Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТИЛЬОВА ЕВОЛЮЦІЯ ТВОРЧОСТІ В.І. ЗАРЕЦЬКОГО В КОНТЕКСТІ МИСТЕЦЬКОГО НОНКОНФОРМІЗМУ 60-80-х років ХХ століття

СТИЛЬОВА ЕВОЛЮЦІЯ ТВОРЧОСТІ В.І. ЗАРЕЦЬКОГО В КОНТЕКСТІ МИСТЕЦЬКОГО НОНКОНФОРМІЗМУ 60-80-х років ХХ століття

Назва:
СТИЛЬОВА ЕВОЛЮЦІЯ ТВОРЧОСТІ В.І. ЗАРЕЦЬКОГО В КОНТЕКСТІ МИСТЕЦЬКОГО НОНКОНФОРМІЗМУ 60-80-х років ХХ століття
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,81 KB
Завантажень:
21
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
Медведєва Леся В’ячеславівна
УДК 347. 782(477)
СТИЛЬОВА ЕВОЛЮЦІЯ ТВОРЧОСТІ В.І. ЗАРЕЦЬКОГО
В КОНТЕКСТІ МИСТЕЦЬКОГО НОНКОНФОРМІЗМУ
60-80-х років ХХ століття
17.00.01 – теорія та історія культури
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Київському національному університеті культури і мистецтв, Міністерство культури і мистецтв України, м. Київ
Науковий керівник: доктор мистецтвознавства, професор, академік
Федорук Олександр Касьянович,
Академія мистецтв України
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
Тарасенко Ольга Андріївна,
Південноукраїнський державний педагогічний
університет ім. К. Д. Ушинського
кандидат мистецтвознавства, професор
Голод Ігор Васильович,
Львівська академія мистецтв,
завідувач кафедри історії і теорії мистецтва
 
Провідна установа: Харківська державна академія культури,
кафедра теорії та історії культури
Захист відбудеться 24.10.2003 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.807.02 у Київському національному університеті культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул. Щорса, 36)
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Київського
національного університету культури і мистецтв (м. Київ, вул. Щорса, 36)
Автореферат розісланий 24.09.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В. Загуменна


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Стан сучасної мистецтвознавчої науки дозволяє з нових позицій розглядати українське мистецтво, стилістику, жанрову різноманітність, еволюцію творчості митців, процес створення новітніх концептуальних моделей, спрямованих на національну, історичну, просторову самоідентифікацію. Фундаментального значення у галузі образотворчого мистецтва набуває об’єктивне вивчення творчої спадщини митців у контексті національної самобутності. З цієї точки зору типовим видається мистецтво В. Зарецького, що відбиває духовні, державотворчі засади такого явища в українській культурі, як шістдесятництво.
Віктор Іванович Зарецький (1925-1990) – визначний український художник-шістдесятник, який протягом багаторічної плідної праці відтворював яскравий образ свого суперечливого часу. Багатогранний, самобутній живописець, графік, монументаліст В. Зарецький переосмислив досягнення образотворчого мистецтва попередніх десятиліть і явив власний неповторний стиль у малярстві. Картини В. Зарецького зберігаються у багатьох приватних колекціях в Україні та за кордоном. На аукціонах “Christie’s” вони одразу знаходять покупця. Сучасні мистецтвознавці відносять творчість митця до різних напрямів та стилів: соцреалізму, “фольклорного напряму”, неосецесії. Талант майстра найкраще виявився у таких жанрах образотворчого мистецтва, як портрет та пейзаж і залишається неоціненим завдяки новій стилістичній концепції пейзажного живопису, що втілюється за законами декоративності, умовності, гармонії, ритмічного взаємозв’язку форм та колірних співвідношень. Глибокий та самобутній талант майстра виявився і в його епістолярній спадщині, яка залишилася поза увагою теоретиків та істориків мистецтва. Необхідність об’єктивної оцінки здобутків митця постає особливо актуальною в наш час.
Творчий доробок В. Зарецького в повному обсязі не був предметом спеціального дослідження. Наукового осмислення не здобули графічні твори художника, його діяльність як монументаліста. За винятком окремих публікацій, залишається невідомою мемуаристика митця, в якій зафіксовані фахові, художні й естетичні роздуми, не розкрито його роль у формуванні київської школи шістдесятництва.
Актуальність дослідження зумовлена ще й тим, що за останнє десятиліття не розроблено загальної методології аналізу мистецького нонконформізму 1960-80-х років, важливою складовою якого була творчість В. Зарецького.
Нонконформізм як складне соціокультурне та мистецьке явище досліджувався на рівні філософського аналізу, а також у площині соціокультурній – як стратегія політичної поведінки, що знайшла втілення у дисидентському русі шістдесятників.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: СТИЛЬОВА ЕВОЛЮЦІЯ ТВОРЧОСТІ В.І. ЗАРЕЦЬКОГО В КОНТЕКСТІ МИСТЕЦЬКОГО НОНКОНФОРМІЗМУ 60-80-х років ХХ століття

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок