Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОДАТКОВИЙ АПАРАТ УСРР В ПЕРІОД НЕПУ (1921-1928 рр.)

ПОДАТКОВИЙ АПАРАТ УСРР В ПЕРІОД НЕПУ (1921-1928 рр.)

Назва:
ПОДАТКОВИЙ АПАРАТ УСРР В ПЕРІОД НЕПУ (1921-1928 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,04 KB
Завантажень:
375
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
Сокіл Андрій Олексійович
УДК 51.74. (091)(477)
ПОДАТКОВИЙ АПАРАТ УСРР В ПЕРІОД НЕПУ (1921-1928 рр.)
Спеціальність 12.00.01 – теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових вчень
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії та історії держави і права Національного університету внутрішніх справ Міністерства внутрішніх справ України
Науковий керівник – | доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Академії правових наук України Ярмиш Олек-сандр Назарович, Національний університет внутрішніх справ, перший проректор;
Офіційні опоненти – | доктор юридичних наук, професор Румянцев В’ячеслав Олексійович, Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого, професор кафедри історії держави і права України та зарубіжних країн,
кандидат юридичних наук, старший науковий співробітник Усенко Ігор Борисович, Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, завідувач відділом історико-політологічних досліджень держави і права України.
Провідна установа – | Львівський національний університет ім. І.Франка, Міністерство освіти і науки України (м. Львів).
Захист відбудеться “22” квітня 2003 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.700.03 Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, пр-т 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного університету внутрішніх справ (61080, м. Харків, пр-т 50-річчя СРСР, 27).
Автореферат розісланий “19” березня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Є. Кириченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасну історію української державності важко уявити без звернення до питань оподаткування. Податковий кодекс України протягом тривалого часу є предметом гарячих дискусій у Верховній Раді, а також за її стінами – в усьому українському суспільстві. Чимало говориться сьогодні про реформу, упорядкування податкової системи в нашій державі, зміну й уточнення пріоритетів податкової політики, надання їй характеру, що забезпечував би як економічне зростання (а отже підвищення наповнюваності доходної частини державного бюджету), так і поліпшення добробуту окремих громадян.
У сучасних умовах, коли від пропрацьованості організаційно-правових засад функціонування та ефективності діяльності Державної податкової адміністрації України в істотній мірі залежить стан вітчизняної економіки, нехтування історичним досвідом таїть небезпеку повторення старих помилок. Так сталося, що українська історія не знає достатнього досвіду сталих, стабільних, існуючих хоча б протягом століття ринкових форм. Ті, порівняно нетривалі (за історичними мірками), періоди, коли ринкова економіка розвивалась більш-менш вільно були саме часами становлення, визначення форм і методів роботи. Одним з таких періодів став неп – доба, коли утопічна економічна політика військового комунізму змінилась поверненням до нормалізації господарських механізмів, хоча і в умовах збереження вкрай заідеологізованої і фактично позбавленої скільки-небудь суттєвих плюралістичних рис політичної надбудови.
У цей час податковий апарат УСРР постав перед необхідністю не тільки вирішувати складні завдання державного регулювання ринку і забезпечення надходження коштів у бюджет, а й формуватися наново, працювати в складних умовах багатоукладності економіки. Злам старого, дореволюційного державного механізму, ліквідація органів державної влади, створених національними державними утвореннями в Україні, панування в роки воєнного комунізму ідеологічних установок на відмову від цивільного обігу, грошей, а відтак і податків, ставили перед відтвореною при переході до непу податковою службою унікальні за своєю складністю завдання. Зміни в структурі, підходи до комплектування податкових органів, правові основи їх діяльності та їх реалізація – це той досвід, накопичений в роки нової економічної політики, який необхідно проаналізувати і використати сьогодні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПОДАТКОВИЙ АПАРАТ УСРР В ПЕРІОД НЕПУ (1921-1928 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок