Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Українською реферат: НАУКОВО-ПРИКЛАДНІ ОСНОВИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКСПЛУАТАЦІЙНОЇ НАДІЙНОСТІ ПРОМИСЛОВИХ ТРУБОПРОВОДІВ ПРИ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУРАХ

Загрузка...

НАУКОВО-ПРИКЛАДНІ ОСНОВИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКСПЛУАТАЦІЙНОЇ НАДІЙНОСТІ ПРОМИСЛОВИХ ТРУБОПРОВОДІВ ПРИ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУРАХ / сторінка 12

Назва:
НАУКОВО-ПРИКЛАДНІ ОСНОВИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКСПЛУАТАЦІЙНОЇ НАДІЙНОСТІ ПРОМИСЛОВИХ ТРУБОПРОВОДІВ ПРИ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУРАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,59 KB
Завантажень:
289
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
, що подрібнюють не тільки структуру сталі, але й неметалеві включення.
Позитивний ефект, пов'язаний з присутністю в сталі Ni, Mo і V, у сутності виявився нереалізованим до кінця (досягнуте лише підвищення ударної в'язкості і характеристик в'язкого руйнування, тобто K1c, с, КСV). Метал, який містить 1,5% Ni, 0,9% Mo і 0,06% V, у кожному конкретному випадку має менший коефіцієнт в'язкості (у температурному інтервалі -40...-60 оС), ніж метал без цих елементів.
Використання моделі мікровідколу для аналізу структурної залежності опору крихкому руйнуванню металу дозволило виявити ефективний структурний параметр, що контролює процес крихкого руйнування. У даному випадку таким виявився розмір часток другої фази, тобто неметалевих включень. Тому використання як легуючих елементів Ni, Mo і V, які не впливають на дисперсність цих включень, не забезпечує підвищення технологічної міцності металу. Зростання рівня ударної в'язкості і характеристик в’язкого руйнування зі збільшенням вмісту Ni, Mo і V не відбиває дійсного запасу в'язкості металу і може бути пояснено зростанням границі текучості. При цьому встановлене зниження позитивного впливу нікелю на механічні властивості наплавленого металу. Для підвищення стійкості проти крихкого руйнування поряд з визначенням оптимального вмісту Ni, Mo і V необхідно правильно підібрати систему розкислення (зокрема, марганець, кремній, титан, алюміній та ін.). Істотне зростання технологічної міцності металу і зварного шва досягається застосуванням модифікаторів Ce, Y, Ca і Ba, що дозволяє цілком реалізувати їх металургійний і металографічний потенціал (рис.3).
Встановлена контролююча роль неметалевих включень (оксидів і оксисульфідів) глобулярної форми у процесі крихкого руйнування холодостійкої сталі, економнолегованої вказаними модифікаторами. Неметалеві включення є джерелами зародження субмікротріщин на границях зерен і обмежують, тим самим, можливість підвищення запасу в’язкості металу.
Показано, що легуючі мікродомішки церію, ітрію, барію і кальцію (нарізно) зумовлюють, окрім здрібнювання структури металу шва і ЗТВ, очищення границь зерен від неметалевих включень і сторонніх фаз, причому зникають сульфідні з’єднання Fe i Mn великої довжини; вони набувають глобулярної форми при одночасному зменшенні їхнього числа.
Отримані дані про залежність характеристик міцності і пластичності металу від структурних параметрів дозволяють визначити методи подальшого підвищення механічних властивостей низьколегованих холодостійких сталей, що полягають у здрібнюванні елементів структури, здатних ініціювати зародження субмікротріщин. Як показали результати досліджень, оптимальне сполучення технологічної міцності і запасу в'язкості реалізується при відношенні величини зерна сталі до діаметра глобулярної частки другої фази, рівному 25 і більше, при одночасному максимальному їх диспергуванні. Ця вимога успішно виконується в досліджуваних сталевих зразках, модифікованих Се, Y, Ва, Са, і не витримується для сталей, що містять Ni, Мo і V.
Досліджено, що характер руйнування і топографія поверхні руйнування металу змінюються в широкому інтервалі температур, причому руйнування починається відколом від в’язких тріщин критичної довжини, які утворюються злиттям мікропорожнин у тілі феритних зерен. Запропонована схема зміни механізму руйнування металу одношарових швів, виконуваних електродами основного типу, в інтервалі температур крихко-в’язкого переходу. Зроблено висновок про те, що немає необхідності завжди прагнути до досягнення максимальних характеристик пластичності, достатньо сполучити високу в’язкість руйнування з в’язким механізмом руйнування шляхом злиття мікропорожнин.
Створені математичні моделі для чисельного прогнозування характеристик в’язкості металу трубних сталей та їхніх зварних з’єднань, експлуатованих в агресивних середовищах під напруженням, які можуть використовуватися для інженерних розрахунків і прогнозних оцінок тривкості проти крихкого руйнування металоконструкцій нафтогазових об’єктів, де у якості параметрів були прийняті:
X1 = % Се; Х2 = % Y; Х3 = % Са; Х4 = % Ва; Х5 = % Zr.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Реферат на тему: НАУКОВО-ПРИКЛАДНІ ОСНОВИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКСПЛУАТАЦІЙНОЇ НАДІЙНОСТІ ПРОМИСЛОВИХ ТРУБОПРОВОДІВ ПРИ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУРАХ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок