Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВАРЗАЦЬКИЙ ОЛЕГ АНАТОЛІЙОВИЧ НАПРАВЛЕНИЙ СИНТЕЗ ТА ФІЗИКО-ХІМІЯ НЕСИМЕТРИЧНИХ МАКРОБІЦИКЛІЧНИХ ТРИС-ДІІМІНАТНИХ КОМПЛЕКСІВ ЗАЛІЗА(II)

ВАРЗАЦЬКИЙ ОЛЕГ АНАТОЛІЙОВИЧ НАПРАВЛЕНИЙ СИНТЕЗ ТА ФІЗИКО-ХІМІЯ НЕСИМЕТРИЧНИХ МАКРОБІЦИКЛІЧНИХ ТРИС-ДІІМІНАТНИХ КОМПЛЕКСІВ ЗАЛІЗА(II)

Назва:
ВАРЗАЦЬКИЙ ОЛЕГ АНАТОЛІЙОВИЧ НАПРАВЛЕНИЙ СИНТЕЗ ТА ФІЗИКО-ХІМІЯ НЕСИМЕТРИЧНИХ МАКРОБІЦИКЛІЧНИХ ТРИС-ДІІМІНАТНИХ КОМПЛЕКСІВ ЗАЛІЗА(II)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,62 KB
Завантажень:
309
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ІНСТИТУТ ЗАГАЛЬНОЇ ТА НЕОРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ
ім. В. І. ВЕРНАДСЬКОГО
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
УДК 541.49+547.979.733
ВАРЗАЦЬКИЙ ОЛЕГ АНАТОЛІЙОВИЧ
НАПРАВЛЕНИЙ СИНТЕЗ ТА ФІЗИКО-ХІМІЯ НЕСИМЕТРИЧНИХ МАКРОБІЦИКЛІЧНИХ ТРИС-ДІІМІНАТНИХ КОМПЛЕКСІВ ЗАЛІЗА(II)
02.00.01- неорганічна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
КИЇВ - 2000
Робота виконана в Інституті загальної та неорганічної хімії ім. В.І.Вернадського Національної Академії Наук України, та в Державному науковому центрі Російської Федерації «Науково - дослідний фізико-хімічний інститут ім. Л.Я. Карпова».
Науковий керівник: доктор хімічних наук МАЛЕТІН Ю.А.
Науковий консультант: доктор хімічних наук ВОЛОШИН Я.З.
Офіційні опоненти:
доктор хімічних наук проф. В.А. Калібабчук (Національний медичний університет ім. А.А. Богомольця)
доктор хімічних наук проф. Р.Д. Лампека (Київський національний університет ім. Т.Г. Шевченка)
Провідна організація: Інститут фізичної хімії їм. Л.В. Писаржевського
Захист дисертації відбудеться 17 лютого 2000 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.218.01 в Інституті загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського Національної Академії Наук України за адресою 252680, Київ-142, пр.Паладіна 32/34 (конференц-зал).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського НАН України.
Автореферат розісланий 16 січня 2000 р.
Вчений секретар Спеціалізованої Вченої Ради
доктор хімічних наук |
Е.В.Панов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Макробіциклічні трис-диімінати d-металів, уперше синтезовані наприкінці шістдесятих років нашого сторіччя. Ці сполуки структурно близькі до каркасних макрогетеробіциклічних комплексів - криптатів, азакриптатів, саркофагінатів, але фактично вони відносяться до особливого типу надзвичайно стійких та кінетично інертних поліядерних металохелатів, що утворюються внаслідок молекулярної самоорганізації. Тому ці сполуки є цікавими об'єктами дослідження як для координаційної, так і для супрамолекулярної хімії. Для цих сполук характерні _ доступність, стійкість, інтенсивне забарвлення, низька токсичність, схильність до зворотних редокс-процесів, здатність до утворення упорядкованих молекулярних структур, що обумовлює їх практичну цінність.
Великі успіхи, досягнуті в хімії криптандів, синтетичних іонофорів і молекулярних рецепторів, визначаються наявністю методів синтезу, що дають можливість направлено змінювати їхні властивості і вводити функціональні групи. Навпаки, відсутність методів синтезу клатрохелатів заданої будови, симетрії і функціональності обумовлена нестачею знань про механізми утворення і реакційну здатність цих сполук. Як результат, клатрохелати, відкриті раніш криптатів, саркофагінатів та інших систем з інкапсульованим іоном металу, не знайшли дотепер належного застосування і залишаються “лабораторною екзотикою”.
Мета роботи полягала в розробці методів синтезу несиметричних клатрохелатів заліза (II) заданої будови; здійсненні пошуку нових капсулюючих агентів для отримання несиметричних клатрохелатів оксимгідразонатного типу, що містять функціональні групи; у реалізації синтезу нових клатрохелатних сполук, вивченні їх реакційної здатності, будови і фізико-хімічних властивостей.
Наукова новизна. Визначено стратегію конструювання раніше невідомих несиметричних клатрохелатів заліза (II), розроблені загальні методи синтезу аксіально- і меридіанально-несиметричних комплексів трис-діоксиматного типу, а також метод синтезу клатрохелатів оксимгідразонатного типу з невідомим раніше барелановым каркасом, показана можливість застосування елементоксидних матриць в якості топохімічної захисної групи для конструювання клатрохелатів на поверхні; вперше отримані макробіциклічні системи імобілізовані на поверхні неорганічних матриць; синтезовано 23 нові сполуки. Встановлена можливість стеричного контролю металохелатним скелетом утворення сполук із геометрично ізомерними макрокаркасами. З використанням рентгеноструктурного аналізу і фізико-хімічних методів дослідження отримані дані про будову, спектральні та фізичні властивості і структурні параметри синтезованих сполук та їх взаємозв'язок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ВАРЗАЦЬКИЙ ОЛЕГ АНАТОЛІЙОВИЧ НАПРАВЛЕНИЙ СИНТЕЗ ТА ФІЗИКО-ХІМІЯ НЕСИМЕТРИЧНИХ МАКРОБІЦИКЛІЧНИХ ТРИС-ДІІМІНАТНИХ КОМПЛЕКСІВ ЗАЛІЗА(II)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок