Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЕТИКА РОМАНТИЧНОГО ІСТОРИЧНОГО РОМАНУ:“ СОБОР ПАРИЗЬКОЇ БОГОМАТЕРІ” В. ГЮГО

ПОЕТИКА РОМАНТИЧНОГО ІСТОРИЧНОГО РОМАНУ:“ СОБОР ПАРИЗЬКОЇ БОГОМАТЕРІ” В. ГЮГО

Назва:
ПОЕТИКА РОМАНТИЧНОГО ІСТОРИЧНОГО РОМАНУ:“ СОБОР ПАРИЗЬКОЇ БОГОМАТЕРІ” В. ГЮГО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,37 KB
Завантажень:
272
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Постова Надія Серафимівна
УДК 82'0 : 82-31
ПОЕТИКА РОМАНТИЧНОГО ІСТОРИЧНОГО РОМАНУ:“
СОБОР ПАРИЗЬКОЇ БОГОМАТЕРІ” В. ГЮГО
Спеціальність 10.01.06 – теорія літератури
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Донецьк – 2002
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі світової літератури і класичної філології Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Мироненко Людмила Андріївна,
Донецький національний університет, професор
кафедри світової літератури і класичної філології
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Гіршман Михайло Мойсейович,
Донецький національний університет,
завідувач кафедри теорії літератури і
художньої культури;
кандидат філологічних наук, доцент
Орлик Нінель Петрівна,
Дніпропетровський національний університет,
доцент кафедри зарубіжної літератури
Провідна установа: Дрогобицький державний педагогічний
університет імені Івана Франка
Міністерства освіти і науки України,
кафедра світової літератури.
Захист відбудеться 30 жовтня 2002 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.04 при Донецькому національному університеті за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24 (кім.309).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розіслано 27 вересня 2002 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
К 11.051.04
доктор філологічних наук, професор Сенів М.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Генологія – один з активно досліджуваних сьогодні аспектів науки про літературу. Роман із його специфічною природою, відкритою всім родо-видо-жанровим мовам (єдиний, за М.Бахтіним, “неготовий” жанр) закономірно посів центральне місце у генологічних дослідженнях. При цьому очевидно, що не всі романні форми і жанрові варіанти належно вивчені. Деяке “відставання” у вивченні романтичного типу роману в порівнянні з реалістичним пов'язане з концепцією, що практично виключила романтичний роман з історії жанру (див. роботи В.Кожинова, В.Богданова) або відвела роману доби романтизму незначну роль (О.Дмитрієв, Н.Тамарченко, А.Есалнек та ін.). Романтичний роман як самобутня естетична цілісність і досі становить проблему, хоча в 80-90-х рр. XX ст. з'явилася низка спеціальних досліджень про нього (роботи М.Ладигіна, Н.Литвиненко, Л.Мироненко, Ф.Федорова, Д.Чавчанідзе). Дослідження останніх років дозволяють вибудувати жанрову систему романтичного роману. Сьогодні як принципові його варіанти вирізняються історичний та особистий роман; надруковані розвідки про “шалений” роман доби романтизму.
Спеціальне вивчення історичного роману як жанру, що виник саме в романтичну добу, має давнішу традицію. В західноєвропейському й вітчизняному літературознавстві вже у першій половині XX століття з'явилися ґрунтовні дослідження Л.Мегрона, Д.Лукача, І.Нусінова; у 50-70-ті роки – роботи Б.Реїзова, С.Орлова, О.Бєльського. Однак здебільшого акцентувалися не стільки поетологічні особливості жанру, скільки його проблемно-тематичний аспект. Цей аспект переважно з'ясовувався в зіставленні з єдиною моделлю – вальтер-скоттівською і тому вивчений однобічно. Мало враховувалися національні джерела жанру, що визначають специфіку його варіантів. Предметом аналізу в літературознавчій науці не був і сам характер художнього освоєння історії, вперше усвідомленого як філософська і естетична задача в XIX столітті.
Творчість В.Гюго тривалий час і в нас, і за кордоном вивчали, не виокремлюючи створений ним тип історичного роману як теоретичну проблему. Беручи участь у формуванні національної традиції жанру, представленої романами А. де Віньї, П.Меріме, О. де Бальзака, О.Дюма, В.Гюго створив специфічний різновид роману, що виявився продуктивним і в XX столітті. “Собор Паризької Богоматері” (1831) В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПОЕТИКА РОМАНТИЧНОГО ІСТОРИЧНОГО РОМАНУ:“ СОБОР ПАРИЗЬКОЇ БОГОМАТЕРІ” В. ГЮГО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок