Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: НАУКОВО-ПРИКЛАДНІ ОСНОВИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКСПЛУАТАЦІЙНОЇ НАДІЙНОСТІ ПРОМИСЛОВИХ ТРУБОПРОВОДІВ ПРИ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУРАХ

НАУКОВО-ПРИКЛАДНІ ОСНОВИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКСПЛУАТАЦІЙНОЇ НАДІЙНОСТІ ПРОМИСЛОВИХ ТРУБОПРОВОДІВ ПРИ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУРАХ / сторінка 10

Назва:
НАУКОВО-ПРИКЛАДНІ ОСНОВИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКСПЛУАТАЦІЙНОЇ НАДІЙНОСТІ ПРОМИСЛОВИХ ТРУБОПРОВОДІВ ПРИ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУРАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,59 KB
Завантажень:
289
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Цей вид руйнування пов'язаний з тим, що сірководень, який міститься у водонафтовій суміші, дисоціює на стінках трубопроводів під плівкою вологи і збагачує метал воднем. Воднева крихкість відіграє важливу роль у процесі розтріскування під дією сульфідної корозії.
Результати випробувань показали, що легування металу шва мікродомішками (Се, Y, Са, Ва і Zr) сприятливо впливає на його стійкість проти сульфідного розтріскування (рис.1). За ступенем впливу мікродомішок на цей вид корозійного руйнування металу вони утворюють наступний ряд (у міру збільшення стійкості проти корозійного сульфідного розтріскування): Zr, Са, Ва, Y і Се. Привертає увагу те, що в такій же послідовності розташовані елементи за ступенеступенеа загальну корозію. Така аналогія не є випадковою і свідчить про те, що вищезгадані домішки сприяють глибоким структурно-фазовим перетворенням у сталях, які гальмують процеси корозійних ушкоджень. Зазначені перетворення полягають у подрібненні зерен аустеніту і внутрішньозеренних бейнітних пакетів, у зникненні або зменшенні зони доевтектоїдного фериту, зниженні кількості неметалевих включень при одночасному збільшенні їхньої дисперсності, причому вони набувають глобулярної форми, а також у зменшенні рівня сегрегаційної неоднорідності S, P i Si.
Отримані результати дозволили встановити, що позитивний ефект від мікролегування Се, Y, Са, Ва і Zr спостерігається стабільно при введенні їх у метал зварних швів у кількостях (%): церію (0,01...0,02), ітрію (0,015...0,022), барію (0,0014...0,0025), кальцію (0,0012...0,0020) і цирконію (0,031...0,044). Подальше збільшення їхнього вмісту зумовлює засмічення металу великими частками силікатів Се, Y, Са і Ва і нітридів цирконію і є недоцільним.
Наведені дані досліджень, які підтверджують виявлені раніше тенденції впливу концентрації NaCl в електроліті, парціального тиску СО2 і температури на корозійне поводження металу. Отримані залежності впливу цих факторів на корозійну тривкість металу, легованого в досить широкому діапазоні мікродомішками Се, Y, Са, Ва і Zr. Встановлені кількісні показники такого взаємного впливу можуть бути основою при прогнозуванні корозійного поводження з'єднань, а також визначенні раціональної області застосування їх в залежності від умов і режимів експлуатації.
Результати комплексних випробувань тріщиностійкості зварних з'єднань, як і для трубної сталі, оброблялися методами кореляційного, дисперсійного і регресійного аналізу і були використані при створенні моделей чисельного передбачення корозійних явищ. Регресійні моделі синтезовані в середовищі матричних рівнянь, а для оцінки невідомих параметрів регресії застосовували метод найменших квадратів. Адекватність моделей перевірялася за критерієм Фішера з довірчою імовірністю понад 95%. Розрахунки велися на ЕОМ типу ІВМ PC/AT1 386 за програмою STATGRAPНІCS, версія 2.1, фірми STSC (США).
Аналіз отриманих аналітичних залежностей дозволяє стверджувати, що технічно ефективним і економічно доцільним є метод підвищення корозійної тривкості зварних металоконструкцій нафтогазових об'єктів мікролегуванням елементами-модифікаторами: РЗЕ, ЛЗЕ і Zr.
На підставі отриманих даних з дослідження режиму течії багатофазових потоків запропонована низка конструкторсько-технологічних заходів, що забезпечують оптимальні гідродинамічні режими експлуатації промислових трубопроводів з складним профілем траси, які, в свою чергу, створюють підвищений опір корозійним ушкодженням їхніх внутрішніх поверхонь.
За результатами комплексних аналітико-експериментальних досліджень, що наведені в третьому розділі, розроблена концепція впливу водню на механізм СКРН сталей промислових трубопроводів, яка добре узгоджується з даними їх експлуатації на нафтогазових родовищах.
Створена математична модель опору нафтогазопроводів утворенню тріщин, спричинених статичною водневою втомою, в основу якої покладений механізм водневого окрихчування металу, що контактує з сірководневмісним середовищем. При цьому враховані особливості структури сталі й вміст розчиненого в ній водню, що дозволяє прогнозувати надійність і працездатність споруджуваних трубопровідних конструкцій, які експлуатуватимуться в корозійно-активних середовищах.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Реферат на тему: НАУКОВО-ПРИКЛАДНІ ОСНОВИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКСПЛУАТАЦІЙНОЇ НАДІЙНОСТІ ПРОМИСЛОВИХ ТРУБОПРОВОДІВ ПРИ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУРАХ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок