої країни в нафтопродуктах, за різними оцінками, складає 24–28 млн тонн у рік, тож забезпечити себе такою кількістю держава може в основному за рахунок імпорту (80–90 %).
Один із напрямів розв’язання цієї проблеми – освоєння альтернативних джерел енергії. Найперспективнішим нетрадиційним джерелом енергії є рослинні олії та тваринні жири, які можуть застосовуватися в різних галузях промисловості: хімічній, фармацевтичній, харчовій, у медицині, парфумерії. Понад 150 видів олієвмісних рослин в усьому світі – це єдиний шанс, який дає змогу регіонам самостійно, на місцевому рівні, вирішувати енергетичні питання.
Використанню традиційних і нових нетрадиційних рослин як джерел одержання олій для хімічної промисловості й біологічно активних речовин для фармації та харчової промисловості присвячено низку наукових публікацій. Однією з таких рослин є амарант, властивості якого протягом останніх двадцяти років досліджувалися у багатьох роботах. Особливу увагу привертає використання олій із рослинної сировини для виготовлення біодизельного палива.
Процеси екстрагування цільових компонентів із рослинної сировини, з точки зору механізму та кінетики процесу, є досить складними, оскільки включають як внутрішню, так і зовнішню дифузії. Внутрішня дифузія є найповільнішою (лімітуючою) стадією процесу, тому розрахунок процесів екстрагування пов’язаний із труднощами, які виникають під час визначення кінетичних констант.
Беручи до уваги перспективу розробки безвідходної технології для вилучення олії з насіння амаранту в промислових масштабах, важливим завданням є визначення оптимальних умов процесів екстрагування для одержання максимальної кількості вилучених цільових компонентів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано згідно з планом науково-дослідної роботи кафедри промислової екології Національного університету “Львівська політехніка” з проблеми “Екологічно чиста енергетика та ресурсозберігаючі технології” відповідно до науково-технічної програми Міністерства освіти і науки України (№ держ. реєстрації 0194U0295586); плану науково-дослідної роботи кафедри органічної та біологічної хімії Волинського національного університету імені Лесі Українки з проблеми “Виділення та встановлення будови фізіологічно-активних природних сполук”; плану науково-дослідної роботи кафедри хімічної інженерії Національного університету “Львівська політехніка” з проблеми “Тепло- та масообмін в системі тверде тіло – рідина – газ”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Механізм та кінетика екстрагування цільових компонентів з насіння амаранту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок