Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЛОСКА ЗАДАЧА ТРИВИМІРНОЇ СТІЙКОСТІ ШАРНІРНО ЗАКРІПЛЕНОЇ ПЛАСТИНИ З ЦЕНТРАЛЬНОЮ ТРІЩИНОЮ

ПЛОСКА ЗАДАЧА ТРИВИМІРНОЇ СТІЙКОСТІ ШАРНІРНО ЗАКРІПЛЕНОЇ ПЛАСТИНИ З ЦЕНТРАЛЬНОЮ ТРІЩИНОЮ

Назва:
ПЛОСКА ЗАДАЧА ТРИВИМІРНОЇ СТІЙКОСТІ ШАРНІРНО ЗАКРІПЛЕНОЇ ПЛАСТИНИ З ЦЕНТРАЛЬНОЮ ТРІЩИНОЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,14 KB
Завантажень:
449
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МЕХАНІКИ ім. С. П. ТИМОШЕНКА
Гладун Олена Юріївна
УДК539.3
ПЛОСКА ЗАДАЧА ТРИВИМІРНОЇ СТІЙКОСТІ
ШАРНІРНО ЗАКРІПЛЕНОЇ ПЛАСТИНИ
З ЦЕНТРАЛЬНОЮ ТРІЩИНОЮ
01.02.0.4 – механіка деформівного твердого тіла
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико – математичних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті механіки ім. С.П. Тимошенка НАН України
Науковий керівник:
 
академік НАН України, доктор технічних наук, професор
Гузь Олександр Миколайович,
Інститут механіки ім. С.П. Тимошенка НАН України, директор.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор
Бабич Іван Юрійович,
Інститут механіки ім. С.П. Тимошенка НАН України,
завідувач відділом механіки композиційних середовищ;

кандидат фізико-математичних наук,
Хіміч Олександр Миколайлович,
Інститут кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України,
старший науковий співробітник;
 
Провідна установа:
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
кафедра Механіки суцільного середовища, м. Київ
Захист дисертації відбудеться 30 вересня 2003р. о 1230 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.166.01 в Інституті механіки ім. С.П. Тимошенка НАН України за адресою: 03057, Київ-57, вул. Нестерова,3.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту механіки ім. С.П. Тимошенка НАН України за адресою: Київ-57, вул. Нестерова,3.
Автореферат розісланий 21 серпня 2003р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор фізико-математичних наук О.П. Жук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Елементи тонкостінних конструкцій у формі стержнів, пластин та оболонок широко застосовуються у різних галузях народного господарства. Виробництво нових конструкцій спонукає до поглиблених досліджень широкого кола наукових задач і науково-технічних проблем, що стосуються розрахунків конструкцій або їх компонент. При визначенні оцінки несучої здатності конструкції необхідним етапом розрахунків є розрахунок її стійкості.
Конструкційні матеріали та елементи конструкцій мають, як правило, тріщини різного походження, які можуть виникати як у процесі виготовлення конструкції (при литті, ковці, загартуванні, механічній обробці і т. ін.), так і в процесі її експлуатації (тріщини втомленості, тріщини, що виникають при тривалій дії постійних навантажень, корозії, тощо). Наявність тріщин, очевидно, впливає на значення критичних параметрів конструкції і тому практично важливими є питання виявлення кількісних та якісних показників цього впливу.
В дисертаційній роботі розглядається лінійно пружна ізотропна прямокутна пластина, яка є досить протяжною у напрямку осі Ox3. У напрямку осі Ox2 на пластину діє одноосне навантаження P (рис. 0.1). Навантаження здійснюється по всій поверхні x2 =const, що забезпечує стан плоскої деформації у тілі пластини (рис. 0.2). Торці пластини є шарнірно закріпленими, а лицьові сторони – вільні від напружень. Вказані умови закріплення та навантаження забезпечують в пластині однорідний напружений докритичний стан , .
Досліджується вплив геометричних та механічних характеристик пластин на характер критичних параметрів.
Актуальність теми. Втрата стійкості конструкції є одним із механізмів її руйнування. Тому актуальною є задача визначення залежності критичних параметрів від геометричних та механічних характеристик її елементів. Наявність в елементах конструкції дефектів типу тріщин, очевидно, не зменшує актуальності проблеми. Для отримання досить точних (задовільних для практики) значень критичних параметрів доцільно застосовувати математичні моделі, які достатньо точно описують механічні процеси, що відбуваються у пружному матеріалі.
На даний час задачі стійкості конструкцій досліджені, в основному, з використанням різних прикладних теорій стійкості (стержньових, пластинчатих та оболонкових розрахункових схем), які застосовують різного типа гіпотези (Бернулі, Кірхгофа, Лява, Тимошенка і т. ін.). Гіпотези (припущення), що використовуються в прикладних теоріях стійкості дозволяють зменшити розмірність вихідних задач і, таким чином, істотно спростити їх розв’язок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ПЛОСКА ЗАДАЧА ТРИВИМІРНОЇ СТІЙКОСТІ ШАРНІРНО ЗАКРІПЛЕНОЇ ПЛАСТИНИ З ЦЕНТРАЛЬНОЮ ТРІЩИНОЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок