Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Митно-тарифна політика в активізації розвитку Причорноморського регіону

Митно-тарифна політика в активізації розвитку Причорноморського регіону

Назва:
Митно-тарифна політика в активізації розвитку Причорноморського регіону
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,74 KB
Завантажень:
13
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Завтур Дмитро Олексійович
УДК 332.122:338.242.4
Митно-тарифна політика в активізації
розвитку Причорноморського регіону
Спеціальність: 08.00.05 – Розвиток продуктивних сил
і регіональна економіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті регіональних досліджень НАН України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Побурко Ярослав Олексійович,
Інститут регіональних досліджень НАН України.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Пила Василь Іванович,
Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки України, завідувач відділу;
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник
Максимчук Максим Віталійович,
Інститут регіональних досліджень НАН України,
старший науковий співробітник.
Захист відбудеться 28 лютого 2008 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розіслано “___” січня 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Жовтанецький В.І.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Перехід України до ринкової економіки відкрив широкі можливості для інтеграційного розвитку регіонів та країни в цілому. Тому важливим інструментом нової ефективної системи організації та управління розвитку регіонів України є митно-тарифна політика.
Великого значення набуває розробка теоретичних аспектів і методів стратегії регулювання активізації економічного розвитку Причорноморського регіону через державну митно-тарифну політику.
Саме від ефективної митно-тарифної політики, як важеля державного регулювання, залежить перспективи міжнародної конкурентоспроможності економіки регіонів, яка багато в чому визначає ефективність зовнішньоторговельних операцій, формує умови співпраці вітчизняних та іноземних підприємств.
Проблемам формування митно-тарифної політики держави в економічному розвитку регіонів присвячені наукові праці вітчизняних і зарубіжних вчених, зокрема авторів, що висвітлюють проблеми і досвід єврорегіонального розвитку Амоші О.І., Білоруса О.Г., Варналія З.С., Длугопольського О., Доліш-нього М.І., Іноземцева В., Каптуренко М.Г., Костенко Н.В., Кредісова А.І., Лук’яненка Д.Г., Макогона Ю.В., Максимчука М.В., Мармуль Л.О., Павлової Є.В., Пили В.І., Побурка Я.О., Рогача О., Роменської В.М., Саблука П.Т., Ступницького О.І., Топіхи В.І., Ходикіної І.Ю., Федорищевої А.М., Шевчук Л.Т., Шелегеди Б.Г. та ін.
Разом з тим, вирішення низки наукових проблем, що стосуються формування ефективної митно-тарифної політики як інструмента активізації економічного розвитку Причорноморського регіону, залишає бажати кращого. Зокрема це стосується проблем оптимізації зовнішньоекономічних зв’язків, структури та інструментів сучасної митно-тарифної політики, механізму її розробки та реалізації, ролі регіонального фактору в поліпшенні конкурентних переваг Причорноморського регіону.
Актуальним є визначення складових зовнішньоторговельної політики Причорноморського регіону та впровадження ефективної моделі митно-тарифного регулювання його розвитку.
Дослідження названих проблем є виключно актуальним на сьогоднішньому етапі економічного розвитку як з теоретичної, так і практичної точки зору.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дане дисертаційне дослідження виконане в рамках науково-дослідних тем, що виконувались в Інституті регіональних досліджень НАН України: „Механізм реалізації регіональної політики в умовах формування національної економіки (номер державної реєстрації 0100U002572), „Розробка методології моніторингу соціально-економічного стану у регіонах України” (номер державної реєстрації 0105U901932).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Митно-тарифна політика в активізації розвитку Причорноморського регіону

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок